• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

63 literes növényes akvárium átalakítása

Néhány kép a rotala greenről. Látom senki nem rak fel full shot-ot így én sem teszem :)
P1040292_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1040284_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1040287_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hmm ;) már alig várom amikor teljes képeket is lehet majd nézegetni.
Szépek a fotók. Nagyon szeretem ezt a növényt.

egy zacskó bubit mindenkinek ;)

remélem a versenyen látjuk majd az akidat.
 
Azta...szép kis bubigyárad lett :) Kíváncsian várom a full shot-ot is!
 
Nos, a versennyel együtt az akváriumom pályafutása is véget ért, legalábbis ebben a formában. Túl sok volt a stem, nem volt letisztult, és szép, ezért úgy döntöttem, itt az átalakítás ideje. A következő layout alapja nagyjából megvan(persze változhat még), ugyanis szárazon összeraktam a köveket, de ehhez még a baloldali fa a microsoriummal társul, valamint a fa tövébe és a kövek közé betennék egy kis anubias nana-t. A jobboldalt csak kövekből tervezem, azok közé mohát futtatnék, és a háttérben valószínűleg marad egy kis rotala green.
A két oldal közötti folyosón gondolkodom még, vagy sima világosabb talaj lesz pár kisebb kővel, vagy hemianthus-t raknék oda.
A két oldal előterében pedig megmaradna az eleocharis parvula. Az átrendezésnél csak a vizet engedném le, nem akarom kicserélni a jó kis Amazónia talajt :)
Jövőhét végén szeretném megcsinálni, de mivel utána szünet van, lehet kicsit tolódik, bár nagyon várom már :D
Akkor itt vannak a versenyfotók, és az új elrendezés alapjáról egy kép:
Bármilyen észrevételt, kritikát szívesen fogadok ;)
k_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

k_p002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

k_p004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

k_p003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

k_p006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia, szép kis akit bombázol szét :(

A hátsó stem "fal" nélkül azért kíváncsi lennék az összképre... :)

Sok sikert az új layouthoz.
 
Hát hallod, dettó ugyanilyen elrendezést tervezek én is, csak jobb oldalt nem lesz olyan nagy rakás kő hanem ugyanolyan "sáv" mint a bal oldalon ellentétes ívvel. Középen lesz egy kő és annak a szélétől kezdve lesz egy drasztikusabb lejtése a dekorhomoknak, mintha körbefolyná a víz. Szóval nekem tetszik. ;)
 
Histi: AZ a baj, hogy a hátsó stem ha alacsonyabbra van vágva, akkor nem látszik a microsoriumtól, ha viszont a microsoriumból vágok, akkor az nem lesz szép, ugyanis a hosszúkás levelei teszik különlegessé. Ekkora akváriumban(60 liter) nem lehet igazán jóra megcsinálni ennek a két növénynek a kompozícióját(legalábbis nekem nem sikerült).
Fishair: Hajrá ;)
 
Sziasztok!
Sikeresen befejeződött az átalakítás :)
Tegnap kezdtem, de nem volt elég időm a hardscape kialakításra, így úgy döntöttem, hogy nem kapkodom el, és ezért ma rendeztem be teljesen az akit.
A feltöltött akváriumról később rakok fel képet, mert nem túl tiszta a víz, de a lényeg látszódik szárazon is remélem :)
Már csak egy dolog kérdéses számomra, hogy a jobb oldali kövek mögé valamilyen növény legyen-e...A halak jövőhéten kerülnek bele, 15 darab törperazbóra fog érkezni.
P1040473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1040474_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1040515_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem nagyon tetszik! Grat!

Lehet hogy azért tennék valami növényt jobbra hátulra is!
 
Hú, nekem nagyon tetszik! Gratula! :clap:
A jobb oldal túl üres a balhoz képest. Ez egy kicsit ront az összképen. Én mindenképpen tennék oda valamilyen növényt.
 
Nagyon szép, csak így tovább. :thumbup: :clap: A kő elé talán eleo. acicularis? :eh: Hátra meg talán Juncus repens? :roll:
 
Zzuper lett! :D Bejönnek a köveid. Szép sötét színűek. Mi ez? Sima bazalt? Az elrendezés is tetszetős, de a jobb oldalt majd tényleg erősíteni kéne valami izgalmas növénnyel. ;)
 
Köszönöm szépen!
A hátsó növényen még gondolkodok, de tényleg kéne oda valami...
Art: nem ugrik be, hogy mi az a ZERO FACT...
Outro: Igen, ezek sima bazalt kövek a vasúti töltés oldalából :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére