• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

63 literes növényes akvárium átalakítása

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Nos úgy gondoltam belevágok egy naplóba az akváriumomról, ugyanis lassan aktuális lesz egy újrarendezés. A mai nap során mindent megrendeltem, ami szükséges, körülbelül a jövőhét vége felé kapom meg a cuccokat, de az átalakítás a hétvégén lesz, mert egy fincsi kis érettségi még közbeszól :? :D
Itt van néhány kép az akvárium fejlődéséről, ami már csak 1 hétig üzemel ilyen formában( az ősszel lenne 1 éves):
P1030387_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




Az új aksiról néhány adat:

Méret: 60x30x35

Világítás: 2x24 wattos Hagen armatúra- tehát nyitott lett az akvárium.Két hete van meg ez az armatúra, de a növények már nagyon megszerették, bubiznak is rendesen( ha éppen az élesztős co2 a toppon van...)

Szűrés: Evo 2208-tudom,tudom...

CO2: palackos rendszer,üveg diffuzor

Tápozás: EI módszer alapján

Aljzat: ADA Amazónia

Táptalaj: Tropica Plant Subsrat

Növények:
Rotala sp. Green
HC
Eleoacharis parvula
microsorium pteropus narrow
blyxa japonica

Dekoráció: ADA red moor-2 szép darab

Halak/Garnélák: 12 fős neon csapat, 2 anci, 2 cory, 3 amano garnéla, alapból 7 red cherry, de egy hete láttam egy újszülöttet, remélem nem egyedül van :) az átalakítás miatt ki kell szednem őket, ami nem lesz egyszerű feladatat...

Szóval előljáróban ennyit, és majd csatolok képeket, ha megérkeztek a cuccok, és ha elkezdődik a berendezés.
 
Helló!

Ígéretesnek tűnik :) Kiváncsian várom a képeket, az elrendezés kimondottan izgatja a fantáziámat... Egy kérdés Blyxát honnan sikerült szerezni? :shock: Én is ezt a növényt hajtom most, de eddig nem találtam sehol.

UI: Kéz és lábtörést az érettségihez. ;)
 
A blyxa-t a webshop link moderálva-ből rendeltem, azt mondták, hogy valószínűleg érkezni fog Dániából.Szóval reménykedem :)
A bíztatást meg köszönöm :D
 
A mai napon megérkezett a Green Aqua-s rendelésem, hálás köszönet Nektek!
A növényekkel kapcsolatban annyit, hogy nem sikerült a tropicalfishnek blyxa-t szerezni, pedig nagyon vártam. Semmi gond, akkor azokkal dolgozom, amiket sikerült megszerezni. A csomag várhatóan pénteken érkezik, már nagyon izgatott vagyok :D
Érdekesség, hogy Nigro új akváriuma pont ugyan azokkal a növényekkel indult, amiket én is rendeltem :)
Na majd meglátjuk mi sül ki belőle.

Ezen a képen az idáig megérkezett hozzávalókat látjátok
865750614P1030886_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
dekalabda00 said:
A mai napon megérkezett a Green Aqua-s rendelésem, hálás köszönet Nektek!
A növényekkel kapcsolatban annyit, hogy nem sikerült a tropicalfishnek blyxa-t szerezni, pedig nagyon vártam. Semmi gond, akkor azokkal dolgozom, amiket sikerült megszerezni. A csomag várhatóan pénteken érkezik, már nagyon izgatott vagyok :D
Érdekesség, hogy Nigro új akváriuma pont ugyan azokkal a növényekkel indult, amiket én is rendeltem :)
Na majd meglátjuk mi sül ki belőle.

Ezen a képen az idáig megérkezett hozzávalókat látjátok
http://kepfeltoltes.hu/090616/P1030886_ ... es.hu_.jpg

a Blyxat ki ne mond :lol: (kedvencem.... )

a fákat ha elfogadsz egy véleményt, telepítés előtt 2 héttel érdemes vízbe tenni. Így kicsit megszívja magát és a színe is vörös lesz. Mire telepítésre kerül a sor már "átalakult" formájában pompázhat az akiban. de ha csak telepítéskor teszed be az sem gond. csak idő lesz míg elnyeri végső színét.

kiváncsiak leszünk mit sikerül alkotni belőlük.

köszi a vásárlást ;)
 
Köszi a bíztatást:)
egy kérdés: hogy lehet úgy képet beilleszteni, hogy ne kelljen a képfeltöltés.hu-t használni, hanem simán csak berakom ide, és egyből látszik?
Sokkal élvezhetőbb, ha nem kell mindig a linkekre kattintani...
A fákat 3 napra szeirntem nem érdemes beáztatni, majd az akváriumban bevörösödnek:D
 
dekalabda00 said:
Köszi a bíztatást:)
egy kérdés: hogy lehet úgy képet beilleszteni, hogy ne kelljen a képfeltöltés.hu-t használni, hanem simán csak berakom ide, és egyből látszik?
Sokkal élvezhetőbb, ha nem kell mindig a linkekre kattintani...
A fákat 3 napra szeirntem nem érdemes beáztatni, majd az akváriumban bevörösödnek:D

a kép címét amit az előző hozzászólásodba bemásoltál kijelölöd és a szerkesztő felületen rányomsz az IMG gombra.
 
OFF:
dekalabda00 said:
egy kérdés: hogy lehet úgy képet beilleszteni, hogy ne kelljen a képfeltöltés.hu-t használni, hanem simán csak berakom ide, és egyből látszik?
Sokkal élvezhetőbb, ha nem kell mindig a linkekre kattintani...
Képet sajnos csak feltöltő honlap segítségével tudsz a fórumra feltenni. Ilyenkor annyit kell tenned, hogy rányomsz a fenti gombsorokban az Img feliratúra és bemásolod közé a kép linkjét.
 
A Red moor, mivel még elég friss, lehet, hogy kicsit taknyos (penészes) lesz. Ezért is érdemes beáztatni. Ez 1-2 hét alatt elmúlik, de az akiban nem túl szép látvány.

3.jpg


Igen... én is betettem.... tudom... :roll:
 
Mivel péntekre érkeznek a növények, ezért szerintem nem áztatom be, mert a növények nem bírnának ki még 2 hetet ( meg én sem :p ).
Azért remélem nincs káros hatása az élővilágra nézve...
 
Mindenképp áztasd be, bármilyen rövid idő jobb mint a semmi. Én klórkezelt vízben áztatnám, nem csapvízben.
 
Sziasztok!
Ma kezdetét vette az átalakítás :p
Miután minden megérkezett, délután neki is álltam a takarításnak: a régi akváriumot leengedtem, halakat, növényeket átmentettem egy másik akváriumba, majd kipucoltam az egészet, és elkezdtem szépen sorjában.
P1030888_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Először a tropica-s növénytáptalajt raktam be.Egy kicsit vastagabb lett, mint 1 cm, és csak az Amazonia betöltése után jöttem rá, hogy elől nem túl szép látvány az a 1cm-es csík, szóval próbáltam eltüntetni.
P1030889_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek után belepróbáltam a fákat, amiket a tanácsotokra 3 napra beáztattam, így nem akarnak mindenáron a felszínre jönni( bár a feltöltésnél küszködtem velük egy kicsit)
P1030895_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezután a két microsoriumot és az anubias-t felkötöztem a fákra, majd a rotala green-t és az eleocharis parvula-t is beültettem a földbe.
A feltöltés nem ment úgy ahogy szerettem volna, az egész aljzatot úgy ahogy van felkevertem(türelmetlenség), és a fákat is csak saccoltam, hogy hova kéne visszadugni, mert konkrétan semmi nem látszott az akváriumban.Mostanra az első 15 cm átlátható, de mivel a szűrőt nem mertem kitakarítani rendesen, és így némi szennyet is keringet, ezért a fotókat inkább holnap csinálom, valamint a tápozást, a HC elültetését( már nincs energiám) és a palackos rendszer összeállítását is holnapra tervezem. Amennyi látszik belőle, az szerintem elég ígéretes, de nem akarom elkiabálni :)
A képek minősége miatt elnézéseteket kérem, de nem tudtam kiküszöbölni a visszatükröződést a csillogó-villogó akvárium miatt :p
 
én már nagyon várom a folytatást.
biztos vagyok benne, hogy nagyon szép lesz.
a hc ültetésnél légy türelmes. = )
art.
 
wow, ígéretes kezdet ;) nagyon hangulatos a két fa így az akiban. a talajjal pedig kellően természetes hatású.
hát igen ha egyvalamit el lehet szúrni az amazoniaval az a felkavaras... elég jól be tud felhősödni.
kiváncsian várom a beültetett verziót.

örömmel látom egyébként hogy egyre több átalakítás, újraindítás van. több igényes akit is láttam mostanság, remélem mindenki publikálja majd a sajátját.
 
Tényleg jól néz ki a két fa a sötét talajon. Kiváncsian várom a többi képet, és azt hogy a fák mennyire sötétednek még be.
Növények csomagolása és megjelölése tetszik. Gondolom a minőségük is tökéletes. Onnan ahol én vettem sajnos ......
Ültetésnél türelemel, mert a jó munkához idő kell, a rosszhoz pedig mégtöbb. Nem éri meg a kapkodás.
Várjuk a további képeket.
Nagyon jó lesz.
 
Nos, a növények a Tropicalfishből vannak, és tényleg kiváló minőségűek, teljesen egészségesek.Ugyan a rotala green még emers állapotban van, néhány szálon azonban már elkezdődött az átalakulás, remélem mihamarabb átalakul mind.
A HC-t sikeresen elültettem, csináltam egy 50%-os vizcserét, a co2 adagolását 1 órával a világítás bekapcsolása előttre állítottam, valamint az első adag tápot beadagoltam.
A víz sajnos még mindig zavaros,szóval a képek nem az igaziak, de hátha így is látszik valami:
5951556381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3313721533_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

4910727822_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
szia.
parvulát miért nem vágtad vissza?
én levágtam vagy 3 cm-esre és kb 1 hét után már hozta is az új szálait.tropica-s videón oliver is igy csinálta.
így a növény az új "leveleire" koncentrál.
a levágott levelek szép lassan elbomlanak. de mikor megvettem még nagyon hosszú szálai voltak.kb 10 cm
most meg kb 4 cm eseket hoz
sok sikert.
art.
 
Nos, nagyjából letisztult a víz, a növények szépen bubiznak, a rotala green már nőtt is 2 cm-t. Ha a rotala hajtások elérik a víz felszínét, akkor kiszedemaz egészet és újraültetem az ép szálakat, mert az elején az elszáradt részekkel együtt ültettem, mert olyan rövidek voltak az ép részek, hogy nem lett volna érdemes csak azokat dugványozni.
P1030915_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére