• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

63 literes növényes akvárium átalakítása

Na ez nagyon babán indul. Frankók ezek a kövek. A bal oldal túl hangsúlytalan. Oda valamilyen nagyobb növényt szeretnél vagy tudatosan maradt ennyire csupasz? Nekem így eldől az aki jobbra, de ha néhány kisebb kővel megspékelnéd a bal oldat akkor igazán frankó lenne.
 
Szándékosan a jobb oldalt hangsúlyoztam, a bal oldal egy ilyen kis "rét" a kompozícióban. Most tényleg elég gyéren néz ki, de ha befutja a parvula, akkor szerintem nem lesz annyira zavaró az üresség.
 
dekalabda00 said:
Nos nagy elhatározásra jutottam...Szeptembertől Pesten szeretném folytatni a tanulmányaimat (...)
Áááh, ezt ismerem. ;) A növényes akvarisztika lecserélése a csajokra. :D Az egyetlen dolog, amit támogatok jelen esetben. :)
 
Szia!
Tényleg jól néz ki! Gratula! :thumbup:
Azonban nagyon figyelj oda a növények mennyiségére!Inkább több legyen benne, mint kevés. ;)
 
keymaker said:
dekalabda00 said:
Nos nagy elhatározásra jutottam...Szeptembertől Pesten szeretném folytatni a tanulmányaimat (...)
Áááh, ezt ismerem. ;) A növényes akvarisztika lecserélése a csajokra. :D Az egyetlen dolog, amit támogatok jelen esetben. :)

Key! Ez egy érdekes téma lehet: csajok-kontra növényes aki :lol: törődésben ,árban :lol: , sok a hasonlóság! /bocs lányok!!/- na azért a végeredmény eggyik esetben sem elhanyagolható szempont!!! Bocs az OFF-ér de ezt nem tudtam kihagyni!
 
Ezt át fogom mozgatni a "Hogyan szerezzünk csajt algamentes akival? Úgy, hogy több időnk jut a bulizásra..." topicba. :)
 
Sajnos nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy terveztem...Az első naptól kezdve megy a CO2, és láthatóan megfelelő a szint, mindennap tápozok rendesen, és mégis valami hibádzik..kérlek segítsetek!
P1040726_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1040727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
dekalabda00 said:
A másik akinál már csináltam egyszer, semmit nem ért...Az is igaz, hogy akkor más algám volt...

Jaja ez az alga nem szereti. De mi is küzdöttünk vele az egyik ügyfélnél. Én le mertem volna fogadni, hogy nálunk egy útólag behelyezett lesúlyozó kő miatt lett.
A végén azért megadta magát és csodaszép lett az aki.
 
Igaza van Viktornak!!
Nálam is az volt a gond.NEM MEGFELELŐ KÖVEK.
Kipakoltam azokat 1 hét múlva és black out után közel 50% csökkent az alga mennyisége.
Én mindenképp csinálnék a helyedben egy 3-4 napos sötét kúrát.Ha újra visszajön akkor el kellene gondolkodni a kövek cseréjében.
 
Nálam a seiryu kő okozott gondot. Az új akimhoz vannak félretéve. Savazás nélkül tettem be (direkt) 2 kis db-ot, azonnal megjelent rajta a barna alga, illetve egy nagyon kevés ecsetalga a környékén. Tudatosan nem változtattam semmin. Már fogyóban van róla. Ha lesz időm, beteszek 1-2 db-ot lesavazva, csak azért, hogy lássam, mit változtat rajta.
ON
 
Ezek szerint szinte minden fajta kőnél előfordulhat ez.Bár nálam sima bazalt volt az akiban/Duna parton szedtem/
Lehet,hogy a megoldás a felhasználás előtti savazás?
 
atti76 said:
Nálam a seiryu kő okozott gondot. Az új akimhoz vannak félretéve. Savazás nélkül tettem be (direkt) 2 kis db-ot, azonnal megjelent rajta a barna alga, illetve egy nagyon kevés ecsetalga a környékén. Tudatosan nem változtattam semmin. Már fogyóban van róla. Ha lesz időm, beteszek 1-2 db-ot lesavazva, csak azért, hogy lássam, mit változtat rajta.
ON

Azért a rizo és a barna alga nem ugyanaz ;) Barna alga minden akváriumban megjelenik ideig óráig. Leginkább indulásnál az első 1-2 hétben. Később is ha gáz van a technikával. Ecset simán CO2 probléma. A Rizo szilikát miatt is lehet, karbantartás stb. Elég speckó és randa egy formára tud fejlődni.

Érdemes fogkefével leszedni amit lehet. Ezt megismételni időnként. Kis Carbo helyi kezelés, sötétkúra 3 napos. Sok Amano garnéla és 1-2 sziámi segít a gyors felszámolásban.

Jah és én sosem savazom a seiryukat mert túlságosan "élénk" színe lesz a kőnek utána ami nekem nem annyira jön be. Nem természetes.
 
viktorlantos said:
atti76 said:
Nálam a seiryu kő okozott gondot. Az új akimhoz vannak félretéve. Savazás nélkül tettem be (direkt) 2 kis db-ot, azonnal megjelent rajta a barna alga, illetve egy nagyon kevés ecsetalga a környékén. Tudatosan nem változtattam semmin. Már fogyóban van róla. Ha lesz időm, beteszek 1-2 db-ot lesavazva, csak azért, hogy lássam, mit változtat rajta.
ON

Azért a rizo és a barna alga nem ugyanaz ;) Barna alga minden akváriumban megjelenik ideig óráig. Leginkább indulásnál az első 1-2 hétben. Később is ha gáz van a technikával. Ecset simán CO2 probléma. A Rizo szilikát miatt is lehet, karbantartás stb. Elég speckó és randa egy formára tud fejlődni.

Érdemes fogkefével leszedni amit lehet. Ezt megismételni időnként. Kis Carbo helyi kezelés, sötétkúra 3 napos. Sok Amano garnéla és 1-2 sziámi segít a gyors felszámolásban.

Jah és én sosem savazom a seiryukat mert túlságosan "élénk" színe lesz a kőnek utána ami nekem nem annyira jön be. Nem természetes.

Vik!
Én már "beállt" akiba tettem, és így jelent meg rajta a barna alga 2 nap alatt (máshol nincs). Semmi egyeben nem változtattam. Ecset is csak a kő körül alakult ki 2-3 db 3-4 mm-es. Ezért gondoltam, hogy a kő lehet a ludas. :)
 
atti76 said:
Vik!
Én már "beállt" akiba tettem, és így jelent meg rajta a barna alga 2 nap alatt (máshol nincs). Semmi egyeben nem változtattam. Ecset is csak a kő körül alakult ki 2-3 db 3-4 mm-es. Ezért gondoltam, hogy a kő lehet a ludas.

Oksi. ;) Viszont továbbra is azt mondom, hogy a barna algának nincs köze a kövekhez. Azt tudom még elképzelni, hogy a működő akiba való beépítés közben felkeveredett kicsit a talaj. + ammónia és ettől jött elő. Köveken, aljzat közelében ez mondhatni természetes.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére