• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

63 literes növényes akvárium átalakítása

P1030935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mostmár nemcsak a fehér penészszerű dolog csúfítja a fákat, hanem megjelent rajtuk valamilyen barna trugyi is...Nem tetszik ez nekem, nagyon remélem, hogy 1 hét múlva eltűnik, de egyelőre nemhogy múlna, hanem egyre jobban terjed...
 
Szia!
Elég rossz látvány, elcsúfítja ezt a szép fát. Tudtommal van egy olyan szere az ADA-nak, hogy ha lekened, akkor soha többé nem fog algásodni, és nem lesz ilyen szivacs fogalmam sincs milyen anyag fán, de sajnos ezt a szert még GA-ba nem kapni. A neve ha jól tudom Phyton-Git.
Én azt javasolnám, hogy szedd ki és sikáld le amennyire csak tudod, utána tedd vissza rá a növényeket.
Sok sikert,
 
Nigro akijában most 1 hónaposak a fák. Aki a bemutatón ott volt láthatta hogy ennek a penészesedésnek nyoma sincs. Nála 2 hét volt kb ez az időszak.
Kezelés nélkül magától is elmúlik. A másik pedig alga. Telepítésnél ez természetes az ammonia miatt.

Nyugi szép lesz csak az indítás végét kell kivárni.
 
viktorlantos said:
Nigro akijában most 1 hónaposak a fák. Aki a bemutatón ott volt láthatta hogy ennek a penészesedésnek nyoma sincs. Nála 2 hét volt kb ez az időszak.
Kezelés nélkül magától is elmúlik. A másik pedig alga. Telepítésnél ez természetes az ammonia miatt.

Nyugi szép lesz csak az indítás végét kell kivárni.


Így van, nem szabad ettől ennyire megijedni, az élővilágra nézve nincs semmilyen rossz hatással, csupán esztétikailag csúf (nem kicsit). Ezt ki kell bírni, elmúlik. Tapasztalhattok hasonlót szőlőtőkén is.
 
P1030937_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt már vissza lehetne vágni? Ha igen, akkor hogyan nyírjam? Egyszerre az egészet, vagy csipegessem a hosszabbakat?
 
Sziasztok!
Lassan 2 hónapja indítottam az akváriumot, ezért úgy gondoltam, rakok fel néhány képet, amiket ma készítettem. A neon halakat felváltotta egy csapat razbóra, valamint néhány red cherry-t is kaptam ajándékba :) Szerintem minden növény jól érzi magát, eregetik is a bubikat rendesen, egyedüli gondom a rotala green formára vágása...Elég macerás miden héten visszavágni, ráadásul úgy, hogy mutasson is valahogy. Na ez ma nem igazán jött össze, bár még nem túl sűrű a bokor.Beszéljenek inkább a képek:
akvarium1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

akvarium2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

akvarium3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
:eek: :shock: Hát ez gyönyörű! :) Jó látni, hogy ennyit nőttek a növények ilyen kevés idő alatt... a red moor fák nagyon szépek, kár, hogy nálam nem ilyenek... :( (azaz nem ilyen vörösek, hanem feketés-sötét barnásak)
 
Nagyon tetszik az akid Dekalabda, a növények nagyon szépek. A rotala vágása tényleg nem lehet egyszerű feladat :)
Nekem csak a halak nem "tetszenek", szerintem még mindig nagyok bele :roll: valami törperazbóra, vagy egy fokkal kisebb hal jobban mutatna benne, de ez csak az én véleményem, amúgy nagyon szép 5-ös!
További sok sikert
 
Szép lett az akisid és még mindig van hova fejlődnie. Szuper ahogy a Narrow be van pozícionálva a fához.

Egyedül a "végbélkúpot" kapnám le az akiról... Vagyis ezt a durung hőmérőt :lol:
-- én most vágtam ki a nagyból ugyanezt a héten ezért ekkora a szám...

Ahogy alakul mindenképp postolj fotókat mert izgalmas az aki. nekem bejön ;)
 
Ez az aki nekem is nagyon bejön, szépen alakul. Jöhet a többi kép :geek:

Grat!
 
Szia!

Engedd meg hogy gratuláljak neked, nagyon tetszik az elrendezés és az akvárium összképe!!
Nagyon szép!!
 
Nagyon szép növekedés! Tetszik a növény-választás és elerndezés egyensúlya az utolsó képeken. A berendezéskor még nem gondoltam volna, hogy ilyen kiegyensúlyozott lesz. Nagy utat tett meg ez az akvárium, de azt hiszem megérte a fáradtságot. Gratula.
 
Nagyon szép lett az akva! Csak gratulálni tudok!!! ;) Ízléses elrendezés, szép növények!
 
Sziasztok!
Lenne két kérdésem.Az egyik az, hogy hogyan lehetne a HC közül kiszedni a benőtt parvulát? Mert ha csipesszel kiszedek egyet, akkor a gyökérzet jön vele, ami össze van nőve a többivel, és igy nem csak a parvulát tépem ki, hanem a HC-t is...
A másik, meg hogy nekem kicsit túl zöld az akvárium..Lehet ki kéne próbálnom valami vörös növényt? Valahova a rotala közé az aranymetszés szabályai szerint.
Van ötletetek?Köszi előre is!
 
Ezzel a HC / Parvula összenövéssel én is küzdöttem. A végén arra jutottam, hogy ez a természet szabályai alapján van. Nem baj, ha nem egyforma és nem baj ha összenőnek. Annál természetesebb a hatás. Ha nagyon zavar, akkor nyugodtan szedd ki mindet, és a HC-t ültesd vissza. Pár hét és benövi az üres helyet, ha jól ülteted. Nem lesz gond.

Engem nem zavar a vörös hiánya. Különösen úgy, hogy a red moor kiegyensúlyozza a dolgot. De természetesen, ha hiányzik, akkor lehet vörös Stem-et tenni be, Nigro mester tudna erről írni...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére