• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes co2 nélküli kezdő

Köszönet a hozzászólóknak. Megcsináltam ma a vízcserét és beraktam a szűrőbe a matrixot és a purigent is. Kíváncsi leszek lesz e látható változás a Seachem Purigen ek köszönhetően. Jelenleg a biomech került legalulra egy durva szűrővel, következő kosárba siporax került és kivettem a durva szűrőt is belőle hogy több szipo kerüljön bele, a legfelsőbe pedig matrix van egy perlonnal a tetején amire rátettem a purigent.
Valmint annyi változás történt még, hogy a legnagyobb követ megfordítottam és elé ültettem azt a növénykét amit még Cheetah kolléga adott a garnikkal. Nem tudom megmarad e nálam de jó lenne mert nagyon tetszik.
Valamint egy olyen kérdésem lenne még, hogy amikor beindítottam a szűrőt vízcsere után akkor a csövekből az összes bacis szmötyit belevágta az akiba... Hogy tudnám ezt legközelebb elkerülni?
 
Köszönet a hozzászólóknak. Megcsináltam ma a vízcserét és beraktam a szűrőbe a matrixot és a purigent is. Kíváncsi leszek lesz e látható változás a Seachem Purigen ek köszönhetően. Jelenleg a biomech került legalulra egy durva szűrővel, következő kosárba siporax került és kivettem a durva szűrőt is belőle hogy több szipo kerüljön bele, a legfelsőbe pedig matrix van egy perlonnal a tetején amire rátettem a purigent.
Valmint annyi változás történt még, hogy a legnagyobb követ megfordítottam és elé ültettem azt a növénykét amit még Cheetah kolléga adott a garnikkal. Nem tudom megmarad e nálam de jó lenne mert nagyon tetszik.
Valamint egy olyen kérdésem lenne még, hogy amikor beindítottam a szűrőt vízcsere után akkor a csövekből az összes bacis szmötyit belevágta az akiba... Hogy tudnám ezt legközelebb elkerülni?
én ugy csinálom hogy a befolyoág alá egy 8 dl-es üveget teszek amit csak erre használok és amikor a szüröt beinditom abba folyik a trutyis viz.
 
Ez nagyon jó ötlet, de gondolom neeked lily-d van nekem meg esőztetőm, de majd lehet kipróbálom valami edénnyel legközelebb. :)
 
Sziasztok!
Először is szeretnék minden kedves naplómat olvasónak nagyon boldog békés karácsonyt kívánni, és megköszönni, hogy olvasták és ötleteikkel tanácsaikkal segítették az akim sikerét.
Nagyon régen írtam már, de egy jó ideje igazából nem történt a medencében érdemi változás. Minden ment a rendjén a növények szép zöldek, a halacsok szép színesek és vidáman ficánkolnak, a sakurák belakták az egész akit, vedlenek és szapaorodnak is szépen.
Viszont most előjött egy kis alga a növényeken. Segítséget szeretnék kérni a beazonosításukban és a teendőket illetően, hogy el tudjam tüntetni őket.
image_zps4a6c4f0d.jpg

Jelenleg így mutat az akim.

image_zpsa878bc3a.jpg

Ezt a növénykét még cheetah kollégától kaptam a sakurákkal együtt. Azt mondta nem fog megmaradni co nélkül, de szerencsére nem lett igaza és ezerrel hajt a növényke, nagy örömömre :)

image_zps71ea5c53.jpg

Ez a kis úszó tünemény nagy kedvencem lett ahogy bekerült az akiba, de a garniknak sem közömbös, mert rengeteget időznek a gyökereken és a levelek alján. Gondolom az ő áldásos tevékenységük miatt ilyen foszlott lukas. De ha szeretik hát egyék. :)

image_zps09a4e9b5.jpg

image_zps3c10063a.jpg

image_zpse37c796d.jpg

És íme az alga. Eléggé elcsúfítja azanubiasz levelét, a levélszélen pedig megjelent az a fekete szösz...

Jelenleg hetente 3x 2-2 ml micro-macro és 5 ml easy fosfo megy a vízbe.
A másik gondom pedig a két alganyaló az a rücskös fejű fajta, mindent széttúrnak. Nem tudom őket befogni, ahogy a hálót a vízbe merítem eliszkolnak... Várok tippeket, hogyan lehetne befogni őket.
Valamint gondolkodom amanok beszerzésén az algákkal szemben. 2-3 darabra gondoltam. Ellennének a sakurák mellett?
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Várok tippeket, hogyan lehetne befogni őket.
Üveg vagy plexilapokkal le kell keríteni az akit egyre kisebbre, hogy ne tudjanak hátraúszni. Nekem bevált. Pár faliképet szedj szét üveglapért :D
Valamint gondolkodom amanok beszerzésén az algákkal szemben. 2-3 darabra gondoltam. Ellennének a sakurák mellett?
Nagy takarítók, simán elvannak a sakukkal is.

Az anubiast vagy vágd le az összes algás levelét, vagy én kivenném az egészet, mert nem illik oda úgyse.

Ha fedett az akvárium, akkor azért olyan lyukacsos az úszó növényed, mert berohad a tető alatt. ha nem akkor passz
 
Üveg vagy plexilapokkal le kell keríteni az akit egyre kisebbre, hogy ne tudjanak hátraúszni. Nekem bevált. Pár faliképet szedj szét üveglapért :D

Nagy takarítók, simán elvannak a sakukkal is.

Az anubiast vagy vágd le az összes algás levelét, vagy én kivenném az egészet, mert nem illik oda úgyse.

Ha fedett az akvárium, akkor azért olyan lyukacsos az úszó növényed, mert berohad a tető alatt. ha nem akkor passz
Nagyon köszönöm a gyors választ. Az aki fedett egy, plexi lap van rajta, nehogy kiugráljanak a halak vagy kimásszanak a garnélák. Sokfelé olvastam ilyeneket. Szerintetek tényleg előfordul az ilyesmi vagy levehetem a plexit nyugodtan?
Az anubis kivételén már én is gondolkodtam de nagyon szeretem. Ha megnyírom hoz majd új levelekt hamar?
A lekerítést meg majd megpróbálom. Ezügyben még arra is gondoltam, hogy a hálóba teszek egy kis forrázott zöldséget és berakom a sarokba, majd ha beleúszik kajázni akkor kikapom.
Amano garnélát meg akkor beszerzek párat, ha van valakinek elfekvő készlete Budapesten (3. Vagy 17. Ker környékén esetleg Dunakeszi és környékén ) ne tartsa magában :)
Az anubias helyére ha kikerülne mit ajánlanátok?
 
Nagyon köszönöm a gyors választ. Az aki fedett egy, plexi lap van rajta, nehogy kiugráljanak a halak vagy kimásszanak a garnélák. Sokfelé olvastam ilyeneket. Szerintetek tényleg előfordul az ilyesmi vagy levehetem a plexit nyugodtan?
Az anubis kivételén már én is gondolkodtam de nagyon szeretem. Ha megnyírom hoz majd új levelekt hamar?
A lekerítést meg majd megpróbálom. Ezügyben még arra is gondoltam, hogy a hálóba teszek egy kis forrázott zöldséget és berakom a sarokba, majd ha beleúszik kajázni akkor kikapom.
Amano garnélát meg akkor beszerzek párat, ha van valakinek elfekvő készlete Budapesten (3. Vagy 17. Ker környékén esetleg Dunakeszi és környékén ) ne tartsa magában :)
Az anubias helyére ha kikerülne mit ajánlanátok?

Esetleg ha megnő a crypto és a sessiliflora dugd be közéjük az árnyékba.
Nagyon nem kompatibilis az anubias a többi növénnyel és a fény mennyiséggel amit kap ezért jelent meg rajta a pontalga ami ilyen formájában már le sem jön.
Vágd le a legrosszabban kinéző leveleket csak 3-4db hagyj meg és azt tedd árnyékba hogy legyen még ereje újakat hozni.
Nekem is üvegtetőm van alatta békatutajjal ami árnyékolja az anubias-t.
 
Esetleg ha megnő a crypto és a sessiliflora dugd be közéjük az árnyékba.
Nagyon nem kompatibilis az anubias a többi növénnyel és a fény mennyiséggel amit kap ezért jelent meg rajta a pontalga ami ilyen formájában már le sem jön.
Vágd le a legrosszabban kinéző leveleket csak 3-4db hagyj meg és azt tedd árnyékba hogy legyen még ereje újakat hozni.
Nekem is üvegtetőm van alatta békatutajjal ami árnyékolja az anubias-t.
És nálad a tető alatt nem rohad a békatutaj?
 
Kösz megnézem mik ezek :), nekem nagyon tetszik a pogostemon helferi, az vajon megmaradna?

Szia!

Szerintem nyugodtan próbáld meg! Nálam igaz van CO2, de csak citromsavas, viszont táptalaj nincs. A többi paraméterei olyanok, mint a Te akidnak és röhögve elvan.
Amúgy igen szép kis akváriumot állítottál össze, gratulálok!
 
Back
Oldal tetejére