• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes co2 nélküli kezdő

Sziasztok, nemrég regisztráltam ide hozzátok, mert a forumban olvasgatva rá kellett döbbennem, hogy rossz úton haladok és szükségem lenne egy csomó jó tanácsra ahhoz, hogy mind a növényeim, mind a halaim számára élhető legyen a medence.
 
A jelenlegi akvárium egy újraindított akvárium némi változtatással. Az előző ugyanis befuccsolt. Durva bazalt zúzalék volt az aljzat( teljesen bemulmozódott, az üveg mellett sárgult zöldült) gyári tetőben gyári 13w fénycső (borzasztó fénye volt) belső szűrő biotöltetnélkül... Szóval nem csoda, hogynem ment...

A jelenlegi akvárium adatai:
60 liter tetra akvárium
Világítás 2x18w sera plant colour és tropic sun időzítővel
Fűtő tetra 50w 27 fokra belőve
Szűrés tetratex ex600 külső esőztetővel
Aljzat ada amazonia 9l balról jobbra emelkedik
Halaim 6db vörös neon, 1db guppi ( ennyi maradta kezdeti 4 ből, tervben van a visszapótlásuk mert az egyedül maradt nagyon unatkozik), 2db cory ( egy albino és egy valami mintás második sajna nem tom pontosan) és van három alganyaló ( szarvacskák vannak a fejükön), valamint szeretnék majd garnélát mert nagyon tetszik
Növények 4 tő növény ami megtetszett a boltban... Nem tudom a nevüket ebben is majd kéne segítség meghatározni majd teszek fel képet
Beszereztem még egy aljzat mulmolót is
Napi egyszer etetek az esti órákban fagyasztott vörös szúnyoglárvával, trópusi mixel és növényes mixel felváltva
A világítás 9:30 tól 21:00 ig megy jelenleg
 
A külső szűrőt már az itt olvasottak alapján szereztem be mert valószínűleg ennek a hiánya többek között algásodásom oka. Remélhetőleg ha beindul és szaporodni kezdenek a bacik akkor csökken majd az ammónia meg a nitrit szint és visszahúzódik az alga. Azt sem tudom miféle, majd ha lesznek képek remélem tudtok segíteni a meghatározásban. A vízcserémen is változtatnom kell ahogy olvasgattam itt mert jelenleg 3 hetente 50%-ot cserélek csapvízzel amit betöltés előtt tetra aquasafe és easybalance szerekkel kezelek. A világítás is túl sok a ahogy olvasgattam vissza kell majd vennem belőle. Az etetéssel úgyérzem nincs gond, mert amit beadok nekik azt rögtön meg is eszik. A talajlakók kapnak még pár naponta egy sera vitachips-et kettétörve villanyoltás után. Igyekszem majd beszerezni vízteszteket hogy pontos képet kapjak a vízminőség alakulásáról.
Mindennel kapcsolatban várom az észrevételeket, ötleteket, tanácsokat. ( fénycsövek, világítási idő, etetés, vízcsre, hőmérséklet és sok helyen olvasom azt hogy napi x ml micro + macro és carbo ezekről is szeretnék többet tudni :) )
Minden segítséget előre is köszönök!
 
A külső szűrőt már az itt olvasottak alapján szereztem be mert valószínűleg ennek a hiánya többek között algásodásom oka. Remélhetőleg ha beindul és szaporodni kezdenek a bacik akkor csökken majd az ammónia meg a nitrit szint és visszahúzódik az alga. Azt sem tudom miféle, majd ha lesznek képek remélem tudtok segíteni a meghatározásban. A vízcserémen is változtatnom kell ahogy olvasgattam itt mert jelenleg 3 hetente 50%-ot cserélek csapvízzel amit betöltés előtt tetra aquasafe és easybalance szerekkel kezelek. A világítás is túl sok a ahogy olvasgattam vissza kell majd vennem belőle. Az etetéssel úgyérzem nincs gond, mert amit beadok nekik azt rögtön meg is eszik. A talajlakók kapnak még pár naponta egy sera vitachips-et kettétörve villanyoltás után. Igyekszem majd beszerezni vízteszteket hogy pontos képet kapjak a vízminőség alakulásáról. Mindennel kapcsolatban várom az észrevételeket, ötleteket, tanácsokat. ( fénycsövek, világítási idő, etetés, vízcsre, hőmérséklet és sok helyen olvasom azt hogy napi x ml micro + macro és carbo ezekről is szeretnék többet tudni ) Minden segítséget előre is köszönök!
Helló! Üdv a kertészek körében!
Majd a képeket rakd fel akkor többet tudunk majd segíteni.
Ha a szűrőben gyári töltet van akkor a műanyag golyókat cseréld is le már az elején valamilyen jobb fajta bio töltetre.
A vízcserék ha most indult az akvárium akkor Amazonia talajnál NAPI szinten kell mennie,ha nem most indult akkor és már megy egy ideje akkor a KÖTELEZŐ heti egyszer vízcsere 50%.Ha lehetőséged van rá akkor RO 1/3 2/3 csapvíz arányban cserélj először aztán ezt megfordítva fokozatosan.
Nekem a világítás soknak tűnik már 2 x 18 w-ról van szó,nálam a 2 x 24 w is csak 7 órát megy de szerintem a zöld pont algám ettől jött elő.
Az algákat és a növényeket csak fotók alapján tudjuk majd beazonosítani.
Ja és olvass naplókat ki hogyan csinálta,ajánlott naplók: cecska,EmZé,cheeath,talachi, és még sokan mások mert nem lenne elég az oldal hogy felsoroljam Én kiktől tanultam sokat és még tanulok is mert itt folyamatosan lehet fejlődni (y)
 
Üdv a fórumon, várjuk a képeket!
Világításhoz okosság: Lőjük be a fényt | Nigro Blogja
Először azt érdemes eldönteni, hogy akarsz-e CO2-t, vagy nem. Ennek megfelelően kell majd beállítani a fényt, a tápot, és főképp megfelelő növényeket választani.
 
Nehogy fűts!!!! :D
(hacsak nem egy 20 fok alatti helységben laksz, de a 22-25 fok akkor is jobb volna mint a 27.)
 
Sziasztok köszönöm mindenkinek írt!
A szűrőhöz ma érkezett meg 1l siporax és 1l eheim biomech plusz sera biostart.
A szűrőtöltet a következőképpen fog kinézni:
Legalsó egyenlőre kerámia gyűrű (később ide fog kerülni a biomech)
Aztán durva szivacs
2. Tálka eheim biomech (később ide kerül a siporax)
Megint egy szivacs
3. tálka siporax ( később seachem matrix és Seachem Purigen)
A tetejébepedig perlon

Co2 nem lesz mert nem sok a növény és nem is szeretnék dzsungelt.
A vízcserével kapcsolatban akkor átállok a heti 50%-ra, mi az az RO?
Világítás mennyit mennyen? Tudom csökkenteni kell, olyan 6-7 óra elég lenne? Vagy még kevesebb?

Ja és a fűtést is vissza tekerem 25 fokra, halaim bírni fogják? Mert amikor vettem akkor mondták h ezeknek kell a 27-28 fok...
 
Sziasztok köszönöm mindenkinek írt! A szűrőhöz ma érkezett meg 1l siporax és 1l eheim biomech plusz sera biostart. A szűrőtöltet a következőképpen fog kinézni: Legalsó egyenlőre kerámia gyűrű (később ide fog kerülni a biomech) Aztán durva szivacs 2. Tálka eheim biomech (később ide kerül a siporax) Megint egy szivacs 3. tálka siporax ( később seachem matrix és Seachem Purigen) A tetejébepedig perlon Co2 nem lesz mert nem sok a növény és nem is szeretnék dzsungelt. A vízcserével kapcsolatban akkor átállok a heti 50%-ra, mi az az RO? Világítás mennyit mennyen? Tudom csökkenteni kell, olyan 6-7 óra elég lenne? Vagy még kevesebb?
Szűrő kipipálva ez így jó lesz! (y)
Az RO víz az az ioncserélt víz tehát "tiszta" víz,ez azért is fontos mert a csapvízzel keverve lágyítja azt ez jót tesz a növényeknek és persze a halak is jobben elvannak lágyabb vízben.De ha nincs rá lehetőséged akkor jó a csap víz is előkészítve.

Nehogy fűts!!!!
Miért ne letsgo ma már ősznek jelentették be az időjárást,a marhák :ROFLMAO:,nálam a negyediken még mindig 29 fok van az aki vize 27 fokos.
 
Szia, üdv a fórumon!

A világítást ki tudod számolni, hogy mennyit kell menjen, nézd meg a Bandesz által linkelt oldalt! 6-7 óra kevés!
A RO= reverz ozmózis, a víz tulajdonságok közt olvashatsz róla.
A CO2 nem azért kell, mert sok növényt szeretnénk, hanem hogy igényes növényeket is tarthassunk! Nem minden növény marad meg CO2 beoldás nélkül.
A halaid nem fognak fázni! Kis megjegyzés, szerintem a vörös neonoknak kevés a 60 liter...
Az akvárium méreteit is leírhatnád és várjuk a fotókat!:)
 
Hát a hőmérséklet nálunk is hasonló 10. Emelet :)
A cserélendő viz 1/3-a legyen olyan víz amit bármelyik hiperben be lehet szerezni és a vasalóhoz haszál a párom?
 
Szia, üdv a fórumon!

A világítást ki tudod számolni, hogy mennyit kell menjen, nézd meg a Bandesz által linkelt oldalt! 6-7 óra kevés!
A RO= reverz ozmózis, a víz tulajdonságok közt olvashatsz róla.
A CO2 nem azért kell, mert sok növényt szeretnénk, hanem hogy igényes növényeket is tarthassunk! Nem minden növény marad meg CO2 beoldás nélkül.
A halaid nem fognak fázni! Kis megjegyzés, szerintem a vörös neonoknak kevés a 60 liter...
Az akvárium méreteit is leírhatnád és várjuk a fotókat!:)


Igen a neonokról már olvastam hogy kicsi nekik a hely, de amikor megvettem persze azt mondták jó lesz... Egyébként jól néznek ki, együtt úszkálnak, szép a színük és nem lenne szívem megválni tőlük.

Az aki méretei 60x35x30

A co2 értem hogy jó lenne de egyenlőre nem lesz, majd ha level up-oltam :)
 
Nigro blogja alapján kiszámoltam, hogy 10 órát kellene világítanom. Köszi a linket Bandesz :)
A csövek amik bent vannak azok megfelelőek? Bár amig el nem használódnak nem lesz más, de utánna tudok váltani bármire ha van jobban megfelelő...
 
Nigro blogja alapján kiszámoltam, hogy 10 órát kellene világítanom. Köszi a linket Bandesz :)
A csövek amik bent vannak azok megfelelőek? Bár amig el nem használódnak nem lesz más, de utánna tudok váltani bármire ha van jobban megfelelő...


Sima 6500 K-es csöveket szoktunk használni, de a mostaniakkal se lősz nagyon mellé szerintem, így várhat a csere.
 
Mint már említettem, megérkeztek a szűrőanyagok. A siporaxot kimérve vettem ( volt egy kis félelmem hogy mit kapok ) és alávetettem egy tesztnek amit a youtube-on láttam. Egy vizes tálkába egymásra kezdtem pakolni a gyűrűket. Az első négy úgy kapta fel a vizet mint huzat, onnantól kicsit lasabban ment de szívta a vizet folyamatosan. 7 gyűrűig néztem és úgy gondoltam ha nem lenne az anyagban elég kapilláris eddig biztos nem szívta volna fel a vizet. Meg vagyok elégedve a cuccal. Persze akkor leszek teljesen boldog ha majd szépen besárgul, bebarnul és tele lesz bacikkal. :) Ha minden jól megy holnap megjön a külső szűrő és felváltja a kicsi belsőt és végre indul a biológiai szűrés. :)
 
Egy kérdés: a külső szűrőhöz járó vízcsöveket méretre vágjátok, vagy összetekeritek az aki mögött de egyben hagyjátok?
Mert ha méretre van vágva akkor ha netán áthelyezésre kerül az aki akkor nem biztos hogy jó lesz a csőhossz az új helyen, viszont ha egybe hagyom akkormeg a motornak nehezebb átnyomni a vizet 3m csövön mint 1 m-en...
 
Egy kérdés: a külső szűrőhöz járó vízcsöveket méretre vágjátok, vagy összetekeritek az aki mögött de egyben hagyjátok?
Mert ha méretre van vágva akkor ha netán áthelyezésre kerül az aki akkor nem biztos hogy jó lesz a csőhossz az új helyen, viszont ha egybe hagyom akkormeg a motornak nehezebb átnyomni a vizet 3m csövön mint 1 m-en...
Méretre vágjuk, ha kell hosszabb, akkor veszünk újat, nem drága. ;)
 
Back
Oldal tetejére