• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes co2 nélküli kezdő

Sziasztok!
Sajnos az elmúlt időszakban nagyon sűrű heteim voltak és nem volt sok időm az akira sem meg a naplóra sem. :(
A sárga guppy átköltözött az örök vadászmezőkre... Akkora volt szegényke mintha lenyelt volna egy szem borsót. Külön medencébe raktam, gyógyszereztem is de nem segített. A teste bal oldalán a kopoltyú mögött megjelent egy vöröses barnás folt, olyan volt minha belül lett volna ott valami sebszerű dolog... Nem tudom mi lelte szegénykét...
Az aki egyébként dübörög ezerrel, szépen nőnek a növények, különösen az anubias és az a furcsa levelű ott hátul, azt hetente nyírnom kell mert kinőne az akiból, rengeteg oldalhajtást is hozott már amiket levágtam és ledugtam újra. A mohát is nyírnom kell mert nagyon szépen nő, bár az anubias alattiakat ki kellett vennem mert azok bizony nem kaptak elég fényt és elkezdtek barnulni.
A galaxyk remekül érzik magukat, kergetőznek, játszadoznak és odajönnek az üveghez ha közel megyek, nagyon szeretem őket.
A sakurák nagy kedvenceim lettek, imádom nézegetni őket, de furcsálom, hogy nem látok kicsiket, mert azt mondták nagyon hamar el fognak szaporodni. Mi lehet az oka hogy nincsenek kicsik?
A szűrő most egy hosszabb etapon van, 3 hónapig nem nyúlok most hozzá. Decemberben lesz esedékes a takarítása, kíváncsi leszek lesz e változás a szűrőanyagokon. Bekerül majd egy liter mátrix és egy 100ml Seachem Purigen is. Így a kerámia gyűrű repül és minhárom rekeszem biotöltettel lesz felszerelve :). Nem mintha most bármi panaszom lenne a vízparaméterekre, de biztos ami biztos :)
 
Sziasztok!
Valakik aki nálam jobban értenek hozzá, tudnának tippeket adni miért nem szaporodnak nálam a sakurák? 6db gyönyörű tűzpiros nagy egyed van az akiban már több hónapja de még semmi. :( másoktól meg mindenhol azt hallom úgy szaporodnak nem győzik elajándékozni...
 
Lehet mind nőstény, de lehet hogy valami zavaró tényező van, ami miatt stresszelnek.
Halak, vagy vízparaméterek...
 
Köszönöm a segítséget! Beszerzek még párat hátha lesz köztük hím és a nagy csapaptban is jobban fogják érezni magukat!
 
Hali!
A ma esti akivizit alkalmával észrevettem, hogy az egyik garnéla pocakjában megjelentek kis golyó szerű dolgok! :)
Remélem ez már végre azt jelenti lesznek kis garnijaim. Azért holnap bekerül még 14 piros mütyűr az akiba cheetah jóvoltából.
Kell valamiféle óvintézkedést tennem a kis garnélák biztonsága érdekében? Remélem a galaxyk nem vetnek rájuk szemet mert ellenük nem tudok mit tenni, de remélem a mohamezőm kellő biztonságot ad majd nekik. Etetésükkel kapcsolatban kell valami speciálissal készülni vagy megoldják maguk? Valamint ha bent lesz a teljes garnéla hadtest a medencében /20db sakura/ kell e adjak nekik enni tápot vagy bármi egyebet? Most a hat db külön nem kap tápot, elvannak a minimális algán meg elkapkodnak egy egy lehulló tápot amit a galaxyk meghagynak véletlenül. Plusz hetente egyszer forrázott zöldség. Előre is köszönöm a segítséget!
 
Hali!
Ma reggel sikerült megismerkednem cheetah kollégával aki hozott nekem pár szép sakura garnélát a meglévő állományom mellé, ezúton is nagyon szépen köszönöm. Az új jövevények közt van minden korosztályból így remélhetőleg folyamatos lesz az állomány szaporodása. Szép fokozatosan beszoktattam őket az akiba amit azonnal birtokba is vettek. Első estéjükre kis forrázott répával, ubival és cukkinivel készültem. Későb dobok fel pár képet is...
 
A cukkini volt a favorit!
image_zps45112e36.jpg

A kismamák egyike
image_zpse71c1c29.jpg

A bázisuk
image_zpsc1cbf7fd.jpg

És végre beszereztem egy 30-cmes csipeszt :)
image_zps4f84dc9f.jpg
 
Sziasztok!
A héten beugrottunk a GA-ba pótoltuk a guppy állományt beszereztünk egy adag úszó növényt és a szűrő felturbózásához 1l seachem matrixot és egy 100ml-es purigent. A szűrőanyagokat a következő esedékes szűrő takarításkor beteszem.
Mértem ma egy nh4 szintet, szerencsére továbbra is 0,05 % alatti az érték :)
A garnélák odavannak a forrázott zöldségért. Úgy néz ki a cukkini a kedvencük aztán az ubi majd a sárgarépa jön a sorban.
 
Hali
Következő lenne a kérdésem. Megvettem ugye a matrixot és a purigent. Viszont a következő szűrőtakarítás csak dec 3.-án lenne esedékes. Szétszedjem e a szűrőt a heti vízcsere alkalmával és beletegyem e a cuccot takarítás nélkül vagy beletegyem és akkor már takarítsam is ki a szűrőt vagy majd csak dec 3.-án tegyem be. Ha beteszem csepegtessek rá baktériumflórát? Meg kell mosni mielőtt belerakom?
Előre is köszi a véleményeket.
 
Hali
Következő lenne a kérdésem. Megvettem ugye a matrixot és a purigent. Viszont a következő szűrőtakarítás csak dec 3.-án lenne esedékes. Szétszedjem e a szűrőt a heti vízcsere alkalmával és beletegyem e a cuccot takarítás nélkül vagy beletegyem és akkor már takarítsam is ki a szűrőt vagy majd csak dec 3.-án tegyem be. Ha beteszem csepegtessek rá baktériumflórát? Meg kell mosni mielőtt belerakom?
Előre is köszi a véleményeket.
A Matrix-al nem várnék, mert hosszútávon minél előbb lesz jó szűrésed, annál jobb. Nem várnám meg a Decembert, mert az a dátum nem kőbevésett, vesztenivalód nincs a változtatással, sőt. A szűrőt nem tudom hogy szoktad takarítani, én csak leönteném róla a nagyját, egyszer óvatosan átlögybölném akváriumvízzel és mehet bele az átmosott matrix, új perlon vatta. A következő tisztítás dátumát ez a csere határozná meg, nem pedig a december 3. A Matrix-ot kezelt vízzel mosnám át, abban nincs baci, felesleges pazarolni az akvárium vizét erre. De ha sok van, hadd szóljon. Nem kell erővel, alaposan mosni, ez amolyan portalanítás csak. Miután betetted, mehet rá a baci és a perlon vatta. (Gondolom a Matrix-ot teszed legfelülre, a jó minősége miatt. A Szemcsenagysága nagy, de akkor is felülre érdemes rakni, ha már van biológiai szűrésed. )
A Purigent nem tenném be egyszerre a Matrix-al. Az már két változó. Betenném a Matrixot, várnék egy hónapot, de legalább pár hetet, megnézném milyen a hatása, és csak utána.
(y) az akváriumodnak!
 
Utoljára módosított:
Annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy bele lehet tenni a purigent is legfelülre, a perlon fölé. Mivel nem havonta takarítjuk a szűrőt, és gondolom használni szeretnéd az elkövetkező pár hónapon belül a purigent, így bele rakhatod. :)
Igyekezni kell csak akkor szétszedni a szűrőt amikor muszáj, mert gyilkolod a hasznos bacikat minden alkalommal. :(
 
Back
Oldal tetejére