• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes co2 nélküli kezdő

És íme az alga. Eléggé elcsúfítja azanubiasz levelét, a levélszélen pedig megjelent az a fekete szösz...
Szóval... valahol olvastam, hogy az algás anubiassal a következőt csinálták :vízből kivette, felesben hígított carbóval leecsetelte, pár percig hagyta, majd visszatette az akváriumba. Nála sikerült a dolog, az algák távoztak. Ha már úgyis levágásra vannak ítélve a levelek, lehet előtte megér egy próbát:)
 
Szóval... valahol olvastam, hogy az algás anubiassal a következőt csinálták :vízből kivette, felesben hígított carbóval leecsetelte, pár percig hagyta, majd visszatette az akváriumba. Nála sikerült a dolog, az algák távoztak. Ha már úgyis levágásra vannak ítélve a levelek, lehet előtte megér egy próbát:)
Ezt én próbáltam és kinyírtam az egészet :(
 
És nálad a tető alatt nem rohad a békatutaj?

Nem.
A rohadás a levelekre csöppenő víz miatt van, nálam viszont kb. 4cm-re van a power compakt az üvegtetőtől ami leszárítja a vízpárától az üveglapot.
Apukám 54l-nél szebbek a tutajok mert nála nincs üvegtető csak a gyári műanyag így jobban tud szellőzni. Nálam is szépek de nem nőnek nagyra csak ilyen 3-4cm átmérőjűre.
 
Hát ezt a carbozást még meggondolom. De mivel valószínűleg úgyis kikerül lehet tényleg megér egy próbát.
De az is lehet minden marad úgy ahogy van, mert rövidesen költözés várható és akkor ez a setup befejezésre kerül, a cuccok pedíg eladásra. Az új helyen pedig szeretnék összerakni egy új 90-100L -es medencét.
 
Nem túl minőségi de azért nézhető
Nekem is van békatutajom az akiban van üvegtetö is de 2 részben és közöttük van rés amin keresztül szellözik igaz csak éjjel van fedve . .nekem sem nönek nagyra a levelei de szaporodik és ugy alakitottam a szürö fodrását hogy az anubiasz felé van terelve a tutaj és igy árnyékot ad neki. de nekem a barna algával van bajom. valoszinü hogy volt 2 db 6 orás áramszünet egy héten belül és a szürö tele volt trutyival . kitakaritottam . remélem megszünik a barna alga lerakodása.
 
Nekem is van békatutajom az akiban van üvegtetö is de 2 részben és közöttük van rés amin keresztül szellözik igaz csak éjjel van fedve . .nekem sem nönek nagyra a levelei de szaporodik és ugy alakitottam a szürö fodrását hogy az anubiasz felé van terelve a tutaj és igy árnyékot ad neki. de nekem a barna algával van bajom. valoszinü hogy volt 2 db 6 orás áramszünet egy héten belül és a szürö tele volt trutyival . kitakaritottam . remélem megszünik a barna alga lerakodása.
Én most levettem a tetőt, megnézem lesz e változás. Szaporodni szaporodott szépen a tető alatt is de a levelek hamar foszlásnak, rothadásnak indultak.
 
Hali!
Úgy néz ki, hogy a tető levétele megoldotta az úszó növénykéim problémáját. Az utolsó vízcsere alakalmával levágtam róluk az összes rothadó levelet és azóta nem is keletkezett újabb, szép egészséges, épp, zöld leveleket hoznak :)
Viszont alga fronton nincs javulás, megy a heti 50% vízcsere, semmi rothadó növényrész nincs már az akiban, ammónia szint mérhetetlen. Vissza kéne vennem a tápozásból vagy a fényből vagy mindkettőből? /heti 6-6 ml Green Aqua Micro-macro, világítás 7,5 óra/
 
Back
Oldal tetejére