• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

36 literben

pfg

Kertész szaki
14733427_ed51ceb8d086068391133dbd939475ee_m.jpg


Szeretném bemutatni a jelenleg 7 hónapja üzemelő akváriumomat.
Az paraméterek:
45X27X30 OW üveg
ATI Sun Power 4X24 T5 világítás ( 6 óra 48 W 1.5 óra 96 W )
Nagynyomású CO2 szet. Do difivel.
Eheim Ecco 300 (750 l/óra ) 2 liter matrix, 250 g Sera aktivszén 100 g Seachem Purigen
víz 100% RO heti 50-33% cserélve
táp: easy profito 3ml/nap easy foszfo 3ml/nap vízcserét követő 5 napon, easy carbo 1ml esetlegesen ha időben haza érek, hétvégén mindig, vízcserekor célzottan az esetleges algákra.
ajzat: ADA Africana alatta kimerült aktívszén 250 g.

Flora:

Glossostigma elantioides
Ludwigia arcuata
Ludwigia repens
Micrantheumum umbrosum
Myriophyllum sp. red
Pogostemon helferi
Rotala wallichii
Rotala sp. green
Staurogyne repens

Fauna:

Otocinclus 7 db
Paracheiron innesi 3 db. -menekült-
Paracheiron axelrodi 2 db. -menekült-
Boraras brigittae 8 db.
Sawbwa replendens 9 db.
Iritherina werneri
megszámlálhatatlan garnéla.

Az akvárium már két ráncfelvarráson esett át ezért ez a nagy növény választék, érdekes, hogy egyes növények képesek gyökérből reprodukálni magukat pl: Pogo és a Rotala sp.

dekor: 1 iciripiciri Red Moor
 
kisszsu said:
Szia!
Nekem nagyon tetszik, szuper lett. :thumbup: :wave:
És ezzel az akváriummal mi lett?
11162123_5005fac1c8e93786313bce42a8214727_m.jpg

Hát igen, ez nagy kisérlet volt, sajnos be kelet fejeznem október végén egy-két tapasztlat azért maradt utána.
1., Nano tankoknál jelentősen túl kell számolni a fényt, 13W kevés, nagyon kevés még a cryptonak sem elég a végén már 20 watnál jártam és a HC-nek még az sem volt elég csak vegetált.
2., A 600 liter /h forgatás sok , de a 2 liter szűrőtérfogat kell. A Eheim Ecco 200 helyet jobb lett volna egy Eheim Classic 2213
3., Nanoban mindig használjunk aktivszenet!
4., Nanoban tul kell számolni a tápot is.
+1., Ha jön az első baba akkor a hobbi a sarokba kerül :lol: Ezért ez az egyszerűség a mostaniban is, ezzel kevés gond van glossot egyszerű nyirni a stem nővénykekt pedig havonta tőben elvágom kiveszem majd kb. 5-10 centit levágok az aljábol és vissza ültetem a felsőrészt. A stau-t az elmúlt időben 1x kelett megkurtítani, nagyon hálás jószág nincs vele sok gond. A michrant pedig a HM hez hasonloan nagyon jol és könnyen alakítható.

Az egész karbantartás megvan 1 óra alatt ami pont belefér pénteken a fürdetés után vagy szombaton reggel ébredés előtt. ;)
 
Brutálisan hangzik ez a 96watt még ha csak 1,5 órát is megy így! Miért döntöttél így, h szétbontod a világítást és duplázod co2 tetőzésnél? Érdekes elgondolás!Mit tapasztaltál? Az akváriumot elnézve működik a dolog.
Gratula nagyon egészséges!
 
Gratula! :clap:
Nagyon tetszetős a Myrio és a Rotala wallichii kombó hátul!Jó végre ennyire minimál hardscapel megoldott akit látni!
Mik a tapasztalataid az aktív szénnel?
 
"Egyszerű" de annál sokkal szebb akvárium lett belőle, gratu! :thumbup:
(A neonokat nem szabadna ekkora aksiban tartani, szerintem... :silent: )
 
Nagyon szép az aki gratu :thumbup: Gyönyörűek a színek látszik a HC-n is hogy rendesen fényárban nevelkedik.

Ezen az extra fényen akadt meg a szemem. Gondolod ennek az 1.5 óra extrém fénynek tudható be a hátsó gyönyörű függöny?
Szerintem normál világításnál ennyire nem jönne elő a színezet. Jó persze extra vas stb, de valahogy mégis úgy érzem ez a kis plussz az amitől ez az egész stem erdő szokatlan színvilágot hoz egy ilyen kicsi akiban.
 
pure07 said:
Brutálisan hangzik ez a 96watt még ha csak 1,5 órát is megy így! Miért döntöttél így, h szétbontod a világítást és duplázod co2 tetőzésnél? Érdekes elgondolás!Mit tapasztaltál? Az akváriumot elnézve működik a dolog.
Gratula nagyon egészséges!

Előszőr csak esztétikából probáltam ki, eszméletlen szép ezzel a fényerővel, izzanak a vörös növények, a zöldek meg azzt nem s lehet elmondani...a fénykép nem adaj vissza. A 17.00 tól induló fényár leki okokból lett be állítva kb. ekkor érek haza meloból és télen nagyon jó bejönni leülni a nappaliba szemben velem zöld növények nyári napfény, kezemben forralt bor :lol:
Mivel semmi gond nem volt sőt inkább vissza szorultak az algák maradtak a beállítások.
 
ZaCK said:
Gratula! :clap:
Nagyon tetszetős a Myrio és a Rotala wallichii kombó hátul!Jó végre ennyire minimál hardscapel megoldott akit látni!
Mik a tapasztalataid az aktív szénnel?

Szén nélkül mindig volt egy kis zavarosodás olyan köd szerő valami nem utdom mi lehetett illetbe fojamatosan felszini hártya, szénnel nincs a szőrőbe rakás után 2 órával eltünt nagyon brutális volt látni tényleg olyan mint amikor a nap felszívja a reggeli ködöt. Február elején raktam be a szenet, hétvégén lámpa kapcsolás előtt ezért végig láttam mi történik a hatására. Mindenkinek csak javaslom a használatát.
 
stevo said:
"Egyszerű" de annál sokkal szebb akvárium lett belőle, gratu! :thumbup:
(A neonokat nem szabadna ekkora aksiban tartani, szerintem... :silent: )

Ök menekültek, átvett jószágok vagy ez vagy jég, szerintem így jobban jártak. ;)
 
viktorlantos said:
Nagyon szép az aki gratu :thumbup: Gyönyörűek a színek látszik a HC-n is hogy rendesen fényárban nevelkedik.

Ezen az extra fényen akadt meg a szemem. Gondolod ennek az 1.5 óra extrém fénynek tudható be a hátsó gyönyörű függöny?
Szerintem normál világításnál ennyire nem jönne elő a színezet. Jó persze extra vas stb, de valahogy mégis úgy érzem ez a kis plussz az amitől ez az egész stem erdő szokatlan színvilágot hoz egy ilyen kicsi akiban.

A HC = Glosso ;) ezt teszi a sok fény és a sok nyírás.
Van még egy kis + 1csepp ECA naponta erről el feledkeztem. Valahol még te írtad "az igazi szamurájok tőben levágják a vörös stemeket és mindig a tetejét ültetik vissza ettől egyre vörösebb lesz a növény" ... és tényleg ;)
 
Szia!

Nagyon szép,gratulálok!Ügyesen megtaláltad az egyensúlyt és sok alapszabályra rácáfoltál.Csak így tovább!
 
Norman said:
Szia!

Nagyon szép,gratulálok!Ügyesen megtaláltad az egyensúlyt és sok alapszabályra rácáfoltál.Csak így tovább!

Köszönöm.

Véleményem szerint és a tapasztalatom is az, hogy kis méretekben az oldalon sokak álltal emlegetett és megfoglamazott "alapszabályok" értlemetlenek, azokat érdemes kétkedve fogani. Érdemes oda figyelni a "Nanaplókban" néha felbukkanó sikeres akváriumokra.Szerinten az alapszabályok 60 de inkább 100 liter felett alkalmazhatóak. Nano méretben mindent magadnak kell beállítani. Nem véletlen,hogy az akváriumot csak 7 hónaposan tartottam arra érdemesnek, hogy bemutassam. Tervem szerint a lehető legtovább akarom apróbb változtatásokal " ráncfelvarrással" üzemeltetni. Igazábol kiváncsi vagyok, hogy a végén az állandó növény váltások milyen "wabi kusa"-t hoznak létre.
 
pfg said:
Norman said:
Szia!

Nagyon szép,gratulálok!Ügyesen megtaláltad az egyensúlyt és sok alapszabályra rácáfoltál.Csak így tovább!

Köszönöm.

Véleményem szerint és a tapasztalatom is az, hogy kis méretekben az oldalon sokak álltal emlegetett és megfoglamazott "alapszabályok" értlemetlenek, azokat érdemes kétkedve fogani. Érdemes oda figyelni a "Nanaplókban" néha felbukkanó sikeres akváriumokra.Szerinten az alapszabályok 60 de inkább 100 liter felett alkalmazhatóak. Nano méretben mindent magadnak kell beállítani. Nem véletlen,hogy az akváriumot csak 7 hónaposan tartottam arra érdemesnek, hogy bemutassam. Tervem szerint a lehető legtovább akarom apróbb változtatásokal " ráncfelvarrással" üzemeltetni. Igazábol kiváncsi vagyok, hogy a végén az állandó növény váltások milyen "wabi kusa"-t hoznak létre.

Teljesen igazad van,bár én most energiatakarékos módban vagyok(költözés miatt nem tudok vele foglalkozni),de mikor újrakezedem én is így fogok hozzáállni,sok sikert hosszú távon is a wabi kusa-hoz is természetesen. :thumbup:
 
Mai napon megérkezett a Vertex lámpa ami fel is került az akvárium felé közben a vertex volt egy kicsit emlegettve valószinüleg csuklottak is. Képek majd később, mivel az aki át lett rakva másik helyre és most van egykis zavar az erőben. Ami elsőre látszik a zöld növények sokkal szebbek. A vörösök már kevesbé. A fénye olyan mint az arcadia csöveké enyhén lilás.
 
Ne fogd vissza a gyereket!

Rendezze be a belátása szerint! Ha nem így teszel akkor később viselkedési zavarai lesznek. :lol:
"Amúgy" szép az akvárium!
 
Back
Oldal tetejére