• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 245l kocka dzsungel

Valami gond lehetett a skimmeremmel mert amint ma kiszedtem és kinyitottam az előszűrőt olyan látvány fogadott mint amikor felbontok szardíniás dobozt. csak nem halak, hanem garnélák voltak benne. vagy 6 amano és legalább 20 neo, meg legalább annyi csiga.
"Kicsit" ideges lettem, úgyhogy kikaptam a skimmert, mondván akkor ezt most kicserélem. bedobtam a mosdóba, hogy majd elmosom, erre mi történik??? kitaláljátok?
kicsúszik belőle 3 párduccsík. egyenest bele a lefolyóba. a GERONIMO életbe. természetesen nem tudtam megörökíteni a pillanatot, de szeretném illusztrálni:

View attachment 168757
szerencsére a szifonból ki tudtam pecázni őket, de hát gondolhatjátok az milyen... a szűrő csövéből további garnélákat és mégegy kuhlit mentettem ki.
elegem lett. gányoltam egy ilyen befolyó gyorsan:
View attachment 168758
De ez meg hamar eltömődik. szóval nem jó végleges megoldásnak.... ha nagyobb gyári rács lenne akkor talán jó lenne.
Szeretném kiemelni, hogy eddig semmi ilyen gond nem volt, valószínűleg lebukhatott a skimmer. de részemről nem akarok többé ilyet, úgyhogy veszek majd valami normális, biztonságos befolyót.
Kész horror volt még olvasni is. Örülök, hogy sikerült megmenteni az állatokat.
 
Az Aquael gyári befolyó cső viszont szívja a levegőt, mert a felső toldás a víz fölött van. ebben tudnál segíteni? rosszul raktam össze, mi?
120041-4d1d4387e74bbde17cd1fba8278ebe19.jpg
Khm... Fordítsd meg a pipát. A hosszú szára mehet az akiba, a rövidre told fel a szilikon csövet. Bármi hosszabb a vízben, azt kurtítsd. (a pipa rövidítés elég kézenfekvőnek tűnik ez esetben.) Ha a pipát vágod, ne dobd ki a csődarabot, mert szilikon csöveket összekötözgetni teljesen használhatóak. Nem használom a saját ki-befolyócsövét, csak DIY mulmozásra. Emiatt lövésem sincs mely csatlakozó van a szettben. Nálam összekeveredik a régebbi Fan-3 belsőszűrő(k) tartozékaival... 🤷‍♂️
 
Khm... Fordítsd meg a pipát. A hosszú szára mehet az akiba, a rövidre told fel a szilikon csövet. Bármi hosszabb a vízben, azt kurtítsd. (a pipa rövidítés elég kézenfekvőnek tűnik ez esetben.) Ha a pipát vágod, ne dobd ki a csődarabot, mert szilikon csöveket összekötözgetni teljesen használhatóak. Nem használom a saját ki-befolyócsövét, csak DIY mulmozásra. Emiatt lövésem sincs mely csatlakozó van a szettben. Nálam összekeveredik a régebbi Fan-3 belsőszűrő(k) tartozékaival... 🤷‍♂️
Köszönöm, sikerült megoldani, de kicsit másképp. mert ha megfordítottam a pipát akkor rövid volt a szűrő szilikon csöve. abból nem akartam újat vágni. úgyhogy a belső oldalon toldottam meg szilikon csővel. az legalább zár, nem úgy mint ez a műanyag építőkészlet :) ideiglenesen jó lesz, amíg kitalálom mi legyen a végleges megoldás. köszönöm a tippeket.
 
Valami gond lehetett a skimmeremmel mert amint ma kiszedtem és kinyitottam az előszűrőt olyan látvány fogadott mint amikor felbontok szardíniás dobozt. csak nem halak, hanem garnélák voltak benne. vagy 6 amano és legalább 20 neo, meg legalább annyi csiga.
"Kicsit" ideges lettem, úgyhogy kikaptam a skimmert, mondván akkor ezt most kicserélem. bedobtam a mosdóba, hogy majd elmosom, erre mi történik??? kitaláljátok?
kicsúszik belőle 3 párduccsík. egyenest bele a lefolyóba. a GERONIMO életbe. természetesen nem tudtam megörökíteni a pillanatot, de szeretném illusztrálni:

View attachment 168757
szerencsére a szifonból ki tudtam pecázni őket, de hát gondolhatjátok az milyen... a szűrő csövéből további garnélákat és mégegy kuhlit mentettem ki.
elegem lett. gányoltam egy ilyen befolyó gyorsan:
View attachment 168758
De ez meg hamar eltömődik. szóval nem jó végleges megoldásnak.... ha nagyobb gyári rács lenne akkor talán jó lenne.
Szeretném kiemelni, hogy eddig semmi ilyen gond nem volt, valószínűleg lebukhatott a skimmer. de részemről nem akarok többé ilyet, úgyhogy veszek majd valami normális, biztonságos befolyót.
Nálunk anno a belső szűrőben tanyáztak mindig a kulik, párszor ott is a lefolyóban landoltak majdnem. Nagyon csíptem őket, de mikor áttértem a növényezésre, sose láttam őket, így túladtam rajtuk.
 
Nálunk anno a belső szűrőben tanyáztak mindig a kulik, párszor ott is a lefolyóban landoltak majdnem. Nagyon csíptem őket, de mikor áttértem a növényezésre, sose láttam őket, így túladtam rajtuk.
Nagyon jó fejek, de nem bírom, hogy a szűrőbe másznak :)
Sokaktól hallom, hogy bujkálnak. szerencsére nálam nem annyira. mindig látni legalább kettőt a 10-ből. néha ötöt is :) persze egyszerre sosem láttam mindet, de reméljük nagyjából megvannak.
Ja és örömmel látom, hogy kedvenc fekete tetrám túlélte nálad a költözést :)
Bizony, semmi baja :)
 
Utoljára módosított:
Felrakok egy képet is, nem sok változás van. szokásos dzsungel, de azért már metszettem legalább egyszer az előző kép óta. Nem etetős kép, és látni legalább 2 khulit.
A kalászhalakhoz nem volt elég jó a záridő, de bekerültek a kicsik is. a képen legfelül kicsit jobbra a h.corymbosa levelénél látni egyet. elég aprók még mindig, de itt nem bántja őket senki.

IMG_20221013_201815_HDR.jpg
szerk: ha valakit érdekel, napi 2hr complete megy bele, semmi más. tropica táptalaj van a homok alatt. alga nincs csak az üvegen épphogy annyi, hogy havonta érdemes legyen letörölni. szóval unalmas és jó :) a fa meg színez, de csak annyira, hogy feltűnjön ha már 3-4 hete nem cseréltem vizet :)
 
Felrakok egy képet is, nem sok változás van. szokásos dzsungel, de azért már metszettem legalább egyszer az előző kép óta. Nem etetős kép, és látni legalább 2 khulit.
A kalászhalakhoz nem volt elég jó a záridő, de bekerültek a kicsik is. a képen legfelül kicsit jobbra a h.corymbosa levelénél látni egyet. elég aprók még mindig, de itt nem bántja őket senki.

View attachment 170227
szerk: ha valakit érdekel, napi 2hr complete megy bele, semmi más. tropica táptalaj van a homok alatt. alga nincs csak az üvegen épphogy annyi, hogy havonta érdemes legyen letörölni. szóval unalmas és jó :) a fa meg színez, de csak annyira, hogy feltűnjön ha már 3-4 hete nem cseréltem vizet :)
Tetszik, élőben biztos még szebb. Örülök, hogy nincs gondod az algával. Egy kicsit bővebben kifejthetnéd a tápozást, engem érdekelne.
 
Tetszik, élőben biztos még szebb. Örülök, hogy nincs gondod az algával. Egy kicsit bővebben kifejthetnéd a tápozást, engem érdekelne.
köszönöm :) tényleg semmi bonyolultat nem csinálok vele. tropica táptalaj van a homok alatt. a halak miatt jó a 2hr apt3 complete, mert a foszfátot és a káliumot kiegészíti jól a nitráthoz képest. abból adok bele az ajánlott mennyiség töredékét, 2ml/nap és semmi gond. a kis üvegeket már nem is tápozom, csak hetente/havonta egy kicsit, érzésre. amúgy elég a táptalaj. a carbot is elhagytam már rég, már csak tisztításra/fertőtlenítésre használom (arra is való).
 
Szurkoltam az ARMnak hogy elérje a lámpát, de elhajlott. lassan metszeni kell, úgyhogy megörökítettem :)
IMG_20221031_161300_HDR.jpg
A pénzlevelű lizinka marad, futtatom tovább a fára. csak még nem jöttem rá mivel esztétikus rákötni. A víz alatt is metszésre érdemes már a táj.
Tényleg, a microsorumot hogy szokás metszeni? csak levágom a kevésbé szép leveleket a rizómáról? gondolom nem haragszik meg érte...
 
Nos, az látszik, hogy nem éhezteted őket. Minden versenyző jó kondiban van.;)
Hát igen :) napi 3 kocka fagyasztottat kapnak, minden félét. lehet hogy elég lenne 2... a képen nagyrészt az éhenkórászok vannak. A gébek felúsznak és már a kezemből elkezdik enni :) (kézzel morzsolom be nekik a kaját). ezért ilyen pufik.
A géb nálad is ás barlangot magának?
Csinálták régebben, még a szikla alá is :D lehet hogy megunták, ez a homok hamar visszaterül ha otthagyják a barlangot.
Még a kulikuli is előjött, ami azért ritkaság.
Lekopogom, de nálam mindig látszik 1-2. ezért van belőlük 10 :) mindig más mintájút látok. nagyon érdekes mennyire különbözőek.
Egyedül az ancit nem látom szinte soha. csak néha már sötétben suhanni.... lehet, hogy nem jó neki egyedül...
 
"Feldobta" a karácsonyt, de legalább kitűnő példa arra, hogy miért ne barkácsoljunk befolyót. vagy ha mégis, akkor ügyesebben mint én... ugyanis ez szétcsúszott.
Sajnos 2-2 garnéla és csiga a csőben nem volt olyan szerencsés mint ők az előszűrőben. amúgy tényleg nagyon jó ez az Ultramax 1500. ha már így adódott szétkaptam az egészet. de nem volt nagyon mit takarítani az előszűrő szivacson kívül. viszont a biológiai töltetben lakott még 3 fehér garnéla, ők legalább kimenekültek :)
Azt hiszem már ideje megvenni azt az Aquario ki-befolyó szettet. főleg, hogy @Zsoltiabéka is volt kedves kitesztelni a skimmert. majd csinálok képet az üvegről is legalább. bár sok minden nem változik itt :)
 

Attachments

  • IMG_20221227_152917.jpg
    IMG_20221227_152917.jpg
    416 KB · Megtekintések: 26
Szép fogás.
Nekem is esett már le a szűrőkosár. A felnőtt gyöngy dániók és amanda lazacok nem tudom hogy fértek keresztül a 12mm-es csövön és a még keskenyebb elzárócsapon, de semmi bajuk nem esett.
 
"Feldobta" a karácsonyt, de legalább kitűnő példa arra, hogy miért ne barkácsoljunk befolyót. vagy ha mégis, akkor ügyesebben mint én... ugyanis ez szétcsúszott.
Sajnos 2-2 garnéla és csiga a csőben nem volt olyan szerencsés mint ők az előszűrőben. amúgy tényleg nagyon jó ez az Ultramax 1500. ha már így adódott szétkaptam az egészet. de nem volt nagyon mit takarítani az előszűrő szivacson kívül. viszont a biológiai töltetben lakott még 3 fehér garnéla, ők legalább kimenekültek :)
Azt hiszem már ideje megvenni azt az Aquario ki-befolyó szettet. főleg, hogy @Zsoltiabéka is volt kedves kitesztelni a skimmert. majd csinálok képet az üvegről is legalább. bár sok minden nem változik itt :)
Nagy lehetett az öröm, amikor előkerültek az elveszettnek hitt párduccsíkok :) Remélem, a szétcsúszott befolyó nem okozott komolyabb gondot (például szivárgást).
 
Back
Oldal tetejére