• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 245l kocka dzsungel

A halak beköltözése óta megy napi 4ml 2hr APT3 complete. Először mértem. NO3: 5+ PO4: 3+ K:20..25ppm Fe: 0? Gyorsan 60% Vízcsere. már amennyire gyorsan lehet 100+ litert cserélni :D Amúgy is cserélem még hetente, mert barnít a fa.
Végülis a növények és a halak sem lettek sokkal többen. hiába több mint 2x annyi víz van benne :) pár napig csak microzok, aztán 2ml APT3 megy naponta majd... pont mint a 110l-be.
Beköltözött 8 Corydoras habrosus még, így már 11-et nem látok szinte soha :D Azért remélem egyszer összejön egy nagyobb csoportkép.
 

Attachments

  • IMG_20220708_204412.jpg
    IMG_20220708_204412.jpg
    556.3 KB · Megtekintések: 24
  • IMG_20220705_192732.jpg
    IMG_20220705_192732.jpg
    496.2 KB · Megtekintések: 29
A halak beköltözése óta megy napi 4ml 2hr APT3 complete. Először mértem. NO3: 5+ PO4: 3+ K:20..25ppm Fe: 0? Gyorsan 60% Vízcsere. már amennyire gyorsan lehet 100+ litert cserélni :D Amúgy is cserélem még hetente, mert barnít a fa.
Végülis a növények és a halak sem lettek sokkal többen. hiába több mint 2x annyi víz van benne :) pár napig csak microzok, aztán 2ml APT3 megy naponta majd... pont mint a 110l-be.
Beköltözött 8 Corydoras habrosus még, így már 11-et nem látok szinte soha :D Azért remélem egyszer összejön egy nagyobb csoportkép.
Elég szépen rezonál a beszámolód, @danyi03 mostani víztesztes videójának lényegével. Tök rossz nitrát-foszfát arány, probléma mégsincs. 🙂 Ennyit tesz a bejáratott szűrő, stabil bacikúltúra, meg a jól belőtt pilács. (és persze a jó növényválasztás is) 👍 Mondjuk szerintem a foszfátod azért több, mert itt passzív talaj van, nincs ami elnyelje, a complete meg ad bele. A CO2 meg ugye szintúgy nuku. Keveset esznek a gazok. 🙂
 
Elég szépen rezonál a beszámolód, @danyi03 mostani víztesztes videójának lényegével. Tök rossz nitrát-foszfát arány, probléma mégsincs. 🙂 Ennyit tesz a bejáratott szűrő, stabil bacikúltúra, meg a jól belőtt pilács. (és persze a jó növényválasztás is)
Még nem volt időm megnézni... most spoilerezel itt nekem? :ROFLMAO:
Amúgy az előzőben is inkább 1:8..1:10 volt az arányom. Azért szerintem ebből a 1:2 szintből már lehetne baj. :D gyanítom a halaknak sem egészséges 3ppm foszfát.
Mondjuk szerintem a foszfátod azért több, mert itt passzív talaj van, nincs ami elnyelje, a complete meg ad bele. A CO2 meg ugye szintúgy nuku. Keveset esznek a gazok. 🙂
Hát igen. A 110 literes ugyanez a felállás volt, passzív talaj, ugyanennyi növény és hal. úgyhogy az adagon sem kellett volna változtatni.
Az a 3l aktív talaj ami hátul nyugszik mélyen, 1 púpos evőkanál KH2PO4-es vízben ázott hetekig :D :D szóval az már nem szól bele semmibe
 
Új csigák (pagoda, piano) és párduccsíkok érkeztek kb 1 hete. az egyik "gilisztahal" már mutatja magát időnként. remélem a többi is fogja. nagyon kis érdekes állatok. van itt már minden :D
(Nem mértem és vizet sem cseréltem az előző óta, de keveset tápoztam. majd írom ha kiderül a jó arány)
 

Attachments

  • IMG_20220715_192427.jpg
    IMG_20220715_192427.jpg
    144.2 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20220710_124918.jpg
    IMG_20220710_124918.jpg
    142.2 KB · Megtekintések: 19
  • IMG_20220710_125123.jpg
    IMG_20220710_125123.jpg
    265.2 KB · Megtekintések: 19
Az eredeti nyuszifül csigáknak valami nem tetszett itt, szerintem már egy sincs meg. viszont a kerti dézsában találtam pár kiscsiguszt. remélem szépen felnőnek.
Ha már "lebuktattam" magam, hogy van ilyenem, meg is mutatom. semmi látványos nincs benne még, majd a vizipipacs lesz a lényeg. az úszónövényeket is kikapom majd. csak a pipacs, meg egy két marad hínár alul. legalábbis most ez a terv. reméljük szép lesz :)
Van benne sok csiga, szelektált garnéla, szúnyoglárva, és mindenféle egyéb lárva :D a szúnyoglárvákat kihálózom időnként és megeszik a halak jóízűen :)
 

Attachments

  • IMG_20220717_141752.jpg
    IMG_20220717_141752.jpg
    225.3 KB · Megtekintések: 24
  • IMG_20220717_142328.jpg
    IMG_20220717_142328.jpg
    405.2 KB · Megtekintések: 24
Továbbra is minden rendben, alig igényel karbantartást. remélem ez így fog maradni. Ahogy látom a garnélák is szaporodnak szépen, van már minden féle benne. Elég érdekes vadasak is lettek :)
Az amanok már szerintem elmúltak 2 évesek, brutál nagyok a nőstények, nagyobbak mint a halaink :D
Mivel nagyon jól beváltak, így növeltük a párduccsík és pagoda csiga állományt is, ne unatkozzanak. Igyekszek majd jobb csoport képeket is csinálni, mert hatalmas ahogy ezek csoportban nyomulnak. a c.habrosusok szintén. igazából minden hal sokkal jobb 10+ fős csapatban :)
IMG_20220730_121639.jpgIMG_20220730_123708.jpg
IMG_20220724_202330.jpgIMG_20220727_204717.jpg
IMG_20220729_161452.jpg
 
Továbbra is minden rendben, alig igényel karbantartást. remélem ez így fog maradni. Ahogy látom a garnélák is szaporodnak szépen, van már minden féle benne. Elég érdekes vadasak is lettek :)
Az amanok már szerintem elmúltak 2 évesek, brutál nagyok a nőstények, nagyobbak mint a halaink :D
Mivel nagyon jól beváltak, így növeltük a párduccsík és pagoda csiga állományt is, ne unatkozzanak. Igyekszek majd jobb csoport képeket is csinálni, mert hatalmas ahogy ezek csoportban nyomulnak. a c.habrosusok szintén. igazából minden hal sokkal jobb 10+ fős csapatban :)
View attachment 168583View attachment 168586
View attachment 168587View attachment 168588
View attachment 168589
Jó kis akvát raktál össze. Olyan "láblógatós", egyedül a mohákat kell majd megcsípkedni.
De hallod, az Amano cafkád csoda, hogy még egyben van. Az állóképre nézve vártam, hogy eldurran a szoknya alja. :D
 
Az egyik ivadéknak elég rosszul néz ki a hátsó úszója. szerintetek mit csináljak vele?
IMG_20220731_180640.jpg
Az egészségesebbek ilyenek:
IMG_20220731_180851.jpg
A víz azért ködös, mert most metszettem, így meg tudtam számolni is őket. ha minden igaz már csak hatan vannak. fagyasztott cyclopsal és ivadék táppal etetem őket.
Az aljzatban viszont feltámadt a ciano megint. jó meleg 28-29 fokos vizük volt a kánikulában. náluk nincs légkondi. más gondot nem tapasztaltam. a garnélák, csigák, növények szépen fejlődnek ebben a 30-as natural üvegben.
 
Az egyik ivadéknak elég rosszul néz ki a hátsó úszója. szerintetek mit csináljak vele?
View attachment 168614
Az egészségesebbek ilyenek:
View attachment 168613
A víz azért ködös, mert most metszettem, így meg tudtam számolni is őket. ha minden igaz már csak hatan vannak. fagyasztott cyclopsal és ivadék táppal etetem őket.
Az aljzatban viszont feltámadt a ciano megint. jó meleg 28-29 fokos vizük volt a kánikulában. náluk nincs légkondi. más gondot nem tapasztaltam. a garnélák, csigák, növények szépen fejlődnek ebben a 30-as natural üvegben.
Nagyon szép eredmény elsőre hat ivadékot felnevelni. A meleg víz és a ciano alga is befolyásolhatja a túlélési arányt. A torz úszó valószínűleg genetikai probléma, nem tudsz tenni ellene. Az is előfordulhat, hogy megoldódik. Tavaly a kerti cserépben találtam egy ilyen ivadékot. Neki az áramlás hiánya miatt lehetett ilyen a farokúszója. Később, mikor átkerült a szűréssel rendelkező nagy akváriumba, rendbe jött.
 
Nagyon szép eredmény elsőre hat ivadékot felnevelni. A meleg víz és a ciano alga is befolyásolhatja a túlélési arányt. A torz úszó valószínűleg genetikai probléma, nem tudsz tenni ellene. Az is előfordulhat, hogy megoldódik. Tavaly a kerti cserépben találtam egy ilyen ivadékot. Neki az áramlás hiánya miatt lehetett ilyen a farokúszója. Később, mikor átkerült a szűréssel rendelkező nagy akváriumba, rendbe jött.
köszönöm szépen a segítséget. áramlás már egy ideje egyáltalán sincs náluk, lekötöttem a levegőztetőt. megnyugtatott mindenki, hogy emiatt nem lesz gond, elvégre natural és működik már egy ideje.
Most akklimatizálom őt a 20literes garnélásba (Garnibarlang), jobb ötletem nincs. jobb ha külön van amúgy is. és ahogy írtad, az áramlás segíthet.

Reméltem azért, hogy több marad meg. biztos többet is tehetnék értük. az etetésre mindig odafigyeltem, hogy ne maradjon el. nem etettem túl sem nagyon, meg a felesleget úgyis megeszik a garnélák akik már amúgy is ott laktak. Egyébként már elég lenne nekik napi egy etetés? vagy jobb még 2x?
A cianoval sajnos nem tudok nagyon mit kezdeni, de nem olyan vészes... most bio exit blue-t fecskendezek, kis adagokban a talajba. Ada baktériumot is adtam már be, szintén fecskendezve.
 
köszönöm szépen a segítséget. áramlás már egy ideje egyáltalán sincs náluk, lekötöttem a levegőztetőt. megnyugtatott mindenki, hogy emiatt nem lesz gond, elvégre natural és működik már egy ideje.
Most akklimatizálom őt a 20literes garnélásba (Garnibarlang), jobb ötletem nincs. jobb ha külön van amúgy is. és ahogy írtad, az áramlás segíthet.

Reméltem azért, hogy több marad meg. biztos többet is tehetnék értük. az etetésre mindig odafigyeltem, hogy ne maradjon el. nem etettem túl sem nagyon, meg a felesleget úgyis megeszik a garnélák akik már amúgy is ott laktak. Egyébként már elég lenne nekik napi egy etetés? vagy jobb még 2x?
A cianoval sajnos nem tudok nagyon mit kezdeni, de nem olyan vészes... most bio exit blue-t fecskendezek, kis adagokban a talajba. Ada baktériumot is adtam már be, szintén fecskendezve.
2-2.5 cm-es méretnél már mehetnek a nagy akváriumba. Nincsenek olyan halaid, amik meg tudnák enni őket. Addig is, amíg külön vannak, érdemes többször etetni őket. Ha van rá lehetőség, napi 2-3 alkalommal jó lenne, annál gyorsabban fognak fejlődni.
 
Az egyik ivadéknak elég rosszul néz ki a hátsó úszója. szerintetek mit csináljak vele?
View attachment 168614
Az egészségesebbek ilyenek:
View attachment 168613
A víz azért ködös, mert most metszettem, így meg tudtam számolni is őket. ha minden igaz már csak hatan vannak. fagyasztott cyclopsal és ivadék táppal etetem őket.
Az aljzatban viszont feltámadt a ciano megint. jó meleg 28-29 fokos vizük volt a kánikulában. náluk nincs légkondi. más gondot nem tapasztaltam. a garnélák, csigák, növények szépen fejlődnek ebben a 30-as natural üvegben.
Ugye véletlenül sem került bele szitakötő lárva? A farokúszó attól is sérülhetett...
 
Igazad lehet, csak egy eshetőséget szerettem volna felvetni. A kerti tavamban lévő halakon (és ebihalakon) is láttam ilyent, ott volt sok predátor. 🙂
Én is gondoltam rá, de nem valószínű. szerintem észrevettem volna ha van bent ragadozó. amúgy tavalyi lárva nem lehet és a kerti dézsában is még kisebbek a szitakötő lárvák mint ezek a kis halak.
Még gombás betegségre gondoltam, de az sem valószínű. azért jobb hogy külön van, és figyelem a többit is. most legalább már látható méretűek.
 
2-2.5 cm-es méretnél már mehetnek a nagy akváriumba. Nincsenek olyan halaid, amik meg tudnák enni őket. Addig is, amíg külön vannak, érdemes többször etetni őket. Ha van rá lehetőség, napi 2-3 alkalommal jó lenne, annál gyorsabban fognak fejlődni.
nem akarom elkapkodni, viszont a többi üvegem akkorra már valóban kicsi lesz nekik. a többi haltól nem féltem őket, viszont a hímeket a nagyobb fajtársaik stresszelhetik amíg kicsik...
Akkor maradok a napi két etetésnél, reggel táp, este fagyasztott.
 
Valami gond lehetett a skimmeremmel mert amint ma kiszedtem és kinyitottam az előszűrőt olyan látvány fogadott mint amikor felbontok szardíniás dobozt. csak nem halak, hanem garnélák voltak benne. vagy 6 amano és legalább 20 neo, meg legalább annyi csiga.
"Kicsit" ideges lettem, úgyhogy kikaptam a skimmert, mondván akkor ezt most kicserélem. bedobtam a mosdóba, hogy majd elmosom, erre mi történik??? kitaláljátok?
kicsúszik belőle 3 párduccsík. egyenest bele a lefolyóba. a GERONIMO életbe. természetesen nem tudtam megörökíteni a pillanatot, de szeretném illusztrálni:

IMG_20220808_180521.jpg
szerencsére a szifonból ki tudtam pecázni őket, de hát gondolhatjátok az milyen... a szűrő csövéből további garnélákat és mégegy kuhlit mentettem ki.
elegem lett. gányoltam egy ilyen befolyó gyorsan:
IMG_20220808_162403.jpg
De ez meg hamar eltömődik. szóval nem jó végleges megoldásnak.... ha nagyobb gyári rács lenne akkor talán jó lenne.
Szeretném kiemelni, hogy eddig semmi ilyen gond nem volt, valószínűleg lebukhatott a skimmer. de részemről nem akarok többé ilyet, úgyhogy veszek majd valami normális, biztonságos befolyót.
 
Valami gond lehetett a skimmeremmel mert amint ma kiszedtem és kinyitottam az előszűrőt olyan látvány fogadott mint amikor felbontok szardíniás dobozt. csak nem halak, hanem garnélák voltak benne. vagy 6 amano és legalább 20 neo, meg legalább annyi csiga.
"Kicsit" ideges lettem, úgyhogy kikaptam a skimmert, mondván akkor ezt most kicserélem. bedobtam a mosdóba, hogy majd elmosom, erre mi történik??? kitaláljátok?
kicsúszik belőle 3 párduccsík. egyenest bele a lefolyóba. a GERONIMO életbe. természetesen nem tudtam megörökíteni a pillanatot, de szeretném illusztrálni:

View attachment 168757
szerencsére a szifonból ki tudtam pecázni őket, de hát gondolhatjátok az milyen... a szűrő csövéből további garnélákat és mégegy kuhlit mentettem ki.
elegem lett. gányoltam egy ilyen befolyó gyorsan:
View attachment 168758
De ez meg hamar eltömődik. szóval nem jó végleges megoldásnak.... ha nagyobb gyári rács lenne akkor talán jó lenne.
Szeretném kiemelni, hogy eddig semmi ilyen gond nem volt, valószínűleg lebukhatott a skimmer. de részemről nem akarok többé ilyet, úgyhogy veszek majd valami normális, biztonságos befolyót.
A szívó ágon integrált skimmer ilyen. De a motoros is tudhatja ezt. 🙄 Én ezért tartok egy plusz házas szűrőtartályt nagy úszó térrel a rendes szűrő elé kötve. Minden rab visszamenthető hetekkel később is. És nem rondítom a befolyót szitahálóval... vagy nyomó ágas skimmer. 😉
 
Én ezért tartok egy plusz házas szűrőtartályt nagy úszó térrel a rendes szűrő elé kötve. Minden rab visszamenthető hetekkel később is. És nem rondítom a befolyót szitahálóval...
Ez megfontolandó, köszi a tippet. a gyári előszűrők jók erre? sunsun vagy atman vagy van jobb?

A rondítás amúgy nem érdekel mert nálam egyáltalán nem látszik. bent van a fa mögött az egész. véletlenül sem fogok üveget venni. acél vagy fekete műanyag befolyóra gondoltam.
Az Aquael gyári befolyó cső viszont szívja a levegőt, mert a felső toldás a víz fölött van. ebben tudnál segíteni? rosszul raktam össze, mi?
IMG_20220808_223952.jpg
vagy nyomó ágas skimmer. 😉
Erre gondoltam már. a neo skimmer v1 ami a garnélásomban van egy hulladék. a v2 állítólag már álom. lehet, hogy megpróbálom, de szomorú leszek ha annyi pénzért nem lesz jó.
 
Back
Oldal tetejére