• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

13

pfg

Kertész szaki
Akvárium: 31x18x24 13 literes
Szűrés: Eheim ecco PRO 200 600 l/h !
Világítás blau 13 watt

Talaj: ADA Africana 3 liter

Tápozás: 2 ml Easy Profito / nap
1 ml Easy Carbo /nap

Co2 : nagynyomású szet 2 kg-os palackkal.

Növények:

HC, Myriophyllum mezianum, C. wendtii " tropica ", Rotola rotundifolia, Ludwigia repens

10996961_e2f1c19b0acbf5d8278e4071282ba158_m.jpg
 
Szia!
Cuki kis aki!Bocs de hirtelen ez a szó jutott eszembe róla!Szemben az ültető kosár a víz erejének a lebutítására szolgál?
 
Sgábor said:
Szia!
Cuki kis aki!Bocs de hirtelen ez a szó jutott eszembe róla!Szemben az ültető kosár a víz erejének a lebutítására szolgál?

Igen, mivel az összes talajt elnyomta volna az vízsugár, kosár pont annyira tőri meg az erejét, hogy a CO2-t szépen lenyomja, de a talaj szemcséket már nem tudja elgörgetni.Természetesen, ha a HC befutja a talajt ki fogom venni.
 
Az Ecco Pro csapjával nem sikerült annyira levenni a teljesítményt?

Mondjuk tény, hogy ez a szűrő irgalmatlan nagy erre a kis akira ;)
Egyébként maszek lesz ha elkészül.
 
Nem akartam folytani a szűrőt, alternatívaként ott van a 2211 300 l/h átfolyással, de abban csak 1 liter szűrőanyag van. Az Ecco 200-ba pedig berakatam 1 liter sub.prot és 1 liter Sera szenet sok-sok perlonnal, ha a HC beborítja a talajt akkor szerintem nem lesz gond az áromlással.
 
Sgábor said:
Szia!
Cuki kis aki!Bocs de hirtelen ez a szó jutott eszembe róla!Szemben az ültető kosár a víz erejének a lebutítására szolgál?
Basszus... Nekem az, hogy "aranyos". Közben nagyon korrekt kis akvárium lesz, ha beindul. Átgondolt. Sok sikert!
 
Szia Pfg,

klassz kis aki, gratu hozzá!
A szűrés, mondhatni: masszív :) kísérleteztem ilyenekkel és ha túl nagy lenne a flow és nem bírnának kapaszkodni a növények vagy bármi hasonló egy nagyobb keresztmetszetű véget tettem a pipe végére... a hozam megvolt, csak a nagyobb keresztmetszet miatt lassabb lett picit
Nem belepofázás akar lenni és engem is érdekelne a válasz egy profitól: de az easy carbo indításkor nem árt a baciszaporulatnak?
Ha garnikat tervezel előfordulhat, hogy 1ml sok lesz, legalábbis nekem sajnos 10l-ben 1ml-nél elhullottak. De lehet, hogy csak egyszerűen béna voltam... :angel:
 
Tényleg szuper kis aki, aranyos :)
Ha jól látom a fő fókuszpontot egy növény adja, kiváncsi leszek milyen lesz a továbbiakban, kevés wabi kusa akvárium van. ADA galériában van egy kettő.
Itt van egy, de volt ennél sokkal szebb is azt nem találom a Book of ADA-ban benne van.
c0119618_152909.jpg
 
weak said:
Szia Pfg,

klassz kis aki, gratu hozzá!
A szűrés, mondhatni: masszív :) kísérleteztem ilyenekkel és ha túl nagy lenne a flow és nem bírnának kapaszkodni a növények vagy bármi hasonló egy nagyobb keresztmetszetű véget tettem a pipe végére... a hozam megvolt, csak a nagyobb keresztmetszet miatt lassabb lett picit
Nem belepofázás akar lenni és engem is érdekelne a válasz egy profitól: de az easy carbo indításkor nem árt a baciszaporulatnak?
Ha garnikat tervezel előfordulhat, hogy 1ml sok lesz, legalábbis nekem sajnos 10l-ben 1ml-nél elhullottak. De lehet, hogy csak egyszerűen béna voltam... :angel:

A szűrő aktívszén nélkül járatva volt 1.5 hónapot egy másik már már "beállt" akváriumban, szóval abban már kialakulhatott egy megfelelő baktérium kultura, amit az is bízonyiott, hogy a szén belehelyezésekor találtam benne 3 garnélát ezek csak ettek ott valamit. A három testőr az első naptól benne van a kis akvában semmi gond nincs velük- az 1 ml Carbo ellenére sem. A Rotala és a Ludwigia már szub levélzettel került be, szintén a másik akiból, terveim szerint ők csak az elején leszenk benne, segítve az esetleg keletkező N és P többlet elnyelését.
 
inadsz said:
Tényleg szuper kis aki, aranyos :)
Ha jól látom a fő fókuszpontot egy növény adja, kiváncsi leszek milyen lesz a továbbiakban, kevés wabi kusa akvárium van. ADA galériában van egy kettő.
Itt van egy, de volt ennél sokkal szebb is azt nem találom a Book of ADA-ban benne van.
c0119618_152909.jpg

Igen, jól veted észre az inspirációt Book of ADA 41 oldaláról jött. Amikor megkaptam a katalogust, és végig nézem, nagyon megtettszet ez a kis szub Wabi-Kusa.
 
pfg said:
A szűrő aktívszén nélkül járatva volt 1.5 hónapot egy másik már már "beállt" akváriumban, szóval abban már kialakulhatott egy megfelelő baktérium kultura, amit az is bízonyiott, hogy a szén belehelyezésekor találtam benne 3 garnélát ezek csak ettek ott valamit. A három testőr az első naptól benne van a kis akvában semmi gond nincs velük- az 1 ml Carbo ellenére sem. A Rotala és a Ludwigia már szub levélzettel került be, szintén a másik akiból, terveim szerint ők csak az elején leszenk benne, segítve az esetleg keletkező N és P többlet elnyelését.
Értem... szóval már a kérdés is sértő volt... ;)
 
Alakul :angel: Ha sikerül visszahoznod azoknak a Japán nanóknak a hangulatát, akkor ez lesz az egyik kedvenc akim ilyen kis méretben. Nagyon régóta szimpatizálok én is ezekkel. Csak rá kellene szánni magam, hogy átrendezzem a nanót.

:thumbup:
 
Néhány gondolat az eddigi nano tapaszalatokról:
A növények érdekes módon nem indultak meg örült módon, még a rotola sem, egy esetbne kellett a hosszabb szálakat levágnom, a többi stem pedig csak van. A crypto hozott egy-két új levelet. A HC szépen nől, bár azzal még nem volt tapasztalatom.
A "hangszoró" kikerült, mive megfelelő helyen már megerősödött a HC és fogja a talajt.
Az Africana talajt továbbra is csak dicsérni tudom, bár lehet, hogy 2 liter szűrűtérfogattal és 600 l/h -val nem lenne probléma tápanyagban gazdagabb talaj esetében sem. Szóval alga =0.

Ami hiányzik az a vörösszín, ugyanezzel a tápozással a másik akiban vörösödnek a levelek ebben nem. A színhiányt az aktíszénnel ill. a lámpával magyarázom. A Blau lámpa sokkal hidegebb mint a másik akiban haszált 8000 K-es csövek.

Szívesen veszek minden ötletet a vörösszin érdekében.
 
Back
Oldal tetejére