• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l - Shrimp

ÁÁ, ezt a szűrőt pl. nekem az 54 l-hez adták,(de a 12l-esemből kiszedtem) de ahogy a nagyokat idézzem:"Túlszűrt akvárium nincs" minél nagyobb a tartálya annál jobb +vízforgatás +márka,persze a szivacson is telepednek bacik de ez kb előszűrőnek ha elég (nagyobb szennyeződésekre).
Hasznos bacikat ha jól tudom minden vízcserekor ajánlott tenni (de ebben is segítenek a jobban hozzáértők)
Félre ne érts, én is csak tanulgatom a kertészkedést ezért ha hülyeséget írtam elnézést és remélem kijavítanak!! (n)
De gondolom Neked most minden összeadódott, ráadásul 10l kezdésnek nem véletlenül írják, hogy a legnehezebb beállítani az egyensúlyt!
Növénytápot is a világítás erősségéhez kellene igazítani, én GA mikro-macrot ajánlanék naponta + carbot.
De a víz minőséged sem utolsó, ez a kő ha jól tudom igencsak keményíti a vizet +ha még csapvizet is használsz...
Rengeteg minden összefügg egymással, és rengeteget kell olvasni,kérdezni itt a fórumon!! :)
@bonita23 Jó tanuló vagy, 5-ös!:)
 
Közi! A helyzet változatlan, mert nem csináltam semmit azóta :p Nem vettem új szűrőt, de külsőt nem is fogok (egyelőre), mert ahhoz kéne egy bútor is. Egy ilyenre gondoltam esetleg: https://www.eheim.com/en_GB/products/technology/internal-filters/aquacorner Vélemény? :)
Csak ehhez át kell rendezni az akváriumot, mert 25 cm. magas, a szűrő meg 20-21. Széltében sem maradna sok hely.

Azért lőttem egy képet, mert hogy azóta vannak kicsik is és nagyon szeretik a banánt. Meg a döglött vízicsigát :vamp:
kaja.jpg
 
Kitaláltam egy ilyen etetési módszert. Így nem lesz "homokvihar" a a szétbomló tápból és amíg ilyen kicsik, ki is tudom halászni őket ha kell.
20160505_134554.jpg
Amint látható a csiga sem volt rest és rástartolt a kajára. Nem csoda, hogy gyors ütemben hízik.

A banánt nagyon szeretik és az nem is esik szét és nem kapja fel az áramlat sem így a kis darabokat, mint a tápnál. Viszont abból egy kis darabot kapnak én meg a többit. Olyan mintha vennék magamnak egy kamion gyümölcsöt, megeszek belőle egyet, a többit meg nem tudom eltárolni. De most jut eszembe, hogy lefagyasztom kis kockákra vágva :D
 
Azt kell mondjam a banánnál sokkal jobban szeretik a szétnyomott csigákat. Az sem baj, ha csak a páncél tört össze és még mászik... akkor élve zabálják fel. Így a csiga szaporodás is megoldódhat. Ha semmit nem juttatok be a rendszerbe, mindig csak csigákat nyomkodok, előbb utóbb el kell fogyniuk.

Viszont látva a vérszomjat kipróbáltam, hogy egy pici darab nyers marha lábszár húst bedobok. Szünet nélkül marcangolják. :wideyed:
 
A természetben alapvetően dögevők, tehát ez nem annyira meglepő. Egyébként nálam is bevált módszer. De azért nem árt a változatosság: felváltva ubiszelet, Dennerle CrustaGran, csiga.. :)
 
Sziasztok!
Helyzetjelentés :)
Fél éve megy az akvárium.
Ez idő alatt, szépen szétcsúsztak a kövek.
A növény (Monte Carlo )az ablak felőli oldalon jól érzi magát.
A másik, Eleocharis acicularis el is tűnt.
20160910_140835.jpg
Szétszedem az egészet és újraindítom az akváriumot új dekorációkkal. Ezeket most nem részletezem, majd lesznek képek de a lényeg, hogy a tapasztalatokat a következő képen szeretném hasznosítani:
Rögzítek mindent ragasztóval, hogy ne dőljön csússzon el semmi, pl a tisztítás során.

A talajt, mivel szeretném megint megpróbálni, hogy lejtsen, különböző szemcseméretű kövekkel szeretném megoldani, stabilizálni.

A Monte Carlo növény a jobb oldalon kap majd csak helyet, mivel ott jól érzi magát.
Bal oldalt szeretnék egy magas nagy levelű növényt, ez árnyékot és búvóhelyet is ad a rákoknak. Lesznek majd ágak is erre a célra. Alapvetően egy sűrűbb kompozíciót szeretnék, kihasználva a teret felfelé is.

Az állatok jól érzik magukat, ezek már mind itt születtek, olyan 20db-ra állt be a létszám.
Ja és lecserélem a rákokat Rilire, mert csak. Megtetszettek :)
 
A húsz kis Sakurát eladtam a kereskedésnek, abból lett a növény, meg a fa megvásárolva.
Ezek már a zeroveritas fórumtagtól kapott példányok ivadékai voltak.
6113045563452199334-account_id=1.jpg

Ez a csigapetecsomó pedig az akvarisztikából jött szeretettel XD
Megpróbálom kideríteni miféle csiga lesz.
20160920_121340.jpg
 
Vettem egy külső szűrőt!!!
Be is üzemeltem, az új Eheim Classic 150 (2211) külső szűrőmet.
A gyári ajánlás 60-150 literes akváriumra szól. Green Aqua ajánlás: max 20l
Szóval az én 10l-esemhez pörfikt!
Na most egy kicsit megijedtem, hogy milyen erősen-gyorsan nyomja a vizet, majd kibukott a szemközti falon. Nem csoda, 300l/órával jön a víz, ha jól számolom, akkor 2perc alatt átforgatja az egész vizet?
Másik ijedtség, a fehér por ami kijött és e sorok írásakor még mindig nem tűnt el. Pedig átmostam a szűrőtöltetet...
+ a növényeim hajladoznak kicsit, de majd jó lesz remélem :)
 
Újra átrendeztem egy átlátható minimál stílura. Előnyei a hozzáférhető üveg tisztításkor. A csigák vígan homokozhatnak, nem túrnak ki növényt többé :D
20170311_225728.jpg

És terveztem egy ilyen bútort. Későbbiekben egy egyedileg erre gyártott akváriummal az lap alsó részén.
Mit gondoltok róla? Mindenre gondoltam? Nincs tapasztalatom benne.
20170201_095956.jpg
 
Újra átrendeztem egy átlátható minimál stílura. Előnyei a hozzáférhető üveg tisztításkor. A csigák vígan homokozhatnak, nem túrnak ki növényt többé :D
View attachment 28549

És terveztem egy ilyen bútort. Későbbiekben egy egyedileg erre gyártott akváriummal az lap alsó részén.
Mit gondoltok róla? Mindenre gondoltam? Nincs tapasztalatom benne.
View attachment 28550
A kihúzható polc mi célt szolgál?
 
A jobb oldalon az oldalnézeten látszik, hogy ráteszem a lavórt és leszívom a vizet bele. :)
Ja és amúgy az egészen persze lesz egy ajtó.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére