• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l - Shrimp

Beindítva! Zökkenők nélkül sikerült összeállítani. Nem dőlt el a kő, sikerült a kétféle talaj szép elválasztása, és csak kétszer jött ki a Eleocharis acicularis.
Jopettel áttárgyaltuk fentebb, hogy bent kéne hagyni egy elválasztót, meg szinteltolásosan rakni a kétféle talajt, de túl magas lett a kis fólia fal, úgyhogy kivettem. Hálaégnek sikerült gond nélkül óvatosan kihúzni a két talaj közül.
Úgyhogy most hallgatok rá és megvárom, míg a Monte Carlo megköti a barna talajt és csak utána rakok bele garnélákat. :)
20160307_104931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sikerült az elképzelésem, bár nagyon féltem, hogy nem fér majd el sokminden. A Monte Carlot túl is becsültem és maradt egy bontatlan tégely, meg egy szinte teli, amiben viszont már nincs zselé...:(
 
Szépen, akkurátusan megvalósítottad a terveidet...
Sosem volt belső szűrőm, de nem lehetne feljebb emelni, hogy maradjon alatta hely a növényzetnek? Az aciból lehet áttehetnél pár tövet a sarokba a szűrő mellé, hogy "teljes" legyen a háttér. A maradék MC-t én nem osztogatnám el, van annak még ott hely...
 
A szűrő "gépház"-ának teteje egy centire van a vízfelszín alatt. És azt írták, hogy teljesen víz alatt kell lennie. Hát igen, ez egy pici üveg, ez van :)
Féltem, hogy széttúrom a talajt ha többet ültetek. Köszi a tanácsot, ott jobb oldalt tényleg üres még, de inkább várok, hogy minden, az MC is gyökeret eresszen, megkösse a talajt és teret hódítson. Majd legfeljebb később kihúzok pár szálat az acicularisból és rakok oda a szűrő alá is. Most viszont csak nagyobb kárt tennék ha piszkálnám. Mit gondosz?

Ja és a szűrő szinte teljesen hangtalan, nagyon jó. Az áramlás erősségét nem tudom hogy kéne meghatározni. Most félig van nysitva a cső és nincs rajta terelő lapát. Talán még így is erős.
 
Csipesszel ültettem mindent. Mi az a wabi pontosan? :D Már próbáltam keresgélni infót. Elég egy link
 
OKé, köszi a tippet. Egyébként, magamtól jöttem rá, hogy nem kéne a zselét az aksivízbe oldani. A hátulján azt írja ugyan, hogy "wash off the growin media in clean tap water" de ezt úgy értettem, hogy azt a talajt kell kimosni, amibe ültetni fogom, mivel a growing media termőtalajt jelent. Most esett le, hogy zselére gondolt. :D
 
Majd legfeljebb később kihúzok pár szálat az acicularisból és rakok oda a szűrő alá is. Most viszont csak nagyobb kárt tennék ha piszkálnám. Mit gondosz?
Az acicularis úgy szaporodik, hogy apró indákat növeszt a tövek mellé és azok nőnek tovább, ezáltal lesz sűrű. A későbbiekben ha ki akarsz majd húzni pár szálat, akkor előbb a talaj alatt el kell vágnod az indákat, különben feljön az egész mező. Tehát járható ez is, döntsd el neked hogy jobb.

magamtól jöttem rá, hogy nem kéne a zselét az aksivízbe oldani.
Vagyis nem olvastál előzetesen a zselés növényekről semmit. :(
Remélem jó alaposan lemostad, különben minden tönkre mehet. Sűrítsd még az MC-t, a ledugott tövek között ne legyen több, mint 1-2 cm, SEHOL.
Nézz körül itt: http://www.greenaqua.hu/hu/kezdoknek

wash off the growin media
A megállíthatatlanul növekvő média bizonyos hatásait én is ezerrel próbálom lemosni magamról :)
 
Dehogynem, idővel benövi. De inkább vársz és a többi növényt meg kidobod? :facepalm:
 
Ó hogy így is lehet? akkor íme:

Az üveg és a csodalámpa:
View attachment 6346
A cuccok:
View attachment 6347

A terv:
View attachment 6348
Persze már ekkor tudtam, szűkös lesz a hely és ez így nem fog beleférni, gy ez csak irányadó rajz. Meg hogy az is befolyásolja majd, hogy milyen követ találok.
Miután meglettek a kövek(pont ilyen formát képzeltem)...:
View attachment 6349
...módosult az elképzelés is:
View attachment 6350
És módosult a rajz minősége. Gyorsan fecnire :D
Jó kis rajzot rittyentettél.
 
A szűrő "gépház"-ának teteje egy centire van a vízfelszín alatt. És azt írták, hogy teljesen víz alatt kell lennie. Hát igen, ez egy pici üveg, ez van :)
Féltem, hogy széttúrom a talajt ha többet ültetek. Köszi a tanácsot, ott jobb oldalt tényleg üres még, de inkább várok, hogy minden, az MC is gyökeret eresszen, megkösse a talajt és teret hódítson. Majd legfeljebb később kihúzok pár szálat az acicularisból és rakok oda a szűrő alá is. Most viszont csak nagyobb kárt tennék ha piszkálnám. Mit gondosz?

Ja és a szűrő szinte teljesen hangtalan, nagyon jó. Az áramlás erősségét nem tudom hogy kéne meghatározni. Most félig van nysitva a cső és nincs rajta terelő lapát. Talán még így is erős.
Semmi baja annak a gépháznak.
 
Nem találtam róla..
Ne mááár :) Azt én nem csak ezért linkeltem be... de egyébként OTT is fent van, meg minden rendelhető zselés növény adatlapján is szerepel.
Plusz itt a fórumon is van róla több topik. Ilyen gyorsan nem nézhettél körül. Ha mégis, akkor pont az volt a baj :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére