• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l - Shrimp

A maradék Monte Carlo növény egy részét egy tálban, párában nedves amado talajban nevelgetem. Nem nevezném azért wabi tálnak, csak úgy vannak :)
Másik részéből egy mini akvárium lett, egy ikeás mécses poharában. Van benne három csiga :)
Az irdatlan csigamennyiséget, ami a növénnynel került be véletlenül, egy akvarista tanácsára szétnyomkodtam és a garnélák elé vetettem. Hisztérikus ütemben falták be :D
P1060529.JPG
 
Eléggé algásodik a kis 10l-es. 3 naponta cserélek vizet, kb 30%-ot és elkezdtem 0,5 ml Easy Carbot adagolok. A mennyiség a Green Aqua ajánlata a termék leírásában, de lehet, hogy ez ideális körülményekre vonatkozik. Ha így folytatom, akkor rendbejöhet az algahelyzet?
 
Eléggé algásodik a kis 10l-es. 3 naponta cserélek vizet, kb 30%-ot és elkezdtem 0,5 ml Easy Carbot adagolok. A mennyiség a Green Aqua ajánlata a termék leírásában, de lehet, hogy ez ideális körülményekre vonatkozik. Ha így folytatom, akkor rendbejöhet az algahelyzet?
Toljad napi 1 milibe, nekem a 8 literesbe így megy régóta
 
Oké, köszi! Tolom neki.
Közben a garnélák szépen megikrásodtak. Kiderült, hogy az a fehér-sárga folt a farok mögött, volt az ikra, amit most szépen letoltak farok alá és bazi nagy tojások lettek. :)
Mennyi ideig hordozzák őket kb?

Ja és olvastam, hogy következő lépcsőnek egy alacsonyabb osztályú CRS garnélát javasolnak. Mit jelent az osztály, könnyebben szaporodik? Hol lehet ezekről bővebben olvasni, van esetleg valami iromány amit ajánlani tudtok? Mert érdekelnek a CRS-ek.
 
Nos a háttérnövény nincs jó bőrben egyre alacsonyabb és barnább. De közben új hajtásokat is hoz, mint az az alsó képen látható.
Középen éppen egy forrázott pitypanglevél úszik, amit eddig nem nagy érdeklődés övez. A banánt jobban csíp(ked)ték. :)
20160329_195004.jpg
 
Nem tudok sok jóról beszámolni.
Algák, kókadozó növények, csigapeték mindenfelé és valami fura kis fehér férgek, vagy meztelencsigák. 1mm-esek, fehérek és az üvegen mászkálnak....
Jobb képet nem tudok csinálni:
P1060542.jpg


Ilyen most:
P1060543.jpg

Ilyen volt:
1.nap_start2.jpg

Nem tudom, mit tehetnék, hogy működjön. Még nagyobb csalódás lenne "kihúzni a dugót" :(
 
Szia
Szerintem ez a szűrőd kevés, Én is ilyet használtam de váltottam félig "külső-belső" szűrőre,(EHEIM-nek van ilyen) így biológiailag is szűröm az akváriumot +purigent is raktam bele, továbbá még amit ajánlani tudok az a Twinstar (vagy a másolata:)), segít az alga kezelésében. Co2 + megfelelő tápozás és kitartás, ezek még kellenének a tökéletes működéshez szerintem:)
 
Szia
Szerintem ez a szűrőd kevés, Én is ilyet használtam de váltottam félig "külső-belső" szűrőre,(EHEIM-nek van ilyen) így biológiailag is szűröm az akváriumot +purigent is raktam bele, továbbá még amit ajánlani tudok az a Twinstar (vagy a másolata:)), segít az alga kezelésében. Co2 + megfelelő tápozás és kitartás, ezek még kellenének a tökéletes működéshez szerintem:)
Köszönöm válaszod!
Szóval kevés a szűrő? Szettben vettem az egészet, azt gondoltam,hogy akkor már a vízmennyiséghez van kitalálva. Biológiai szűrésnek számít, hogy a bacik megtelepednek a szivacsomon? Raktam bele az elején hasznos bacikat. Naponta adok neki Easycarbo cseppeket, hetente növénytápot (vas). Cserélem a vizet heti kétszer, de egyszer minimum.

(Pont a szülinapomon regisztráltál:D)
 
Köszönöm válaszod!
Szóval kevés a szűrő? Szettben vettem az egészet, azt gondoltam,hogy akkor már a vízmennyiséghez van kitalálva. Biológiai szűrésnek számít, hogy a bacik megtelepednek a szivacsomon? Raktam bele az elején hasznos bacikat. Naponta adok neki Easycarbo cseppeket, hetente növénytápot (vas). Cserélem a vizet heti kétszer, de egyszer minimum.

(Pont a szülinapomon regisztráltál:D)

ÁÁ, ezt a szűrőt pl. nekem az 54 l-hez adták,(de a 12l-esemből kiszedtem) de ahogy a nagyokat idézzem:"Túlszűrt akvárium nincs" minél nagyobb a tartálya annál jobb +vízforgatás +márka,persze a szivacson is telepednek bacik de ez kb előszűrőnek ha elég (nagyobb szennyeződésekre).
Hasznos bacikat ha jól tudom minden vízcserekor ajánlott tenni (de ebben is segítenek a jobban hozzáértők)
Félre ne érts, én is csak tanulgatom a kertészkedést ezért ha hülyeséget írtam elnézést és remélem kijavítanak!! (n)
De gondolom Neked most minden összeadódott, ráadásul 10l kezdésnek nem véletlenül írják, hogy a legnehezebb beállítani az egyensúlyt!
Növénytápot is a világítás erősségéhez kellene igazítani, én GA mikro-macrot ajánlanék naponta + carbot.
De a víz minőséged sem utolsó, ez a kő ha jól tudom igencsak keményíti a vizet +ha még csapvizet is használsz...
Rengeteg minden összefügg egymással, és rengeteget kell olvasni,kérdezni itt a fórumon!! :)
 
Huh! Remek.. :) A köveket kisavaztam, hogy ne legyen benne mész, az keményít nem..? o_O A csapvizet pihentetem min egy napot és C-vitaminnal semlegesítem a klórt. Lágyítani úgy lehet, ha desztillált vizet adok hozzá? De a vízkeménység nem befolyásolja ezeket a problémákat,a mik vannak, csak úgy írtad nem?
 
Huh! Remek.. :) A köveket kisavaztam, hogy ne legyen benne mész, az keményít nem..? o_O A csapvizet pihentetem min egy napot és C-vitaminnal semlegesítem a klórt. Lágyítani úgy lehet, ha desztillált vizet adok hozzá? De a vízkeménység nem befolyásolja ezeket a problémákat,a mik vannak, csak úgy írtad nem?

Szerintem nem tudod úgy kisavazni, hogy ne maradjon benne, így folyamatosan oldódik ki belőle...
Ezért kellene valamilyen vízteszt, így meg tudod nézni a paramétereket! És kérsz segítséget a kielemzésben (de ne tőlem, még Én is tanulom:D)
Hát ehez a c-vitaminhoz nem tudok hozzászólni Én sem, de inkább vízelőkészítőt használj mert az a nehézfémeket is közömbösíti...
És a vízkeménység igen is sok problémát okozhat!
A vízlágyításra még Én is kíváncsi vagyok mert nekem sincs vízlágyítóm, és nem tudom pontosan, hogy desztillált vagy ion-cseréltet kell ilyenkor használni,mert ha jól tudom valamiért nem mind1. De remélem kapunk választ a többiektől ;) Tudom legjobb lenne az ozmó berendezés...
 
Sajnos az ilyen egybe szettek nem a legjobbak,én már szinte mindet kipróbáltam..kb 200,k ért vettem akváriumot és egyik se volt jó növényre...sajnos...
Nah meg ezek az alap szűrők no komment.....
Még talán a juwel vio 40 es akvárium volt a legjobb...
 
Még a Monte Carlo sem szaporodik és alkot egybefüggő pázsitot :D Vagy csak nagyon lassan esetleg. Az acicularis kicsit terjeszkedik, nem túl szép amúgy :hungover:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére