• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 30L nano cube

TheOnlyBT

Nézelődő
Sziasztok,
Utoljára gyerek koromban (kb 10+ éve) volt akváriumom, akkoriban inkább a halak érdekeltek, most viszont megtetszett az akvakertészet. Elkezdtem böngészni a netet, hogy milyen felszerelés szükséges egy ilyen akváriumhoz és közben rátaláltam erre a fórumra. Elég sok topikot végigolvastam már, de minél többet “tanultam” annál bonyolultabb lett az egész. :) Úgy gondoltam indítok egy naplót és ezzel együtt itt kérek tanácsot, valamint dokumentálom az akvárium fejlődését.

Maradt egy-két dolog a régi akváriumomból, például ez a fa:
30741746716_ce580021b2.jpg30741747856_0d1f39402e_c.jpg
Fogalmam sincs milyen fajta vagy, hogy honnan szereztem. Egyszer kifőztem és hát eléggé barna lett a víz. Ezután pár napot azátattam, közben naponta cseréltem a vizet és most már nem annyira észrevehető az elszineződés. Sajnálnám kidobni mert szerintem jól néz ki. Használható valamire vagy inkább ne próbálkozzak vele?

Hosszas keresgélés és kutatás után íme a lista:

Akvárium: 30cm x 30cm x 35cm 30L Cube
Világítás: AquaEl Leddy Smart 8000K
Szűrés: AqualEl Multikani 800
Fűtő: AqualEl Neo Heater 50W
Talaj: JBL Manado 5L
Táptalaj: JBL aquabasis+ 2.5L
Tápozás: ezen a téren kellene egy kis segítség
Co2: EASY carbo vagy DIY élesztős módszer

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Pogostemon helferi
Cryptocoryne wendtii (green)
Ludwigia Palustris
Cryptocoryne undulatus (green)
Vallisneria Americana var. Asiatica
Myriophyllum matogrossense
Echinodorus martii
Crinum calamistratum

Élőlények:
Ancistrus sp.
Corydoras aeneus sp.black
Celestichthys margaritatus
Hyphessobrycon amandae

Na hát én valahogy így gondoltam, aztán javítsatok ki ha tévedek. :) Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
B.Tamás
 
Sziasztok,
Utoljára gyerek koromban (kb 10+ éve) volt akváriumom, akkoriban inkább a halak érdekeltek, most viszont megtetszett az akvakertészet. Elkezdtem böngészni a netet, hogy milyen felszerelés szükséges egy ilyen akváriumhoz és közben rátaláltam erre a fórumra. Elég sok topikot végigolvastam már, de minél többet “tanultam” annál bonyolultabb lett az egész. :) Úgy gondoltam indítok egy naplót és ezzel együtt itt kérek tanácsot, valamint dokumentálom az akvárium fejlődését.

Maradt egy-két dolog a régi akváriumomból, például ez a fa:
View attachment 20312View attachment 20313
Fogalmam sincs milyen fajta vagy, hogy honnan szereztem. Egyszer kifőztem és hát eléggé barna lett a víz. Ezután pár napot azátattam, közben naponta cseréltem a vizet és most már nem annyira észrevehető az elszineződés. Sajnálnám kidobni mert szerintem jól néz ki. Használható valamire vagy inkább ne próbálkozzak vele?

Hosszas keresgélés és kutatás után íme a lista:

Akvárium: 30cm x 30cm x 35cm 30L Cube
Világítás: AquaEl Leddy Smart 8000K
Szűrés: AqualEl Multikani 800
Fűtő: AqualEl Neo Heater 50W
Talaj: JBL Manado 5L
Táptalaj: JBL aquabasis+ 2.5L
Tápozás: ezen a téren kellene egy kis segítség
Co2: EASY carbo vagy DIY élesztős módszer

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Pogostemon helferi
Cryptocoryne wendtii (green)
Ludwigia Palustris
Cryptocoryne undulatus (green)
Vallisneria Americana var. Asiatica
Myriophyllum matogrossense
Echinodorus martii
Crinum calamistratum

Élőlények:
Ancistrus sp.
Corydoras aeneus sp.black
Celestichthys margaritatus
Hyphessobrycon amandae

Na hát én valahogy így gondoltam, aztán javítsatok ki ha tévedek. :) Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
B.Tamás
Szia! Sok szerencsét hozzá!:)
Egy észrevétel: a valisneriat semmiképp nem tenném be mert a magassága 50cm+ , tehát a 30 literes akváriumodban kitakarná az egész vízfelszínt és emiatt nem sok fény jutna a kisebb növényeknek.u:rolleyes:
Ja és az anci meg hamar kinőné az akváriumot:rolleyes:
 
Üdv.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az Anci 112l-nél is tiltólistán van. Az állatok kifejlett méretét kell nézni.
Jó rendezkedést. :)
 
Üdv.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az Anci 112l-nél is tiltólistán van. Az állatok kifejlett méretét kell nézni.
Jó rendezkedést. :)

A többi hal is sok lesz 30 literbe. Például Corydoras-ból többet szoktak venni, mert csoporthal. Ennyi növény sem fog beleférni. Valliseneria A. kis akváriumba nem a legjobb választás. Levágva a levelét csúnya lesz. Crinum, Echino stb-nek is több hely kell.

Szerintem egy nagyobb akváriummal könnyebben menne a dolog.
 
Mindenből túl sok van a listán. :)

30-as akvába kezdőként bőven elég 3-4 növényfaj, fontos hogy kis termetű növények legyenek. Halak mindegyike "kuka", 30 literbe még az amanda is nagy. Igazi nano halakból nézz egy 10-12-es csapatot mondjuk a gyöngydánió maradhat. Mellé pár amano meg oto és annyi.
 
Sziasztok!
Kicsit lemaradtam a naplózással, de most igyekszem bepótolni. December elején megérkezett minden felszerelés, rögtön össze is raktam és már 3 hete üzemel az akvárium. Videót is készítettem róla, de ezt majd későbbiekben postolom. Heti 50%-os vízcsere megvolt valamint napi 1-1 nyomás Green Aqua Micro és macro tápból +1 ml Easy Carbo. A világítás pedig napi 10 órát megy 9-19-ig.

Így nézett ki az akvárium kb 10 nappal ezelőtt:

31764277435_ba149a9d0c_n.jpg 31392244570_869e1564f4_n.jpg

Eddig úgy tűnt minden rendben, aztán a múlt hétvégén el kellett utaznom és mire vasárnap estére hazaértem a következő látvány fogadott:

31391171110_d864919135_n.jpg 31391171260_ef0957e1e5_n.jpg 31763595245_5b281fb530_n.jpg 31616673902_9053b94a2c_n.jpg 31391171410_39915acd76_n.jpg 30953912843_456ac15ac0_n.jpg

Péntek reggel még rendben voltak a növények, vagyis 1-2 helyen már észrevettem rajtuk valami bolyhos barna izét. Most meg az akvárium hátsó részén a Myriophyllum matogrossense kb fele szétfoszlott, az Eleocharis parvula levelei kifakultak, elvékonyodtak. A Microsorum pteropus narrow levelei pár helyen lyukacsossá váltak.
Valamint vasárnap este kihalásztam egy döglött poloskát a vízből (tudom, kellene rá tető), ami eléggé szétázott gondolom egész hétvégén úszkált.
Ez okozhatta vagy én csinálok valamit rosszul? Mi lehet a gond?
 
Back
Oldal tetejére