• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l - Shrimp

Érdemes lenne a heti egyszeri részleges vízcserénél gyakrabban cserélni a vizet így az elején? vagy pont hogy nem? Esetleg egy kis akváriumvizet kérjek helyi akvarisztikából?
 
Érdemes lenne a heti egyszeri részleges vízcserénél gyakrabban cserélni a vizet így az elején? vagy pont hogy nem? Esetleg egy kis akváriumvizet kérjek helyi akvarisztikából?
Érdemes az elején gyakrabban feles vízcseréket végezni, én naponta szoktam indításkor. Ha már elmész a helyi akvaristához, inkább valamilyen baktérium kultúrát vételezz!
 
Nagyon gratuláltok szép képek,legszebb a megvalósítás.:):D:happy:
Köszi!
Érdemes az elején gyakrabban feles vízcseréket végezni, én naponta szoktam indításkor. Ha már elmész a helyi akvaristához, inkább valamilyen baktérium kultúrát vételezz!
Jó!
Egyébként esélyes az algásodásra a víz, ha olyan akváriumból vennék vizet, ami algás? Mert itt van oylan is :D(y):yuck:
 
Köszi!

Jó!
Egyébként esélyes az algásodásra a víz, ha olyan akváriumból vennék vizet, ami algás? Mert itt van oylan is :D(y):yuck:
Alapvetően minden víz hajlamos az algásodásra, beállt akváriumból kivett víz haszna talán a klórmentessége, baktérium tartalmában van, esetleg még tartalmazhat tápot is. Viszont ha nem ellenőrzött az a víz, behurcolhatsz vele: algát is, élősködőket is, stb. Ami előnyt jelent benne számodra, azt adalékokkal is tudod pótolni, és kell is: vízelőkészítővel kezelt friss víz, baktérium kultúra rendszeres adagolása, tápozás.
 
Én pihentetett csapvizet használtam, minimális C-vitaminnal kezelve, a táp pedig a talajban van,a mit állítólag 1-2 évig felvesz a növény.
 
Én pihentetett csapvizet használtam, minimális C-vitaminnal kezelve, a táp pedig a talajban van,a mit állítólag 1-2 évig felvesz a növény.
A pihentetett víz, azért jó, mert a klór távozni tud belőle, a vízelőkészítő pedig azonnal hat és egyéb más nem kívánatos anyagokat is képes eltávolítani, pl. nehézfémeket. A C-vitaminról nem olvastam, nem tudok hozzászólni. Zselés növényeknél pedig első naptól ajánlott tápozni az akváriumot. A talajban levő táp pedig kb.fél év után szokott kimerülni. A te általad használt táptalajt nem ismerem.
 
Csak a leírásból gondoltam. Rendben, köszönöm, megfogadom a tanácsot. Cseréltem vizet, jó büdi lett egy nap alatt. Jó nem nagyon, de azért na :)

A szűrő motorja, pedig jócskán felmelegíti ezt a kis vizet. 22 fok van a lakásban és 25,5 a víz hőmérséklet. Egy érzékenyebb garnélát már lehet, hogy neccesen tartanék. Az biztos, hogy nem nyáron kell vele próbálkozni...
 
Valami biztos rossz volt a hőmérővel,mert azóta véletlenül eltörtem és vettem egy másikat, ami már normál hőmérsékletet mutat.

A növényeimen pedig megjelent valami szösz.
P1060519_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Remélem a garnélák megeszik, ha megérkeznek.
De ezek a barna levelek sem túl bizalomgerjesztőek.
 
Valami biztos rossz volt a hőmérővel,mert azóta véletlenül eltörtem és vettem egy másikat, ami már normál hőmérsékletet mutat.

A növényeimen pedig megjelent valami szösz.
View attachment 6570
Remélem a garnélák megeszik, ha megérkeznek.
De ezek a barna levelek sem túl bizalomgerjesztőek.
Szia! Csak levelet vált a parvula és az elhaló levelek algásodnak. Nyugondtan nyírd meg.
 
Az algagátláson kívül, meg serkenti a növény növekedését?

Érdekes változás állt be így a 6. napon. Elmúlt a víz szaga. Volt egy kis kellemetlen szaga a víznek, ha közelről szagoltam érezhető volt. Ma viszont már nem érzem. Amit érzek, az egy tiszta, friss vízszag, ha van ilyen.
Mi lehet az oka? Elkezdtek dolgozni a bacik ,amiket beletettem? Tegnap kapott először a tartály növénytápot is, 1ml-t (http://webshop.sera.hu/index.php?route=product/product&path=35_59&product_id=866)
 
Még érdekesség a vízminőség változásán túl, hogy egy tucatnál is több pirinyó csiga tűnt fel. Ami gondolom nem rossza, mert takarítanak. Biztos az acicularis-al kerültek be.
Azért lehet, hogy kidobok párat, párat meg megtartok.
P1060524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ami kellemetlenebb,az a Montecarlo állapota. De bizakodásra ad okot, a friss hajtás.
P1060523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
És ez gondolom itt alga:
P1060526_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A garnélák hétfőn érkeznek. Gondolom akkor majd intenzív kajálásba kezdenek, és megoldják ezeket a gondokat?
 
Megérkeztek a lakók!

20160314_185553.jpg 20160314_185606.jpg
20160314_190942.jpg
Rögtön nekiálltak a kertészkedésnek. Ebbe a "kapálás" is beletartozik, ahogy jopet fejezte ki magát itt egyszer, úgyhogy egy technikai határzárat alakítottam ki átlátszó fóliacsíkból, hogy ne keverjék össze a díszhomokot a barna talajjal.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére