• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zseb akvárium - első próbálkozás (375l)

Már régóta halogatom, de ma már nem bírtam tovább nézni a Hygrophila polysperma terjeszkedését, ezért fogtam a sperminátort és rendet vágtam közötte. Szóval kivagdostama Rotala közül, mert már nagyon elnyomta, meg a jobb oldalon is visszanyírtam, de legközelebb nem hagyom így elhatalmasodni, hamarabb közbeszólok.
Akkora kupac lett belőle, hogy most egy 10l-es befőttes üveg csurig meg van tömve a lenyírt növénnyel.
És mivel az utricularia is feladta a versenyt (illetve az elatine elődjénél is már megfigyeltem, nekem valami vakond típusú növényeket adhatnak el Nigrojék, mert mindegyik akkora gyökeret ereszt a földbe, hogy bármelyik nagyobb növény megirigyelné, a felszínen meg szét foszlik, biztos jelezni akarták, hogy nekem inkább bánya kertészet lenne a profilom, mint az akva:) na mind1, szóval ment a lecsóba), és beadva a derekem HC-t ültettem a helyére. (ami szegény már 2 hete várta sorsa jobbra fordulását a cserépben az akváriumban, amit persze ki is hízott rendesen.
És íme a képek az első igazi nyírás után (mohát már nyírtam egyszer, de az nem igazi, szóval ez az igazi!) Nagyban: 8226971791_19dc288274_k.jpg
8226971791_19dc288274_k.jpg
 
Nagyon tetszik ez a sok féle zöld árnyalat a vöröses kontraszttal! Szép egészséges minden, amit csak látok, csak így tovább! (y)
 
Végülis nálam nem vált be a házi reaktor (szűrőházas megoldás) így aztán utolsó megoldásként vettem egy AM1000-est. A ki és befolyó csöveit lefürészeltem a nagyobb méretre, belül is megcsiszoltam kicsit, hogy jó legyen az átmérő, és beszereltem. Kíváncsian várom az eredményt. Az már látszik, hogy szegény tetra-t azért megfogja rendesen.
De probléma nincs, mivel időközben bekerült még egy 1200l-as forgatású szűrő, így már közelíttem az 5000l/h szűrésben:) (elvileg csak bejáratás miatt került bele, de lehet hogy benn marad, most már megy 1,5 hete benne).
Az Otok szép csendben viszont elfogynak, mára már csak 2,5 db van biztosan (a 0,5 abból adódik, hogy tegnap este már az is olyan gyorsan kapkodta a levegőt, hogy szerintem nem sokára megadja magát). Az okát nem értem. A többi halnak semmi baja nincs.
És érkezett még 3 db Zebra teszt csiga is :).
Nagyon várom, hogy Viktorék kapjanak algázó gébet, mert abból szeretnék még, nagyon kis szorgalmas hal.
 
Nagyon szép lett(y) És fantasztikus a növények kondija is, szívesen elfogadnám én is a karácsonyfa alá -mellé:D
Gébekkel vigyázz, szerintem ők is hasonlóan érzékenyek, mint az Ottók....nálam 5 nap alatt 3ból 1 maradt, azóta méltón viseli a "hegylakó" nevet:banghead: -pedig nálam csak élesztős CO2 van....
Ha telepíted őket, próbálkozz egy kicsit hosszabb beszoktatási idővel, és a CO2 némi csökkentésével.
 
Végülis nálam nem vált be a házi reaktor (szűrőházas megoldás) így aztán utolsó megoldásként vettem egy AM1000-est. A ki és befolyó csöveit lefürészeltem a nagyobb méretre, belül is megcsiszoltam kicsit, hogy jó legyen az átmérő, és beszereltem. Kíváncsian várom az eredményt. Az már látszik, hogy szegény tetra-t azért megfogja rendesen.
De probléma nincs, mivel időközben bekerült még egy 1200l-as forgatású szűrő, így már közelíttem az 5000l/h szűrésben:) (elvileg csak bejáratás miatt került bele, de lehet hogy benn marad, most már megy 1,5 hete benne).
Az Otok szép csendben viszont elfogynak, mára már csak 2,5 db van biztosan (a 0,5 abból adódik, hogy tegnap este már az is olyan gyorsan kapkodta a levegőt, hogy szerintem nem sokára megadja magát). Az okát nem értem. A többi halnak semmi baja nincs.
És érkezett még 3 db Zebra teszt csiga is :).
Nagyon várom, hogy Viktorék kapjanak algázó gébet, mert abból szeretnék még, nagyon kis szorgalmas hal.


Szia mi volt a baj a házi reaktorral :ereszt, hangos, visszafogta nagyon a szűrőt?A fórumba eddig mindenki dicsérte ,igaz hogy elszöszmötöltek vele mire rájöttek hogy mennyire tömjék meg a szűrőházat.

Csaba
 
Szia, nem eresztett, nem is volt hangos, nagyon jól meg volt csinálva (nem azért mert én csináltam de akkor is :) ) Egyáltalán nem fojtotta le a szűrőt ( most az AM1000 sokkal-sokkal jobban megfogja, bár még benne vannak a macskajáték-labdák). A beoldással nem voltam elégedett, mindig felhalmozódott a tetején a gáz, nem láttam igazán hatékonynak. Még lehetett volna fejleszteni rajta, vettem is hozzá alkatrészt, de aztán úgy voltam vele, hogy azért biztos ki van találva ez rendesen, úgyhogy beadtam a derekam a gyárinak. Ma már ezzel ment, tényleg szépen beoldja. A labdák valószínűleg ki lesznek hajítva majd, mert így azért nagyon csak csordogál a szűrő, de egyébként a beoldás ég és föld.
 
Ismét jelentkeznék egy rövid képes riporttal: (nagyban 8261528341_2f27cb295d_k.jpg)
8261528341_2f27cb295d_k.jpg


Viszonylag kezd helyre állni a rend, és véglegesedni látszik a technika is.
Ez változásban annyit jeletn, hogy végleg száműztem a difit, és a házi rekatort is (ez még lehet, hogy majd visszakerül átalakítva) és vettem egy AM1000-est, most az megy. Illetve bekerült még egy harmadik szűrő is (elvileg csak ideiglenes lett volna, de az a projekt megszűnt, így benthagytam) ami érdekes módon még szebbé tette a már eddig sem látszó vizet. így a jelenlegi óránkénti szűrés közelíti az 5000l-t.
Bár a DC komolyabb színváltozását még sosem sikerült kicsikarni, de annyi baj legyen.
A zöldülés (mármint alga szintjén) is kezd visszavonulni. Ez talán köszönhető annak is, hogy a párom vart egy klassz függönyt az aksira, így világítási időn kívül teljesen sötét van bent.

Megvoltak az első komolyabb nyírások is, még a rotala van hátra, de azt majd a jövő heti nagy karbantartásnál (kis technika rendezgetés-szűrő cső mosás van tervezve). Talán az első félkörben a végülis HC-re változott utólag beültetett rész is kezd magához térni.
 
Nos a hétvégén nagy karbantartást fogok tartani, így az összehasonlítás miatt ma is lőttem képet, meg próbáltam a lakókról is, de sajnos csak egy furcata hagyta magát igazán.
Lassan már minden kinő az akváriumból úgyhogy most rendesen vissza lesz vágva minden.
Sajnos szomorú eset is történt ma, mivel az egyik amano vissza akart menni a Greenaquaba, ezért kimászott az akváriumból, és egészen az előszobáig jutott. Mire megtaláltuk már elpusztult sajnos :(

Kicsit tükröződik a képen a lámpa, de azért jó lesz.

8273118654_08d5bc335b_b.jpg


És a modell párunk:
8273119476_3a5d3ea775_b.jpg


Másik tagja:
8272053691_d466fa2d1a_b.jpg
 
Hát barátom,csak annyit tudok mondani,hogy neked sikerül az amiről sokan csak álmodunk!(y)
És ráadásul NAGYBAN!
Gratulálok!
 
Gratulálok! :) Vissza kellett olvasnom, hogy valóban Te voltál e, aki azt mondta: "innentől már csak dráma illetve tragédia lehet műfajában"...
Látod, bebizonyosodott, hogy soha nem szabad feladni :) A megérdemelt jutalom meg egy csodaszép akvárium, amire igazán büszke lehetsz :) Mégegyszer gratula! :)
 
Megkezdődött az első igazi nagy karbantartás. Túl vagyunk az első napon. Két dolog látszik ebből:
- akvakertészkedni nehéz dolog
- sokkal hamarabb kellett volna megtenni ezt, nem szabad eddig húzni.
De mivel olyan jó volt látni, hogy nőnek, nem volt szívem eddig megnyírni. Ennek viszont az lett a következménye, hogy egyrészt kicsit felkopaszodtak azok a részek, amik fény nélkül maradtak, másrészt kezelhetetlenül sűrű és nagy lett. Nyilván a nyírást is tanulni kell, de ebből a dzsungelből nehezebb bármit is csinálni.
Dehát hát ettől kezdő botladozás a botladozás, hogy a nyírást is megtanuljuk.
Viszont beszereztem egy eheim vupát, így most már a felszín is szép tiszta lesz (mellesleg ezzel túl is léptük az 5000es vízforgatást :) )
Érdekes, hogy milyen világos lett ismét az akváriumban. Bár ez részben lehet attól is, hogy lesikáltam a reflektorokat is, mert azért jó koszosak lettek, főleg a levegőztető feletti rész.

Holnap folytatom. Az látszik hogy a rotalat mindkét oldalt igazítani kell, de a jobb oldala határozottan szerencsétlen lett. Holnap még reszelünk rajta.
Amúgy egy 10l-es vödör csurig (tömötten) lett rotalalval. (ha valakit érdekel jelképes összegért, szívesen adok belőle akár kilóra is :) )

És akkor az első nap eredménye:
8274285105_b0a2f035d9_b.jpg
 
Azokat a gyönyörű vörös hajtásvégeket nem akartad volna leültetni? Írtad, hogy nincs hely, de azok a szárak atomszépek voltak. Én biztosan felhasználtam volna legalább egy részét.
 
Azokat a gyönyörű vörös hajtásvégeket nem akartad volna leültetni? Írtad, hogy nincs hely, de azok a szárak atomszépek voltak. Én biztosan felhasználtam volna legalább egy részét.
Még nem dobtam ki őket, de nem tudom hova ültethetném. A levágott rész már nem lesz olyan szép újra? Mert akkor max azt tudom tenni, hogy ezeket kiszedem, és azt visszaületetem a helyére.
 
Back
Oldal tetejére