• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zseb akvárium - első próbálkozás (375l)

Még nem dobtam ki őket, de nem tudom hova ültethetném. A levágott rész már nem lesz olyan szép újra? Mert akkor max azt tudom tenni, hogy ezeket kiszedem, és azt visszaületetem a helyére.

Egy részével biztosan elkövetném ezt a gaztettet :)
 
Akkor bizony én is ezt fogom tenni :) De azért a megnyírtak is visszaszépülnek?

Új hajtásokat hoznak majd, de az alsó rész sosem lesz szép. Ráadásul most megint egy kis idő lesz mire szép vörös lesz a növény. Erre jó a levágott hajtás, hogy az egyből olyan amit szeretnél.
 
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat (n)
Két dolog azért hozzá tartozik, egyrészt ahogy írtam, ez volt az első. Másrészt, mivel nagyon elhúztam az első nyírást, gyakorlatilag oda jutott a dolog, hogy amit le kellett nyírni, mert túl nőtt, az alatt meg csak a gyökerek szárak maradtak. Mostantól gyakrabban lesz nyírva, így nyírás után is "marad" belőle valami.
 
Mivel mindig illik a jóval kezdeni, először kezdeném egy képpel, hogy hogy állunk most. A nyírás után kezdenek magukhoz térni a növények, a rotala pirosabb mint előtte, nagyon szép hajtásokat hoz. Nagyban: 8297143251_a9864acb7a_k.jpg
8297143251_a9864acb7a_k.jpg


És akkor a kevésbé jó hírek, illetve amiben a nagyon kéne a segítségetek: (előre is köszönöm :) )

A technikai problémám:
- Vettem egy ilyen Eheim "vuppa"-t, ami egy fantasztikus kis szerkentyű, eddig sem volt fátyolos a vizem, de most még szebb lett, és szépen legyűjt mindent a tetejéről. Viszont az a baj vele, hogy az amano-k is állandóan belemennek, és ha nem takarítanám naponta, szerintem el is pusztulnának, és ma egy elpusztult piros fejű pontylazac is benne. Ha letakarom a tetejét, elveszti a funkcióját, így viszont egyenlőre jobbat nem tudva, kivettem, de nagyon jó lenne visszatenni.

És a fő problémám: (lám én is átestem a tűzkeresztségen) megjött az alga egyből több félével is szolgálhatok, igyekeztem lefotózni, kérlek, hogy segítsetek beazonosítani, illetve hogy mitől van, és mivel lehet kiírtani.
2-3 fajta van. A köveken és az anubias leveleinek szélén ilyen kis festőpamacsok, szerintem szürkék. Aztán főleg a parvulán, olyan mint ha szőrösek lennének, az is talán szűrke. Ezekből van viszonylag sok.
Amit ma láttam az a két anubiason olyasmi mint a kapor.
És a képek:
Nagyban:8297143753_8fcfa3e49a_k.jpg
A kapor féle (a neon feje előtt kicsivel), és az anubias a festőpanacsokkal:
8297143753_8fcfa3e49a_k.jpg


Szőrös parvula.
Nagyban: 8298194902_d252345afc_k.jpg
8298194902_d252345afc_k.jpg


Pamacsos kő, kicsit szőrős parvula:
Nagyban: 8298193564_02b5684ddc_k.jpg
8298193564_02b5684ddc_k.jpg




Előre is köszönöm a segítséget.
 
Vagy sötét kúra és megszabadulsz tőle!(persze a növények megsínylik kicsit)
Vagy elkezdesz játszani a co2-tól kezdve táp,világítás adagolásán idején,hetek telnek el és nem biztos,hogy sikerül megszabadulnod tőle!
 
Vagy sötét kúra és megszabadulsz tőle!(persze a növények megsínylik kicsit)
Vagy elkezdesz játszani a co2-tól kezdve táp,világítás adagolásán idején,hetek telnek el és nem biztos,hogy sikerül megszabadulnod tőle!
Koszonom. Es az azonositasban tudtok segiteni, hogy milyen algak?
 
Mindegyik? Csak tobb alakzatban? Mert a parvulas teljesen maskepp nez ki mint a koves, vagy az anubiason a kapor.
Janinak írtam az ecsetet. Ahogy én látom van fekete ecsetalgád, zöld pontalga és valamilyen staghorn. Ennyi féle algára a black out a legjobb módszer szerintem. Zöld pontalga alacsony foszfát szint miatt van és a co2-vel sincs rendben valami ez látszik a másik két algából. Vagy ingadozik vagy kevés esetleg nem jut el mindenhova.
 
Az eheim vuppát két aksiban használom. A 24l-ben kb. 3 percet minimumon, a 170l-ben negyed órát maximumon. Ez alatt lerendezi, amit kell és utána megy pihenni. Én nem hagyom bent folyamatosan, szerintem felesleges. A nagyobb növénydarabkákat néha kicsit terelgetni kell, de az apróbb nyesedék begyűjtését is f@sz@n megoldja. Jó cucc!:)
 
Kis helyzet jelentés.
Egyenlőre úgy tűnik nyerésre állok. A blackoutot jegeltem még egy kicsit, mert nem akarok rögtön drasztikus lenni, talán megy az okok megszüntetésével is.
Eddig a következőket tettem:
- megnyírtam a parvulát (az algás részek nagy részét sikerült így eltávolítani)
- lesikáltam a köveket, és ahol lehetett leszedtem az algát
- vissza tettem az összes esőztetőt, így ismét rendesen áramlik mindenhol a víz
- feltoltam a CO2-öt, most olyan 8 bubi/sec körül megy (pontosan nem tudom, mert ilyen sebességnél képtelenség megszámolni, de kb) - ettől ha még nem is lime zöld, de azért már zöldes a DC is - úgylátszik nekem sem kék festék van benne :)
- feltoltam a világítást is, 7 órában megy a full világítás, mivel Viktorral arra jutottunk, hogy lehet hogy az a gondja a parvulának, hogy kevés volt neki a takarékos világítás, és emiatt stagnált, haldoklott.
Amiben lehet valami, mert mióta megy a full világítás és a sok CO2 azóta vígan bubizik és ismét hajt is, és a foszfát adagolás óta a zöld alga sem jön, ami miatt visszább vettem a fényt, tehát minden happy kb.
Amúgy a többiek is kezdenek magukra találni a nyírás után. A rotala az eddigieknél is szebb piros hajtásokat hoz, a kép nem adja vissza, de sokkal szebb mint előtte. Ha még jobban nő, nagyon szép színes lesz.

Amíg az alga meg nem szűnik, addig két naponta megy a vízcsere 20%-al.

És képekben: Nagyban: 8308582434_3f7f837640_h.jpg
8308582434_3f7f837640_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére