• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zseb akvárium - első próbálkozás (375l)

Ez idei utolsó bejegyzésem, úgyhogy ezúton is Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.
Az akváriumban az alga fogyásával nem voltam elégedett, úgyhogy egy black outtal búcsúztatom az idei évet a mai naptól kezdve. Vagy ha úgy nézzük napfénnyel kezdjük az új évet :) (és alga mentesen :) )
Mivel mindenhol nagy sikereket írnak erről a módszerről, én is sokat várok tőle.
Egyébként a parvulát leszámítva minden nagyon szép, majd teszek fel képet a új élet küszöbéről.
 
BUÉK mindenkinek!

Új év, új kezdetek, ahogy mondani szokták. Ennek megfelelően a továbbiakban csak erősebb idegzetű nézőink olvassanak tovább.
Történt ugyanis, hogy ha már nekünk elmaradt a világvége, az akváriumnak azért megtartottam a fentebb írt black outtal.
Nos én az eredménytől nem voltam leájulva, de utána így nézett ki az akvárium (a kép ma reggeli) (nagyban: 8355419642_002f600889_h.jpg)
8355419642_002f600889_h.jpg

De nem is igazából ez az érdekes a történetben. Hanem az, hogy ami a képeken sosem látszik mert nagy az akvárium és relatív kicsi a kép (erre épp Viktor hívta fel a figyelmemet a hétvégén, hogy a képeken mindig milyen jónak néz ki) az közelről korántsem annyira jó.
Nem panaszkodom, mert nem tragikus, de azért sok helyen nem is tökéletes.
Így aztán úgy döntöttem a párrommal közösen, hogy csinálunk egy soft resetet az aksin. És főleg igyekszünk nem elkövetni azokat a hibákat, amit az elején sikerült és ide vezettek. Mert ugye ifjú kertészként az ember örül, hogy nő, nincs szíve vágni, ritkítani, meg nem is tud. Aztán ennek az lesz a végeredménye, hogy olyan nagy sűrű és dús lesz a növényzet, hogy már egyszerű nyírással nem lehet kezelni.
Nah ez utóbbihoz juttunk el jelenleg.
És persze, ennek hatásaként megborul az egyensúly is, és megjelenik az alga. Hát a mai eseményeket tekintve, nem is csoda, megjelent az alga.

A lényeg, hogy neki futtunk, és 3 óra munkával a felét sikerült resetelni.
Ez a gyakoraltaban annyit jelent, hogy a középső kövektől jobbra kiszedtünk mindent gyökerestől, kiválogattuk levágtuk a szépeket, és újra ültettük a szép hajtásokat cakli pakli.
Munka közben:
8355464928_b76aa5eb35_b.jpg

Szintén:
8355468364_8683f5cd75_b.jpg

És ami kijött, újrahasznosítás előtt:
8355466250_99dd244479.jpg
8355467460_1aed6623eb.jpg

És a végeredmény egy órával a visszaültetés után: (azért a szűrők megdolgoznak a pénzükért :) )
8354404035_5a9f4f480d_h.jpg


A jövő héten folytatjuk a baloldalával. Ott annyival jobb a helyzet, hogy a sziklától jobbra levő rotalát nem kell bántani, csak a bal oldalát, illetve az erectust, amik már részben ki lettek szedve.
Amúgy egyébként érdekes ez a nagy írtás, mert ilyen dzsungelben kb. olyan érzés ez mint a viccbe, hogy egy órányi bontás után, az ember már várja, hogy még a piros melegítőjét is megtalálja.
Viszont nagyon tanulságos, hogy ebben a sűrűben borzasztó kosz tud megmaradni a porszívózás, és az átlegyezés ellenére is. A levelek is elhalnak, ott rohadnak bent.
Titkon még azon sem lepődök meg, ha megkerül az ammoniává szublimált másik blakmolly is a dzsungelben.
Viszont az újra ültetett rész nagyon szép lett, úgyhogy nagy reményeim vannak a másik oldalra is.
 
Te nem viccelsz amikor hozzányúlsz az akváriumhoz :) Az első kép után tényleg horror volt a többi... na de majd a következő hetekben! (y)
 
Üdv mindenkinek ismét. Hosszú ideig el voltam tűnve, majd egy hónapja írtam utoljára. Ennek több oka is volt. Egyrészt az új naplóban is leírtak szerint új taggal bővült kis családunk, másrészt egy hosszú küzdelem van mögöttem alga ügyben, aminek most már látom talán a végét. És rengeteg tanulság volt benne.
Így áll most az akvárium: (nagyban: 8438021069_bef907cef2_h.jpg)
8438021069_bef907cef2_h.jpg

És akkor az algaháborúról.
Ugye blackouttal zártam-nyitottam az évet, mert kezdett elromlani a helyzet (akkor még azt gondoltam hogy nagyon, aztán később rájöttem, hogy az még felderítő egységnek is kevés volt)
A csúcson a következő lakók települtek be illegálisan: barna alga, staghorn, fekete ecset, zöld pont, zöldpor, zöld fonal, és még valami vatte szerű izé is.
Szóval a lényeg, hogy szerintem ezzel ki is merül az alga guide, mert minden volt az akváriumban.
Aztán az ottaniak szerint elkezdtem még jobban tolni a CO2-öt, még több tápot, toltam a foszfátot 1000-el. Egyetlen pozitív fejlemény volt, végre lime zöld lett a DC. (erre majd még később visszatérünk) És ettől a végére katasztrófa helyeztek alakultak ki.
És akkor elkezdtem gondolkodni azon, hogy a kezdeteknél amikor boldog volt minden és nem volt algám, mit csináltam másképp, mint amikor mindent jól akartam csinálni és ez lett az eredménye.
Elkezdtem méregetni a vízparamétereket, és egyik oldalról rá is jöttem, hogy a DC az ott baromság ahol van. Ugyanis a limezöld DC CO2 szint az nálam kb 5,8-5,5-ös PHnál állt be. Ettől a 3 szűrő mellett is lenullázódott a szűrésem. Ezen biztos ami tuti még lökött a szűrővédő háló, mert mégjobban megfogta a flow-t és a koszt is ezzel együtt nem szívta le a szűrőbe.
A foszfát nitrát aránya alig érte el az 1:10 az 1:30 helyett.
Először is visszavettem a CO2-öt a régi szintre (2-3 bubi/sec), aztán fullon visszanyomtam az éjszakai levegőztetést. Ettől eltolódott reggelre 7 körülre a PH, és helyre állta szűrés (a barna alga 2-3 nap alatt el is tűnt) nap közben sem esett 6,5 alá. És a növények bubizása ugyan olyan intenzív volt ennyi CO mellett is, mind a 10x ennyi mellett.
Visszaállítottam az eredeti forgatási irányt az akváriuma, végleg száműztem a lilyket. Csak az üveg maradt meg a 3. szűrőn. Megnyírtam a növényeket, a teljes jobb oldalát illetve közepét újra ültettem. A baloldalát részlegesen újra ültettem. A mohákat egyaz egyben kidobtam. (szépek, de hihetetlenül koszosak, sok baj forrásai, többet biztos nem lesz)
Minden nap a napi carbo adagot gondosan injekciós tűvel végig nyomtam a fertőzött növényeken (gyakorlatilag a stem-eket kivéve minden)
Ja és full visszavettem a hal etetést. Alig kapnak valamit naponta.
Ezek összességében drasztikus változást hoztak. Az alga 60-70% gyakorlatilag egy hét alatt eltűnt. Jelenleg még pici staghorn, és a zöld fonal van, de ezek is levonulóban. Újra el kezdett hajtani a virágzó növényem (ő már gyakorlatilag a halálán volt).
És előjöttek az amano garnélák is. Az utóbbi 1-2 hónapban alig lehetett látni. Valószínűleg a túletetés miatt hintaágyban dekkoltak a kövek alatt. Algára rá sem néztek, minek tették volna? volt rendes kaja is. Na de majd most! Azóta a többi hal is legel rendesen, nem csak a gyári takarítók. És a rendes kajával is kevésbé mohók, úgyhogy mondhatom, hogy összeségében optimálisabb lett a helyzet. Remélhetőleg nemsokára levonul a maradék alga is.
A DC-t meg kidobom. Mer' az egy nagy hülyeség, és arra alkalmatlan a leginkább, amire elvileg való.
 
Szia

Szép színes még az akid,gratulálok hozzá.(y)
A DC-vel kapcsolatba ,sokan megemlítik itt a fórumba is hogy, nagyon pontatlan,hiába cserélik esetenként a folyadékot benne havonta akkor
is össze vissza színeződik.
 
Elnézést, hogy el vagyok tűnve, és elmaradtak a rendszeres jelentések, csak a magánéletben, munkában nagyon sűrű lett most minden.
Hosszú harc után kijelenthetem (jelenleg, és remélem így is marad) teljesen algamentes az akvárium. Minden szép, minden virul.
Voltak némi átrendezések, mivel a jobb oldalán a kövek túlságosan elnyomták a rotalát háttul, és nagyon felkopaszodott, ezért kidobáltam őket, és sűrítettem a rotalát, illetve előre szintben közepesen erectust tettem be. Ezek még növögetnek de már alakul. Legelőre betettem a két virágzó növényt, így ha minden eléri a várt magaságát, szép torna sor lesz.

Gazdagodtam közben 20 db szép pici amanoval is, hála egyik sikeresen szaporító akvakertész társunknak, hihetetlen milyen picik az új jövevények a régiekhez képest.
Mivel még mindig időm kevés, ezért csak telefonnal egy gyors kép: 8532369800_bf72621546_h.jpg
8532369800_bf72621546_h.jpg
 
Szia!
Megkérdezhetném, hogy, hogy van beállítva az esőztetőid, hogy ne üssék egymást? És, hogy középpen ne vesszenek össze, mert akkor ugye középen nagy lesz az áramlás.
Co2 is esőztetővel megy befele?
 
Szia!
Megkérdezhetném, hogy, hogy van beállítva az esőztetőid, hogy ne üssék egymást? És, hogy középpen ne vesszenek össze, mert akkor ugye középen nagy lesz az áramlás.
Co2 is esőztetővel megy befele?
Baloldalt a 2080-an vízszintesen, jobboldalon az egyik tetra esőztetővel kb 45 fokban lefele, ezen van a co reaktor, a másik tetra lillyvel vele párhuzamosan
 
Baloldalt a 2080-an vízszintesen, jobboldalon az egyik tetra esőztetővel kb 45 fokban lefele, ezen van a co reaktor, a másik tetra lillyvel vele párhuzamosan
Tehát, ha jól értem.
2080 as a az aki hátoldalára van téve bal oldalt.
Ezután az egyik tetra az aki jobb oldalt az oldalüvegen (tehát nem hátlapon) 45° lefele fordítva. És szintén ugyan innen megy egy lily is?
 
Tehát, ha jól értem.
2080 as a az aki hátoldalára van téve bal oldalt.
Ezután az egyik tetra az aki jobb oldalt az oldalüvegen (tehát nem hátlapon) 45° lefele fordítva. És szintén ugyan innen megy egy lily is?

Nem a hátoldalon nincs semmi, csak az oldalfalakon.
2080 jobb oldali üvegen, vele szembe meg a 2 tetra, az egyik esőztető a másik lily a jobb oldali üvegen.

Ha picit feljebb tekesz, és a nagy képeket megnézed, ott látszik is.
 
Nem a hátoldalon nincs semmi, csak az oldalfalakon.
2080 jobb oldali üvegen, vele szembe meg a 2 tetra, az egyik esőztető a másik lily a jobb oldali üvegen.

Ha picit feljebb tekesz, és a nagy képeket megnézed, ott látszik is.

És nincs nagy összevisszaság? Nem túl nagy az áramlat benne? Főleg ott ahol összetalálkoznak?
 
Back
Oldal tetejére