• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziget az irodában - 59 l

Kicsit elmaradtam a naplóddal ,de nagyon szép lett.Gratulálok hozzá.(y)
Tigrisek jól vannak????nem volt semmi gond velük????
 
Kicsit elmaradtam a naplóddal ,de nagyon szép lett.Gratulálok hozzá.(y)
Tigrisek jól vannak????nem volt semmi gond velük????

Köszönöm!
A tigrisek megvannak, épp ma voltam látogatni. Sajnos volt pár elhullás :cry:, de amik megvannak szépen mászkálnak, teszik a a dolgukat. Láttam néhányuk hátán kis nyerget, remélem hamarosan bepetésednek.
 
Kicsit aggaszt, hogy a jobb oldalon feketedik az aci :mad:. Ezzel mit tehetek (a carbo locsoláson kívül)?
Háttérfóliát lehet valahol méterre venni, ti hol szerzitek be? Nem akaródzik venni egy egész tekercset több ezer forintért, amikor csak egy 60*33 cm-es darab kellene...
A mic/mac mellett nem kap easy carbo-t? Az a feketedés gondolom, algásodás... Ha jól emlékszem, 2 ml/50l/nap a gyári adagolás, de időszakosan lehet ezt akár a duplájára is növelni. Egész hatásosan gátolja az algát.
Fóliát nézd meg valami komolyabb papír-írószerben, ott általában adnak méretre és színeben is szokott lenni választék.
 
A mic/mac mellett nem kap easy carbo-t? Az a feketedés gondolom, algásodás... Ha jól emlékszem, 2 ml/50l/nap a gyári adagolás, de időszakosan lehet ezt akár a duplájára is növelni. Egész hatásosan gátolja az algát.
Fóliát nézd meg valami komolyabb papír-írószerben, ott általában adnak méretre és színeben is szokott lenni választék.

Konkrétan ecsetalgának azonosítottam tegnap :mad:. Persze, megy carbo is. Tegnap és ma is meglocsoltam az acit vele (hígítva természetesen). A papírboltos tippet köszönöm (y).


Szeretném megkérdezni, mennyi időt megy a világítás?

6.5 órát megy, ha jól emlékszem. Elégnek tűnik.

Más: Lehetséges, hogy kH 7-es víz folyik a csapból? Ennyit mértem ma, szerintem nem is rossz, ezt húzza le az amazonia 4-re. Nem tudom itt Budapesten szokott változni az ivóvíz keménysége? Szegeden volt, hogy egy kis ideig felugrott 14-re, a máskor 10-11 -es víz (kH).
 
Konkrétan ecsetalgának azonosítottam tegnap :mad:. Persze, megy carbo is. Tegnap és ma is meglocsoltam az acit vele (hígítva természetesen). A papírboltos tippet köszönöm (y).




6.5 órát megy, ha jól emlékszem. Elégnek tűnik.

Más: Lehetséges, hogy kH 7-es víz folyik a csapból? Ennyit mértem ma, szerintem nem is rossz, ezt húzza le az amazonia 4-re. Nem tudom itt Budapesten szokott változni az ivóvíz keménysége? Szegeden volt, hogy egy kis ideig felugrott 14-re, a máskor 10-11 -es víz (kH).
Ez attól függ, hogy a vízművek éppen mennyi keményítőt kever a lágyvízbe. :D
Valamennyit mindig változik.
 
Lehet kh7. Már belefutottam víz minőség, összetétel változásba csúnyán. Pedig mindíg folyatott, pihentetett, kezelős vizet használok és mégis gondom volt. Egyszer a halak kaptak sokkot lilás kopoltyú, tátogás. Egyszer a keménység befolyásolta negatívan a tápanyag felvételt.
 
Utoljára módosított:
Világításunk és az akvárium méretünk ( mélysége is ) azonos, Még a gyári csöveket használom ( 6500K és "növényes" ), a lámpa test vízfelszíntől 10 cm -re van, 10 órát világítok.
Talajcserés reset 2015.03.20 -án volt, lámpám 04.20 -tól megy :) 1 hét 1*4 és 1*3 óra, majd 1*8 óra és végül 10 óra ), barna alágán kívül semmi az is kismértékben (Otto 1 és Otto 2 eszi)
ja de anubiason csekély pontalga. 4 napja használom a nagy nyomású CO2 -t :) , 10 óra maradt, egy - két korábban legyebgült szerintem menthetetlen növényt tőből vágtam. Barna alga kevesebb, vagy csak úgy tűnik :rolleyes:
 
Világításunk és az akvárium méretünk ( mélysége is ) azonos, Még a gyári csöveket használom ( 6500K és "növényes" ), a lámpa test vízfelszíntől 10 cm -re van, 10 órát világítok.
Talajcserés reset 2015.03.20 -án volt, lámpám 04.20 -tól megy :) 1 hét 1*4 és 1*3 óra, majd 1*8 óra és végül 10 óra ), barna alágán kívül semmi az is kismértékben (Otto 1 és Otto 2 eszi)
ja de anubiason csekély pontalga. 4 napja használom a nagy nyomású CO2 -t :) , 10 óra maradt, egy - két korábban legyebgült szerintem menthetetlen növényt tőből vágtam. Barna alga kevesebb, vagy csak úgy tűnik :rolleyes:

Az előző elrendezésben nagyon szőrösödtek a növények (valamilyen zöld alga volt), ha többet világítottam, ezért nem mertem most tovább növelni az óraszámot. A HC és az aci ennyi fénnyel is brutál besűrűsödött. Az indítás utáni barna algát lezabálták az oto-k, azóta nemigen látom hogy lenne, helyette ecset van.
 
Egyéni tapasztalatom, lehet téves: A nanom -ban ecset alga akkor fordult elő ha: 1. áramlás kissé erős volt, 2. enyhe túl tápozás vagy elégtelen vízcsere mennyiség, 3. 1.+2. :)

54l 60cm hossz estén Tetra EX 800 -ast, Dennerle befolyóval kb. fele teljesítményen szükséges használnom ahhoz hogy egy hajszálat se lássak ( hál Istennek ) :shame:
 
Egyéni tapasztalatom, lehet téves: A nanom -ban ecset alga akkor fordult elő ha: 1. áramlás kissé erős volt, 2. enyhe túl tápozás vagy elégtelen vízcsere mennyiség, 3. 1.+2. :)

54l 60cm hossz estén Tetra EX 800 -ast, Dennerle befolyóval kb. fele teljesítményen szükséges használnom ahhoz hogy egy hajszálat se lássak ( hál Istennek ) :shame:

Igen, az áramlás... Nálam 2071 van 12/16 átmérőre szűkítve, lily-vel. Zártam már a csapon, no de meddig folytsam szerencsétlent? A lilyvel szemközti oldalon amúgy eléggé lengedezik az aci.
 
Tapasztalatom Kimenő ágat (azaz a befolyót) bátran. Lassan fél éve így használom. Muszáj volt alacsony az akvárium és mindent szétvinne a nagyobb teljesítmény.
 
Tapasztalatom Kimenő ágat (azaz a befolyót) bátran. Lassan fél éve így használom. Muszáj volt alacsony az akvárium és mindent szétvinne a nagyobb teljesítmény.

Hát, ezen a szűrőn csak egy csap van ;) Legközelebb, ha megyek az irodába zárok még egy kicsit rajta.
 
Helyzetjelentés:
Ecsetalga van a növényeken és köveken körülbelül mindenhol. A reineckii minit megnyírtam, a HC gyep majd a jövő héten jön. Elég csúnya felszínhártya is kialakult a héten, de tegnap kapott az akvárium egy skimmert. Egy kis ventilátor is üzemel, így nem száll el a hőmérséklet.
Mértem nitrát és foszfát szinteket, Tetra teszteket tudtam venni. A foszfát a 0.5 mg/l- hez tartozó színnél világosabb zöldes, a nitrát pedig a 12.5 mg/l-nél kicsit világosabb narancssárga lett. GA táp megy, napi 2.5 ml (legalábbis ennyit kéne adniuk az irodai dolgozóknak :)). A növények szépen növekednek, én nem igazán látok hiánytünetet. Ennek ellenére emeljek a tápon?
Az ecsetalgához: lily kifolyó van a bal oldalon, a szűrő kicsit folytva, szerintem nem nagy az áramlás, a felszínfodrozódás nem jelentős. CO2 beoldás hetente tisztított Do!aqua diffúzorral, a pH 6.8 amikor megy a gáz (kH 5), a DC világoszöld (lime?), HC bubizik. Hetente vízcsere. Hol lehet a hiba, min változtassak?
 
Helyzetjelentés:
Ecsetalga van a növényeken és köveken körülbelül mindenhol. A reineckii minit megnyírtam, a HC gyep majd a jövő héten jön. Elég csúnya felszínhártya is kialakult a héten, de tegnap kapott az akvárium egy skimmert. Egy kis ventilátor is üzemel, így nem száll el a hőmérséklet.
Mértem nitrát és foszfát szinteket, Tetra teszteket tudtam venni. A foszfát a 0.5 mg/l- hez tartozó színnél világosabb zöldes, a nitrát pedig a 12.5 mg/l-nél kicsit világosabb narancssárga lett. GA táp megy, napi 2.5 ml (legalábbis ennyit kéne adniuk az irodai dolgozóknak :)). A növények szépen növekednek, én nem igazán látok hiánytünetet. Ennek ellenére emeljek a tápon?
Az ecsetalgához: lily kifolyó van a bal oldalon, a szűrő kicsit folytva, szerintem nem nagy az áramlás, a felszínfodrozódás nem jelentős. CO2 beoldás hetente tisztított Do!aqua diffúzorral, a pH 6.8 amikor megy a gáz (kH 5), a DC világoszöld (lime?), HC bubizik. Hetente vízcsere. Hol lehet a hiba, min változtassak?
Blog - Algatípusok Green Aqua

Korrekt a leírás, nálam pl. (azonos akvárium méretnél) segített, hogy lecseréltem az üveg diffúzort atomizer -re. Lényegesen jobb a beoldás, eloszlás. Ez a szubjektív tapasztalatom.
 
De rég jártam erre! Pár kép a lakókról:

UxetyptSA10cwz5z9CHrgI6tnCtvZvjVrvrcqMMhA3wysQJsyc270PsiLmxW-ClZjdkLbutoM4RbBdU89760O7tok84LgGICbeICN0lxBA3506kPn0-VTlT0VGlYvffKh8JS0v3o73sEaNOMzRCeLrKRkiJeTzkWMj4EvAfVWiLigV8rwst6sXd0y-_Ze-od4tcR9cI_oh8pg7C9XRUXAQm2qIU_NHyIV4BUyYZU9MAYtp1wr2hc5ZUMuIfZ4FpR8aKTlUfWNXtZBvLbCgH2EIUS5rr5v9TIbiP2Pbm-e-lPhyiYAgrms_HLfhUmIYSRhSB4JeKcDV44gOd8knPjhwxEiJLs3jiUV9qECIfftaW6OZGE33DgiGXzeV3U1tZ-fDquSTNnvWQ9RtHVvykvT4aCQ3gPrLqO7QewXRgPmB6pLlGoxuuJFUTV8j_-MLeux0bstv0f26vSWSr7CqC8NfuXALaICtfg8Jx3jR4MKm7RsOGBiWM60YrMRVN_zIgVlxeZzCiL5jdeGHhwyW26IRXcn6M4ixn6eMea8SuzBoI=w968-h648-no


78gwnDq01i9FNcWIrfREIDYoQeaf1-PpokTl_Z7LbgQeZynevkwg94v-ZjrVFMViR1-y7CrweR77XQmJrfHadKE23E2M2M97QgtCS-3NRbwgadCcqncIsI3AeqaTCXWqMwLB0KVULC1sciN9caCBS4eC3onTtzPb2PG_mV8PzMhPPOl5j_C74g1jSi9eyZ9QJ-ee5WX4VYX392IRYclmjfm9TGtfnFiC-PGZVq6F6MYg6taBxW0wMJnsQvB7zv70gaVhaIlMg59__jDu3UTRe-DHNEwtJ7WI9-uJgK7Za3Eq5817vNGqaOw-7v7cur9B7OtVm1fWA0syj5paVhN61AeQ158ZbzBqChjfSky1jnJ8TNYN26G5ZW1BL8h26KYQrDBy0-IAR17wduO6K8DDZK-kzJiCjsBC7p5E5fZ1KYR4TpjSOorTMZFypwjhzmv9FbNub8FO35N3WXri8AafzyUTLfGLL2atQ6Mu529HOurI6SQRY-T7oBoh15qPlxXAAiacm6yAxT-iT80D7ERNNu25zVd_MCXNjwan9wDPuZc=w968-h648-no


0KvAzk3NTrdLGoDwUt2I_-OCj9RgCUYZvJE0mYJRtLAeXEVPP87-iC_A564luDvSOjERUSFOysFtn8JMmE5QgorxT7ovJL33dK5GNBJTRvCRJpC5lNjPr2Lriy9adCqoyPPl-e-8xSUl4OH_H-3begnHn0D0MGZ8UGJoI_ccodYqepnFbzUXc2wvnkAthyd6RmbRN8hTtG9ShIM3kfHEBiQYyYbZTYUA4tSIyrQgEYERuzqnqX2qCAYtfBp4kXhhao0YgtRx0U_WmQcb2mXa5ZZjIb-4tLCn8QNVewmDAeQPHwH0hB_10aW4smibAwVYYXttIjSfMA2dLVRcG41Pbeyq3U5C1eVF0EY-bOn2RUQaDDIaR9zOI4mPy5oozM-VLiOhnAOB7kkuTwzNkVwpM-gWwFbYoecHJpPpTMqQP2ibktx1cPAxGieZVTOcLOVllO1n0lbrIuLipMlhlSM2V5xlcCrHtMw3sA73ndeTK8uNqE3Q5OtEMm7FWuKVp2s1oh1fqzzKBpbgnz_5XGOHL5oGs5wEjwpvTfmueqGDWLQ=w968-h648-no


A gyepet hamarosan teljesen újra kell ültetnem (részben már megtörtént), mert a HC kezdi elengedni a talajt.
 
Üdv!
HC gyep újratelepítés majdnem kész.
Az amanda lazacoktól egyre jobban elmegy a kedvem. Nagyon félősek, ha megy a világítás azonnal elbújnak amint valaki bemegy a szobába, lámpalekapcs után előjönnek ugyan, de akkor sem valami bátrak. Hétfőn letöröltem a frontüveget kívülről, ettől annyira megijedtek, hogy három bemenekült a skimmerbe, egy pedig kiugrott. A skimmerből kikapcsolás után kettő kiúszott, egy mindenképp bent akart maradni, azt kimentettem. Amelyik kiugrott nem tudom megmarad-e, ugyanis amikor megkezdtem a mentőakciót beugrált a szekrény alá :banghead: sebaj, kikapartam onnan és visszadobtam, de jó pár percbe telt. 18 fős a csapat (vagy 17? nehéz őket megszámolni), így is kevesen lennének, bővítsek? Már az is megfordult a fejemben, hogy lecserélem őket valami normális halra.
 
Szia @Lilla !

Én ebbe az aksiba már nem tennék több Amandát. Szerintem ez a 18 még éppen a "nem túl sok"
Nálam 64 literben van 8 Amanda 10 hamis (zöld) neonnal, és már így is elég nagy a zsufi.
Ugyanakkor az enyémek folyton kint úszkálnak a növények előtt, így valószínűbb, hogy nem a csapat méretével,
hanem a húzóhalak, stemek nyújtotta biztonságérzet hiányával, vagy a számukra túl erős fénnyel lesz a gond.
Most direkt odahajoltam az akihoz, de nem is köszöntek! :D
 
Back
Oldal tetejére