• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziget az irodában - 59 l

Na kiszedtem a reineckii minit, két szálat visszatettem a bal oldalra. Most van egy kis űr és még nem döntöttem mit ültessek a helyére. Fotóra nem maradt idő, de majd pótolom.
Úgy láttam lassan itt az ideje egy kis HC nyírásnak, elképesztő milyen tömör lett és már vastagszik is. Egy kis emlékeztető magamnak: nem szabad a HC-t ráengedni az acira! Úgy belenőtt, hogy csak az acival együtt tudtam kiszedni. Ez a növény simán lenyomta a parvulát és úgy tűnik az aci sem ellenfél.:ROFLMAO:
 
Ma így néz ki (színek nem az igaziak):
zb3HUZR17Ajhbrsrdb8gTg5lN2fvDSBbJhFTIn_jtDhwn6y7HGdLYL1yx59R9er4DwGjrmufB2Vub33-mPaS0IGn2qUwrZe1pc-Xsf0GWeQ9FXX70v47TvppVB-Txs6rMf_6WsM_gPteJQW_BKLb5FrnF-uSAAAgKCO4p54VkZf2Wpe6urx9fyAgKphF5zPJoWixjr9VFGj2hQRp-1LgKG5ahSu7KYygz2WBaEkZvs1qk80A7E4qxWetKUOyqvMiDGZJmYFvNdMCsz8jD5vilxuW3OiZ0UyaueX88hqVWdjcIO21lzWDfY75xA1Ey4eucngdVj-nE1ZicLai2FJQRHuQy-vkfgVirfNXb85NSY1k9gRCjTI_BXnVaYBX1dMnbGSdTErJZ89Q0Ioo30Ruqo6NL6Xlcddi9SvsEeYkqWvNb4mzPHesuOjFPomqUy6GZ9i0OkAn7qLTvTpij6ErAlZU1InjTiiSePMT3OZc5LW9LbyUKyo7f0VfyaaysEQkL-O9CNde0SrqEThTJXO1nx__TEUtj1cqZD8koJpOa4k=w800-h536-no


A fekete garnélák nem maradnak feketék, újabb szelektálásra lesz szükség. A pirosasak mellett kékesek is megjelentek.

27cDeGXmLoxYA_3ndvo_HvElqJ98jSkgXnHWdqARtHx3dE7XaBahE8f59GhDwIvu4CdmHzx9Dr2h4b7BEUJMDiYB94jWYqbUwEzDosm0WYVGAjqkMu0-kZ6tspDIKTK4jthzsBd-OVypD41HmBqBZ0qWImQvSfb9ToyfmsrfXm7u5kFS1ADDdXyKINQOv4jx7TKzTFy_5JfC9eeOlQypwSAKviah7QxLBtBctnu3RHLTJmT5hdqijMJ8XiJRfTSEGSamg999vdOiKTYhYcY-Kkcysl57XjFwRiiUDuXBziawo9iPUcEsmxjvJe-vxcRCn4hWPH8p5Ec23UGZVueNtiJ32u4Y4P0SHeUwc6s1swgWvWkqbl9zvE4vUYGuL4WBFe-c3FvHcdBUBZatv7AcViK54I_ok1nAVlREOGVnKa6yhDZWFTnEE5I9txuVPpxSB5ZZVzLaMOYSHeBlkgK7ylj6x8sSU967sjuBtwK12bCJGPHPCaZvol5MBKwIpu2HzICuixET7iwssOb6Q2zBLsCbRL4dGCeJS7sJc-m3R_A=w774-h518-no
 
Szerintem stau mehet a helyére de Én el tudnék képzelni itt ott egy szép kis Pogostemon H bokrocskát is :)
A garnélák szépek nagyon (y)

Köszi!
Staura gondoltam én is, de majd csak jövő héten lesz ültetés, addig lehet ötletelni. :)
 
Ranunculusom még nem volt, de mindig tetszett :) De ugye most nem az van, hogy mindenki beírja az éppen aktuális kedvenc növényét? :p:)

Más: Szegeden voltunk pár napig és ma, mikor hazaértünk megláttam hogy kivirágzott a Tillandsiám :woot: Ilyen sem volt még!

2015_11_08_tillandsia.tif
 
mikor hazaértünk megláttam hogy kivirágzott a Tillandsiám
Nagyon szép! Mesélnél róla? Milyen fajta, mennyit foglalkozol vele, hol van, stb, minden érdekel, mert én is tervezek egy ideje. :) (akár privátban is, hogy ne szemeteljük tele a naplódat ;) )
 
Nagyon szép! Mesélnél róla? Milyen fajta, mennyit foglalkozol vele, hol van, stb, minden érdekel, mert én is tervezek egy ideje. :) (akár privátban is, hogy ne szemeteljük tele a naplódat ;) )

Köszönöm!
Nem vagyok szakértője aTillandsiáknak, a fenti példányt a hódos áruházban vettem és google segítségével azonosítottam :) szerintem T. ionantha. Néhány éve van meg, azóta négy sarjat hozott és most virágzik először. Ahogy a képen látszik, egy kőre van ragasztva, egyszerűen az ablakpárkányon tartom csak természetes fényt kap. Lágy vízzel permetezem, néha kap tillandsia tápoldatot. Nyáron többet permeteztem, mostanában ritkábban. Úgy gondolom nem igényel különösebb odafigyelést, könnyen tartható, csak a napi permetezést ne felejtsd el! Vágj bele nyugodtan én is nézegetem egy ideje a többi fajtát, addiktív egy növény :)
 
A háttérben az aci kezdi elengedni a talajt...:( annyira sűrű, hogy gyakorlatilag a gyökerek közt nincs hely a talajszemcséknek :eek: Ne már, nem akarom ezt is kiszedni és újraültetni :cry:
 
Üdv!
De rég jártam erre! Azóta sok minden történt a medencében, jelentősen megváltozott a látvány, a növények átvették az uralmat.
Többször ültettem újra a gyepet (azt hiszem vízalatti HC ültetésben nagymester lettem), egyszer a háttér aci-t is.
Folyamatos küzdelem van az ecsetalgával, nem tudom mit kezdjek vele.
Új növények jöttek, mások helyet cseréltek, megint mások hatalmasra nőttek. Tavasz óta folyamatosan virágzik a buce, és pár hónapja az Anubias nangi is.
Az otocinclusok felszívódtak, az amanda lazacok folyton a buce levelei közt bújkálnak, a fekete garnélák ellepnek mindent.
Hozom a mindjárt a nem túl jó fotóimat is :)
 
Back
Oldal tetejére