• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziget az irodában - 59 l

Szia @Lilla !

Én ebbe az aksiba már nem tennék több Amandát. Szerintem ez a 18 még éppen a "nem túl sok"
Nálam 64 literben van 8 Amanda 10 hamis (zöld) neonnal, és már így is elég nagy a zsufi.
Ugyanakkor az enyémek folyton kint úszkálnak a növények előtt, így valószínűbb, hogy nem a csapat méretével,
hanem a húzóhalak, stemek nyújtotta biztonságérzet hiányával, vagy a számukra túl erős fénnyel lesz a gond.
Most direkt odahajoltam az akihoz, de nem is köszöntek! :D

Igen, 18-nál több valóban nem kéne. A 2*24 W-os Odyssea nem egy fényágyú, de nekik úgy látszik ez is sok. Telepítettem békatutajokat is, hátha bejön nekik, de semmi. Nagy stem növényeket pedig nem tudok elképzelni ebbe az elrendezésbe. A zöld neon nekem is tetszett, de végül az amandákat választottam, már bánom.
 
Igen, 18-nál több valóban nem kéne. A 2*24 W-os Odyssea nem egy fényágyú, de nekik úgy látszik ez is sok. Telepítettem békatutajokat is, hátha bejön nekik, de semmi. Nagy stem növényeket pedig nem tudok elképzelni ebbe az elrendezésbe. A zöld neon nekem is tetszett, de végül az amandákat választottam, már bánom.

Mondanám hogy rakj hozzájuk te is, mert néha szépen együtt mozognak egy rajként, (most pl. éppen nem) de ahogy mondtam több hal szerintem se kellene, és nem is biztos, hogy pár bátrabb hal megoldaná a problémát, hiszen annyira eltér az akvánk... :(
 
Hahó!
Kis helyzetjelentés:
az újraültetett hc szépen gyarapodik
a black rose garnélák nagyon szaporák, már mindenhol őket látni :)
az amanda lazacok kicsit megfogyatkoztak, 14 fős most a csapat
a reineckii mini teljesen eluralkodott az akváriumon, ki kéne cserélnem valami másra, a probléma csak az, hogy ez a növény Anyukám kedvence. Most csak egy csokorral szedtem ki, de azonnal észrevette :nailbiting:
Fotó lesz majd, amikor nem felejtem itthon a gépet.
 
Nem tudok egy normális fotót csinálni :(
Egy béna totál: garnélahad és a sarokban gubbasztó amandák.
2015_11_02_total.tif

A reineckii minit száműzni fogom, lehet rá jelentkezni. Teljesen elhatalmasodik, elnyom mindent. De mit ültessek a helyére?
Az egyik új szerzemény:
2015_11_02_stau.tif

és egy másik:
2015_11_02_buce.tif

Tudja valaki milyen Bucephalandra ez? Már ha a kép alapján felismerhető... Amúgy nagyon tetszik, már négy levelet hozott mióta pár hete itt van. Ez még nem biztos, hogy a végleges helye, egy kis lávakőre kötöztem, így mozgatható.
 
Szép az akva tetszik.:)Na majd a stau is nőni fog. Nekem tetszik így a reinecki a bal szélsőt meghagynám de én elfogult vagyok a piros növényekkel kapcsolatban. Nekem is be kell szereznem egy Bucephalandrát nagyon tetszik(y).
 
Szép az akva tetszik.:)Na majd a stau is nőni fog. Nekem tetszik így a reinecki a bal szélsőt meghagynám de én elfogult vagyok a piros növényekkel kapcsolatban. Nekem is be kell szereznem egy Bucephalandrát nagyon tetszik(y).

Köszi!
Én is így vagyok a vörös növényekkel, eredetileg csak zölddel képzeltem el ezt az akváriumot, csak elgyengültem :) Gondoltam arra én is, hogy a bal oldalon meghagynám a reineckii minit, de akkor jobban oda kell rá figyelnem. Van még bent egyébként tartalék vörös is, a buce mögött látható: Hygrophila araguaia.
Úgy tűnik most mindenki Bucephalandrát szeretne :)
 
Köszi!
Én is így vagyok a vörös növényekkel, eredetileg csak zölddel képzeltem el ezt az akváriumot, csak elgyengültem :) Gondoltam arra én is, hogy a bal oldalon meghagynám a reineckii minit, de akkor jobban oda kell rá figyelnem. Van még bent egyébként tartalék vörös is, a buce mögött látható: Hygrophila araguaia.
Úgy tűnik most mindenki Bucephalandrát szeretne :)
Szia!
Tegyél helyére bonsait.
 
Szia ismét!

Bár az én véleményem nem sokat oszt, vagy szoroz, de szerintem így gyérítve, a reineckii mini már eléggé kilóg, és nem csak a színe okán.
A nagy levelei az arányokon is sokat csökkentenek, úgyhogy add inkább nekem. :D
Mehetne a helyére valami apró levelű, pl. HM, de ha ragaszkodsz a vöröshöz lehet Ludwigia Palustris is...
A Buce meg költözhetne esetleg a bal oldalra a kövek lábához. Ott szerintem természetesebb lenne, és a fekete háttér előtt jobban is látszódna...

Amúgy meg ne foglalkozz az agymenésemmel! Így is nagyon tetszetős! (y)
 
Szia!
Tegyél helyére bonsait.

A nagy levelei az arányokon is sokat csökkentenek, úgyhogy add inkább nekem.
Mehetne a helyére valami apró levelű, pl. HM, de ha ragaszkodsz a vöröshöz lehet Ludwigia Palustris is...
A Buce meg költözhetne esetleg a bal oldalra a kövek lábához. Ott szerintem természetesebb lenne, és a fekete háttér előtt jobban is látszódna...

Igen, ilyesmikre gondoltam én is, köszi a megerősítést!
A reineckii minivel valóban a levelek mérete a bajom.
 
Kár hogy a reineckii mini nem marad igazán mini, milyen szuper lenne ha akkora lenn mint a stau.
 
nagyon nehéz kulturáltan használni ezt a növényt sajnos :( pedig tök látványos -- illetve hát épp ez a baj :D
 
A reineckii minit száműzni fogom
Annyit azért megpróbálnék, hogy a középen lévőt teljesen visszavágnám és nem hagynám, csak fele ekkorára nőni, mint a mostani állapota.
Bal oldalon elfér úgy, ahogy van.
szerintem...
 
Annyit azért megpróbálnék, hogy a középen lévőt teljesen visszavágnám és nem hagynám, csak fele ekkorára nőni, mint a mostani állapota.
Bal oldalon elfér úgy, ahogy van.
szerintem...

Mikor kisebb volt, akkor sem tetszett igazán... ahogy letsgodisco írja, túl feltűnő :) és nehéz kordában tartani. Csütörtökön megyek karbantartani, akkor rendet vágok.
 
Egyszerűen szerelmes vagyok ebbe az akváriumba. Gyönyörű színek. Minden stimmel. Minimál de mégis sokat mondó számomra. Gratulálok.
A háttérben a parvulához hasonló növény nevét megmondanád nekem? :) már láttam a ga-shopban de lusta vagyok kikeresni :)
köszi
 
Back
Oldal tetejére