• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Young and Old

pikírt megjegyzésem ellenére a fent idézett szöveg tartalmi mondanivalójával tökéletesen egyetértek (y)

innen indultunk: csak idő és pénz kell hozzá...

idáig jutottunk:

komolyan, mióta ezt a fórumot használom, kezdem visszanyerni a hitem az emberiségben! :love: (y)

ennyi :whistle:
 
emers reineckii és hc / kis parvula mini -- kár, hogy nem látszik

fog látszani, ne aggódj :cool: ... a lenyírt reineckii-t egyébként simán ledugtam a wabitálba, megdöbbentő gyorsasággal átalakult, vígan van :D

a hydros kép zsíír lett ... (y) az emersnek hydronak vörösösbarna lesz az indája..? :pompous:

az az elgörbült peszgőspohár mi az első képen? :eek::D
 
Nebula professzor úr mozgó droglaborjának köszönhetően kaptam egy kis EPO vértranszfúziót, illetve megmérettettek végre -- lassan egy év után -- az akvárium vízparaméterei:

TDS: 306 (wow)
GH: 12-13
KH: 8
foszfát: 0.25-0.5
vas: 0 (wow)
nitrát: 10
ammónia: 0

Kemény, kemény világ!
Köszi nebula még egyszer
 
nincs mit :)
házi feladat: kideríteni a szakértők segítsége által, mitől lehet ilyen magas a TDS, ha a keménység csak 12?

egyébként a nitrát-foszfát szerintem teljesen oké, így van jó kis egyensúly.
 
TDS 306 teljesen átlagos Budapesti viszonylatban. Talán még alacsony is. A boltban 330 körül van.

A GH 12 nincs összefüggésben a TDS-el szorosan. A TDS-re egy csomó más dolog is hatással van.
 
TDS 306 teljesen átlagos Budapesti viszonylatban. Talán még alacsony is. A boltban 330 körül van.

A GH 12 nincs összefüggésben a TDS-el szorosan. A TDS-re egy csomó más dolog is hatással van.


ezt értem. arra lennék viszont kíváncsi, mi az a "csomó más dolog" :) ami abban a bizonyos bp vízben bennvan, de pl az aznap szintén tesztelt kőbánya-liget tériben nincs.
 
ezt értem. arra lennék viszont kíváncsi, mi az a "csomó más dolog" :) ami abban a bizonyos bp vízben bennvan, de pl az aznap szintén tesztelt kőbánya-liget tériben nincs.

Itt egy kis elmélet:A budapesti víz
De a gyakorlatban a vezetékrendszer állapota miatt nem kapunk mindenhol teljesen tiszta vizet.
Például kicsivel több a vas és a TDS máris az egekben van.
 
Ja - és 8.0 pH (?)

Úgy érzem elértél egy szintre ahol feljebb kell váltani.
Ha ennyire érdekelnek a víz paraméterek, akkor csak egy megoldás van: be kell szerezned egy RO készüléket.
RO mellett pontosan tudod mi van a vízben, hiszen Te rakod bele.
 
annyira azért nem érdekelnek, szerencsére :) elég nehezen győztem meg magam, hogy egyáltalán megmérjük a nebulával, mert meggyőződésem, hogy vannak dolgok, amiket jobb nem tudni, amíg nem muszáj :):)
igazából egyáltalán semmi baj nem látszik az akváriummal, működik, szép, nem algásodik. Ennyi elég.
 
A TDS GH különbség onnan adódhat, hogy a TDS a vezetőképesség, amiben benne van minden oldott ion, többek között a nitrát ion is, és minden más ami vezeti az áramot. Ráadásul nem minden ionnak ugyanolyan a vezető képessége. A GH viszont csak a kálcium és a magnézium ionjait tartalmazza, mert a többi csak minimális mértékben befojásolja.
 
annyira azért nem érdekelnek, szerencsére :) elég nehezen győztem meg magam, hogy egyáltalán megmérjük a nebulával, mert meggyőződésem, hogy vannak dolgok, amiket jobb nem tudni, amíg nem muszáj :):)
igazából egyáltalán semmi baj nem látszik az akváriummal, működik, szép, nem algásodik. Ennyi elég.

Ami késik, nem múlik ;-)
 
Back
Oldal tetejére