• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Young and Old

letsgodisco

Szakértő
Szakértő


Hello mindenki,

gondoltam megpróbálkozok felnőtt életem első rendes akváriumával, meglátjuk mi sül ki belőle,
low-tech 112 liter
szűrés: TetraTec 1200
világítás: 48W 6500K Osram
talaj: Ada Amazonia + alá Tropica táptalaj
tápozás: napi 1.5 ml easy carbo (később Green Aqua Micro / macro, kérdés, hogy hogyan)

növények:
Pogostemon helferi
Pogostemon erectus
Limnophilia sessiliflora
Crinum calamistratum
Hydrocotyle tripartita
Eleocharis parvula
Echinodorus vesuvius

állatok:
red cherry kb 12
amano 2
cpo rák: 1

apistogramma agassizi: 3
rasbora espei: 12

most két hetes kb., kíváncsi vagyok melyik növény marad meg ilyen fényerő mellett. Szóval izgalmas a cucc, én nagyon szeretem! Sokat tanultam tőletek eddig is, és számítok rátok a várható nehezebb periódusokban is :D

hogy lehet ide képet tenni?
 
Tessék:
7815989352_456fc31267_c.jpg
 
Első akinak teljesen jó, az előtérbe parvulát terveztél csak kevés lett, vagy más növény van oda tervben?
Flickr-re egy egyszerű megosztás - Share--->Grab BBCode--->Medium 640-es méret és az egészet másold be ide egyszerűen. Így működni fog, a lényeg, hogy BBCode legyen kiválasztva.
 
@pisces: a parvulát mélyebbre nyomtam, köszi
elöl valami alacsonyabbat akarok, kipróbálom, hogy a pogostemon helferi kibírja-e ebben a fényben és ha igen, akkor esetleg abból --- illetve ha van valami jó ötletetek, akkor mondjátok!!
 
helferi nem lesz jó előtéri növénynek, inkább középső részen mutat jól. Megindul a növésben akár egy fenyőfa, ha nem kap elegendő fényt és a nyírása sem annyira jó. Én valamilyen szálas növényt javasolnék neked, a parvula tökéletes lett volna, mondjuk a mini változata.
 
Akkor amit mondtam, hogy kapcsold át BBCode-ra a kis ablakot, mert ez így HTML ;)
 
Kedves Naplóm!

Semmi különös nem történik, sokat olvasom a fórumot, így egyre fokozódik a szorongásom, hogy mi minden vár még rám a jövőben --- a parvula kezd nyomulni, hozza a hajtásokat alul, de nyírni még nem mertem (tényleg az lesz elől is, érdemes a minire várni vagy a rendes is pont olyan jó nyírva?)

Elkezdtem tápozni, 4ml Green Aqua Micro/macroval, és 2 ml Easy Carboval, amit feljebb kell emeljek, mondjuk 3-ra talán.

7 órát világítok a kevéske (48W) fénnyel, algám egyelőre semmilyen sincs, se barna, se szőke, se vörös, se semmilyen. KOPP-KOPP-KOPP

Szóval így.
 
Lenyírtam!! -- én sok szép dolgot olvastam már a növényes akvarisztikával kapcsolatban, de erről a legszebbről még sosem!! Ti is ilyen mély meditatív nyugalomba kerültök a levágott pervula szálankénti kivadászásától?
 
Az én akim 5 cm merevítéssel készült a széleken és középen, na ebből szedd ki mély nyugalommal... ;) Nem templomba való szöveget szoktam elmormolni a feleségem szerint ilyenkor. Imádom, amikor megakadnak bármin a finom kis fűszálak, de viszont nyírni imádom. Kis halhálóval szoktam levadászni a levágott részeket.
 
Megmerítem, aztán hozzávágom a veder széléhez és úgy nagyjából elhagyja a szákot :D
 
Obiban vettem olyan kék kicsi halhálót ami szinte olyan sűrű, hogy a lyukakat nagyítóval kell keresni benne. Még a levegő sem mindig távozik belőle. Én ezzel halásztam a hc szálait. Sikerrel. Úgy hogy ha leközelebb arra járok tuti veszek nagyobb méretben is.
 
Back
Oldal tetejére