• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Yaku Yana - 300l Amazonas

Ha a bazaltot csak talajemelésre akarod használni, arra ok. Ebben az esetben harisnyába is összekötheted, jobban megtartja formáját alakját a többi talaj alatt, ha dombban gondolkozol.
De akkor a sorrend: bazalt, arra táptalaj, majd arra a rendes akváriumi talaj.

Ez jól hangzik, köszi ;)
És egyébként hány liter talaj kéne? Táp-és sima külön-külön. 120x50-es alapterületű. Figyelembe véve, hogy bazalt is kitölti majd a dombokat.
 
Ez jól hangzik, köszi ;)
És egyébként hány liter talaj kéne? Táp-és sima külön-külön. 120x50-es alapterületű. Figyelembe véve, hogy bazalt is kitölti majd a dombokat.

Általában 4-5 cm talajjal érdemes számolni, hisz a gyökereknek is kell hely fejlődniük.
120x50x5 / 1000 = 30 liter rendes talaj, de minimum 24 liter.
9 literes zsákból elég 3, az 27 liter.
Alatta pedig kb 1 centi táptalaj, tehát abból 5-6 kg bőven elég. Ezt viszont tényleg el kell fedni rendesen minimum 4 cm vastagon.
 
Sziasztok!
Ma egy nagyon jó üzletet csináltam. Ma megvettem a Red Moor fákat. Nagyon izgalmas kompozíció alakult ki a fejembe. Egész olcsók voltak, viszonylag...
Képeket most nem hoztam, mert busszal voltam, így nem hoztam haza őket. Egyébként is csupaszon még nem mondanak sokat. Hiányzik még néhány kg kő. Olyan kéne, ami sem a pH-t sem a kH-t nem növeli, és kg-ját nem aranyban mérik. Mit ajánlotok? Esetleg vkinek van elfekvőben ilyen pár nagyobbacska kő?
 
A Red Moor fákat meddig ajánlatos áztatni?
Egyébként a talajjal kapcsolatban, szerintem Tropica táptalaj + ADA Amazonia lesz. Most majd remélem, tudok egy kicsit dolgozni, így enyhítem a számlám terhelését.
 
A Red Moor fákat meddig ajánlatos áztatni?
Egyébként a talajjal kapcsolatban, szerintem Tropica táptalaj + ADA Amazonia lesz. Most majd remélem, tudok egy kicsit dolgozni, így enyhítem a számlám terhelését.

Ameddig le nem süllyed, de nem muszáj előáztatni, le lehet súlyozni az akváriumban is.
 
Back
Oldal tetejére