• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

World of Galaxies

Köszi patzu :)

Én is gondoltam már erre a 3D-s nyírásra :D
ültettem elé h.sp. japant, de azt annyira nem fogom engedni felnőni, így valóban nyírnom kell majd elölről is.
 
Rég írtam már. Még régebben voltak képek. Talán most már vállalható állapotba került a hátsó sor a gyomlálás és kopasztás óta :) Bár a baloldalon még mindig nem érte el a megfelelő magasságot a legtöbbje, így nem is látszanak a képeken. Ha Elérik legalább a hátsó ág magasságát, akkor lesz egy nagy összenyírás. Jobb oldalon kicsit jobba helyzet :D
Viszont a rotala sp. green nem úgy fejlődik, ahogy szeretném. Az új levelek egy része kicsi, világosabb színű, sárgásabb és némelyikben barnás foltok vannak. Lehetséges hogy túl lágy a vizem és hiányzik neki magnézium vagy valami más ásványi anyag? Tápozás szerintem elég, 2-2-2 ml mindenből (micro, macro. carbo, plusz megy bele két csepp foszfát porból keverve.
Na akkor a képek.

P1050067%20%28800x382%29.jpg


P1050079%20%28800x484%29.jpg


P1050085%20%28800x562%29.jpg
 
Szépen alakul(y)
Mennyi hely van a leghátsó fák és az üveg között? Csak mert jó lenne még sűríteni a rotalákat.
 
Köszi:)
Hát ez az, hogy ott alul még van egy rakás kisebb, alacsonyabb rotala, de nem akarnak tul gyorsan nőni. Lehet kevés nekik ott lent a fény.
De remélem azért nemsokára ők is beindulnak. Ma már nyirtam az indicat és el is ültettem a lenyirt szálakat.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Az Indica nő mintha húznák. Nem lesz vele gond. Egy bő hónap és olyan sűrű lesz, hogy nem látni át rajta.
 
Tegnap megnéztem újra a képeket és rájöttem hogy nagyon nyírni kellene a ricciát, mert baj lesz. Úgyhogy tegnap elő is kaptam a "fűnyírót" :D
Aztán ha már elkezdtem a hátsó, stem sor kivételével mindenki kapott egy kis ritkitást. Őket azt hiszem még vagy 2 hétig nem bántom, nőjjenek csak, nem baj ha dzsungeles lesz hátul :D
Este majd teszek fel képet....ha nem felejtem el.
 
Ugyan nem ebbe, hanem a másik, készülő projekt naplójában merült fel ez a probléma, de azt nem akarom offolni, így ide raktam a képet. Szóval: a rotala sp. green néhány esetben a képen látható új hajtásokat hoz. Mitől lehet? Tibi eloszlatta azt a távhitemet, hogy a lágy víz miatt lenne a kálcium és/vagy magnézium hiány (tds 190 körül ha jól emlékszem). most kicsit megemeltem a tápok mennyiségét 2,2 ml micro és macro valamint naponta megy 0,5 ml plusz vas bele. vagy amit még Tibi is emlétett: néhány szálnál a nyírás miatti stressz okozná ezt?

2012-09-03%2017.16.16-1%20%28469x800%29.jpg
 
Sajnos sok mindentől lehet, lehet hogy tényleg be stresszelt a növény vagy amint látom nem sok fényt kap így lehet hogy nem tud rendesen fejlődni, de nem hagynám ki a tápanyag hiányt is, főleg a káliumra gondolok!
Szerintem várd meg mit reagál a tápemelésre (1-2hét).
 
Köszi Tibi!
Esetleg engedjem pár cm-el lentebb a lámpát is? Most úgy kb egy arasznyira (szűk 20 cm) körül van emlékeim szerint.
 
Köszi Tibi!
Esetleg engedjem pár cm-el lentebb a lámpát is? Most úgy kb egy arasznyira (szűk 20 cm) körül van emlékeim szerint.
Inkább én arra gondolok, hogy lehet , hogy nem egyszerre nyírtad meg a rotalát , hanem csak bele bele csíptél, és így vannak olyan megnyírt szálak amik nem kapnak elég fényt a többiektől, képről nekem ez jön le.
Ha látod a növényeken, hogy élvezik ezt a fényt akkor ne változtass rajta.;)
 
Aha! Értem és abszolút igazad van :) Nem egyszerre nyírtam meg őket. De a mostani hétvégén tervezek egy összenyírást, mert már 99%-a elérte ugyanazt a a magasságot.
 
Vágás alatt mindig csúnya lesz sajnos. A fanatikusok ezért a vágás után kivágják talajszintnél az ott maradt töveket és újraültetik az egészet a friss hajtásokkal.
Az egyszerűbb megoldás, ha van előtte valamilyen középtéri növény ami eltakarja a csúnya részt.
 
Vágás alatt mindig csúnya lesz sajnos. A fanatikusok ezért a vágás után kivágják talajszintnél az ott maradt töveket és újraültetik az egészet a friss hajtásokkal.
Az egyszerűbb megoldás, ha van előtte valamilyen középtéri növény ami eltakarja a csúnya részt.


Hát ennyire fanatikus azért nem vagyok :) Most megnézem, hogy az emelt tápozással van e változás. Hétvégén amúgyis nyírnom kell, mert eléggé dzsungeles már a riccia (mit fogok csinálni majd a másik akinál a rengeteg felszabaduló időmmel, mert nem kell majd ricciat nyírnom :D:D ) és akkor összenyírom most mát az indicát és az sp. greent, az újakat elültetem újra.
 
Tegnap eszembe jutott egy érdekes kérdés: Hogyan vezessem át high tech-ből low-techbe ezt az akváriumot? Ugyanis mikor elkezdem majd az újat akkor még ez is fog vele párhuzamosan működni valószínűleg egy ideig. Ez bekerül egy másik szobába, amig el nem kel egyben vagy darabokban. Az akváriummal csak a tetra ex 400 szűrő kerül át, világításnak egy 1×24W kerül majd rá és nem lesz CO2.

Ez egy ideális low tech környezet :) Na de hogyan és mennyivel előtte kezdjem átvezetni az akváriumot ebbe, hogy a növények ne szenvedjék meg? A tápozást is felére kell csökkentenem majd a mostanihoz képest, elég lesz 1-1 ml mikro és macro, carbot meghagyom.

Minden ötletet , segítséget szívesen veszek :)
 
Szia Szilvi, Galaxykról (egyéb halakról az akváriumban) lőjél már lécci néhány képet.
Galaxyk hogy váltak be? Jó gyerekek?
 
Ha a napló 11. oldalára visszamész ott találsz pár képet a galaxykról és a kéksávosokról is :)
Amugy nemsokára eladók lesznek, ha érdekel ;)
Rendes halacskák :) Nálam nem ugráltak ki az akiból, szépen úszkálnak és még szaporodtak is :)
Nagyon szép színük van. Kicsit félénkek, de amugy ha nem érzik magukat veszélyben elég szépen fel tudják térképezni az akváriumot :) Hasonló habitusú halacskákkal jól elvannak, ezért kerültek melléjük a kéksávosok.
 
Ha a napló 11. oldalára visszamész ott találsz pár képet a galaxykról és a kéksávosokról is :)
Amugy nemsokára eladók lesznek, ha érdekel ;)
Rendes halacskák :) Nálam nem ugráltak ki az akiból, szépen úszkálnak és még szaporodtak is :)
Nagyon szép színük van. Kicsit félénkek, de amugy ha nem érzik magukat veszélyben elég szépen fel tudják térképezni az akváriumot :) Hasonló habitusú halacskákkal jól elvannak, ezért kerültek melléjük a kéksávosok.

Egyelőre nem tudom még, milyen halakat szeretnék 140 literesbe. (4hetes friss akváriumom van, egyelőre 6 Otocunilingus és kb. 20 amanom van).
Közben a galaxy-kat is nézegetem.

Neked mi lesz helyettük?
 
Back
Oldal tetejére