• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Wasteland 20L

scitek

Főkertész
Az alga bedurvult. A garnélák sem győzték irtani.
Kapott vegyszert és elkezdtem tápozni.
Úgy néz ki a garnélák kezdik utólérni magukat. Egyre jobban néz ki.
Remélem a növények is összeszedik magukat.

Z1234

VIP kertész
Az alga bedurvult. A garnélák sem győzték irtani.
Kapott vegyszert és elkezdtem tápozni.
Úgy néz ki a garnélák kezdik utólérni magukat. Egyre jobban néz ki.
Remélem a növények is összeszedik magukat.
Kár volt foszfátot bele tenni. Ha nem teljesen használhatatlan a földed, akkor foszfát legfeljebb az algákat stimulálja ilyen akváriumban...
Walstad könyvben találsz adatot, hogy mennyi P van egy átlagos talajban. Rengeteg.
Egyébként valószínűleg a talaj elég gyorsan megkötötte a P-t amit a vízoszlopba tettél.

Z1234

VIP kertész
Biztos rosszul írtam. Foszfát az lett a vízben. Tettem hozzá nitro-t és profito-t.
Ha "átlagos" földed vagy virágfölded van, akkor ezekre tipikusan semmi szükség indításkor vagy utána hónapokig (esetleg évekig). Ezek inkább csak az algásodás kockázatát növelik ilyen rendszerben.

A tófölddel nincs tapasztalatom, a NPT-nél tipikusan klasszikus "top soil"-t esetleg virágföldet szoktak használni.

scitek

Főkertész
A növények megálltak a növekedésben, a HM és a limnophila tönkrement, hiába írják mindenhol, hogy évekig megy tápozás nélkül.
Az akvának működésben kell maradnia a lakók miatt. Ezért kezdtem növénytápozni.

scitek

Főkertész
Eleinte volt egy-két pajzscsigám. Most már rengeteg. A kagylósrákok is elszaporodtak, őket csipázom.
A hétvégén elbontom.
A csigák miatt a növényeket ki kellesz dobni. A guppy grass-t valahogy meg kellene menteni, mert azt nem tudom pótólni.
A garnélák nagyja már átköltözött a kockába.
Vettem Compo Sana virágföldet amit @NagyViktor ajánlott. Neki bevált, nálam katasztrófa lesz. :) Három Compo márkájú virágföld üzemel most.
Mindháromból dől a foszfát.
Azért reménykedem, hogy a második felvonás jobb lesz.

IMG_20201121_105012.jpg

scitek

Főkertész
A guppy grass-t alaposan "kisavaztam". Áztattam neomagnolban, szódavízben, carbo-ban. Remélem nem maradt rajta csiga.
A kagylósrákok nagyrészét sikerült összeporszívózni, ők mentek a trióba.
A talaj vastagságát igyekeztem alacsonyan tartani, főleg elől, ahol csak aprófűféle lesz. A virágföld elől 2 cm, hátul 2.5 cm. A borítás vörös gránit, 1.5-2 mm szemcsemérettel, elől 1.5 cm, hátul 2 cm.
Egyelőre csak háromféle növény került bele. Igyekeztem ritkán ültetni, hogy ne legyen belőle kontrollálhatatlan bozótdzsungel. Rendeltem aprófüvet és hirsuta-t előre, középre crypto parva-t és s.repens-t.
Itt tartok most:

IMG_20201123_145210.jpg

scitek

Főkertész
Mondanom sem kell, algásodik. Bevetem a legújabb biofegyveremet: kagylósrák.
Szegén guppy grass eléggé elkókadt. Túl intenzív volt a csigamentesítés.

IMG_20201127_152530.jpg

NagyViktor

Főkertész
Vettem Compo Sana virágföldet amit @NagyViktor ajánlott. Neki bevált, nálam katasztrófa lesz. :) Három Compo márkájú virágföld üzemel most.
Mindháromból dől a foszfát.

Nálam a bolti földeknél sosem volt még foszfát magas, csak a komposzt tolja magából. Ki is akarom próbálni gömbben, aktív talajjal felette :)

scitek

Főkertész
A gömb akvárium az ördögtől való. Nehogy kiátkozzanak. :)

Mértem egyet:

Kód beillesztése:
NO3:   25
PO4:   1.8
Fe :   0

scitek

Főkertész
Az alga növeszés nagyon megy nekem.
Tettem bele kagylósrákot még. Az első adag vagy kevés volt, vagy elpusztultak, mert csak pár darabot láttam néha.

DSC06704.jpg

Utoljára módosított:

scitek

Főkertész
Ez világít 70%-os teljesítménnyel. Lumen-t nem tudok mérni.
Sokat világítok, az lesz a probléma. Felkelek felkapcsolom, lefekszek lekapcsolom.
Tápot nem rakok bele.

Oldal tetejére