• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Wasteland 20L

Az alga bedurvult. A garnélák sem győzték irtani.
Kapott vegyszert és elkezdtem tápozni.
Úgy néz ki a garnélák kezdik utólérni magukat. Egyre jobban néz ki.
Remélem a növények is összeszedik magukat.
 
Az alga bedurvult. A garnélák sem győzték irtani.
Kapott vegyszert és elkezdtem tápozni.
Úgy néz ki a garnélák kezdik utólérni magukat. Egyre jobban néz ki.
Remélem a növények is összeszedik magukat.
Kár volt foszfátot bele tenni. Ha nem teljesen használhatatlan a földed, akkor foszfát legfeljebb az algákat stimulálja ilyen akváriumban...
Walstad könyvben találsz adatot, hogy mennyi P van egy átlagos talajban. Rengeteg.
Egyébként valószínűleg a talaj elég gyorsan megkötötte a P-t amit a vízoszlopba tettél.
 
Biztos rosszul írtam. Foszfát az lett a vízben. Tettem hozzá nitro-t és profito-t.
Ha "átlagos" földed vagy virágfölded van, akkor ezekre tipikusan semmi szükség indításkor vagy utána hónapokig (esetleg évekig). Ezek inkább csak az algásodás kockázatát növelik ilyen rendszerben.

A tófölddel nincs tapasztalatom, a NPT-nél tipikusan klasszikus "top soil"-t esetleg virágföldet szoktak használni.
 
A növények megálltak a növekedésben, a HM és a limnophila tönkrement, hiába írják mindenhol, hogy évekig megy tápozás nélkül.
Az akvának működésben kell maradnia a lakók miatt. Ezért kezdtem növénytápozni.
 
Eleinte volt egy-két pajzscsigám. Most már rengeteg. A kagylósrákok is elszaporodtak, őket csipázom.
A hétvégén elbontom.
A csigák miatt a növényeket ki kellesz dobni. A guppy grass-t valahogy meg kellene menteni, mert azt nem tudom pótólni.
A garnélák nagyja már átköltözött a kockába.
Vettem Compo Sana virágföldet amit @NagyViktor ajánlott. Neki bevált, nálam katasztrófa lesz. :) Három Compo márkájú virágföld üzemel most.
Mindháromból dől a foszfát.
Azért reménykedem, hogy a második felvonás jobb lesz.

IMG_20201121_105012.jpg
 
A guppy grass-t alaposan "kisavaztam". Áztattam neomagnolban, szódavízben, carbo-ban. Remélem nem maradt rajta csiga.
A kagylósrákok nagyrészét sikerült összeporszívózni, ők mentek a trióba.
A talaj vastagságát igyekeztem alacsonyan tartani, főleg elől, ahol csak aprófűféle lesz. A virágföld elől 2 cm, hátul 2.5 cm. A borítás vörös gránit, 1.5-2 mm szemcsemérettel, elől 1.5 cm, hátul 2 cm.
Egyelőre csak háromféle növény került bele. Igyekeztem ritkán ültetni, hogy ne legyen belőle kontrollálhatatlan bozótdzsungel. Rendeltem aprófüvet és hirsuta-t előre, középre crypto parva-t és s.repens-t.
Itt tartok most:

IMG_20201123_145210.jpg
 
Mondanom sem kell, algásodik. Bevetem a legújabb biofegyveremet: kagylósrák.
Szegén guppy grass eléggé elkókadt. Túl intenzív volt a csigamentesítés.

IMG_20201127_152530.jpg
 
Vettem Compo Sana virágföldet amit @NagyViktor ajánlott. Neki bevált, nálam katasztrófa lesz. :) Három Compo márkájú virágföld üzemel most.
Mindháromból dől a foszfát.

Nálam a bolti földeknél sosem volt még foszfát magas, csak a komposzt tolja magából. Ki is akarom próbálni gömbben, aktív talajjal felette :)
 
Az alga növeszés nagyon megy nekem.
Tettem bele kagylósrákot még. Az első adag vagy kevés volt, vagy elpusztultak, mert csak pár darabot láttam néha.

DSC06704.jpg
 
Utoljára módosított:
Ez világít 70%-os teljesítménnyel. Lumen-t nem tudok mérni.
Sokat világítok, az lesz a probléma. Felkelek felkapcsolom, lefekszek lekapcsolom.
Tápot nem rakok bele.
 
Back
Oldal tetejére