• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Wasteland 20L

scitek

Kertész szaki
Utolsó nekifutásom a virágföldes témának.
Itt most elkezdtem egy hosszú gondolatsort, ami röviden, hogy nálam az algán kívül semmi nem marad meg a mindenmentes akváriumban.

Virágföldnek ezt fogom most kipróbálni. Ha a sütővel sikerül zöldágra vergődni, akkor hőkezelem. Keverek hozzá manadot is.
Fedőrétegnek van itthon zöld gránit és rózsaszín (szerintem téglavörös) tufa. Szemcsemérete kb. 1-2 mm. Az apraját ki fogom szitálni, nehogy nagyon összetömörödjön. Remélem jól fog kinézni összekeverve. A teljes talajvastagságot öt centiméteren belül kéne tartani.
A növényeket majd összelopkodom a többi akváriumból. Azon még matekolni kell, hogy mik lesznek a megfelelők.
Az akvárium a futárnál, holnapra megjön. Ha összetöri akkor a topik törölhető.
A világítás kínai, túl erős, szabályozni nem lehet. Ideiglenesen maszkolom fekete ragasztószalaggal. Ha lesz időm és kedvem, tervezek hozzá elektronikát.
Szűrő, co2, és amit még nem szokás az nem lesz. Legfeljebb a növénytáppal majd csalok, ha kell.

scitek

Kertész szaki
Gyűlnek a hozzávalók.
Tegnap megjött az akvárium és a lámpa. Ma megvettem a földet és plexi lapot fedélnek.
A halas egyik akváriumában láttam guppy grass-t. Rendes volt, ideadta a felét, és még pénzt sem kért érte.

A világítással kezdek. Gyártani kell hozzá talpat, mert ami van hozzá az minősíthetetlen. A fényerőt is szabályozni kéne, szerintem a 12W sok. Remélem az elektronikája partner lesz benne és nem kellesz maszkolni.
Persze lehet kérdezni miért ilyet vettem. A halasban az eggyel nagobb üzemel, a fénye megfelelő, az elektronikája jó hatásfokú. Az ára pedig mérsékelt.

Nem tudom mekkora akváriumot szoktak 16mm-es üvegből készíteni, de ez a rögzítés oda való. Nem tudom miért ezt adják a 30 centis lámpához.

IMG_20200909_155239.jpg

scitek

Kertész szaki
A világítás talpa kimarva, teljesítménye 70%-ra visszavéve.
Több akváriumot nem akarok, ha ez elkészült, a sajnos a pico-t bontani fogom. Remélem a garnélák is örülni fognak a nagyobb otthonuknak.

IMG_20200910_005010.jpg

scitek

Kertész szaki
Átmostam és szitáltam a talajt. Mehet a sütőbe.
A tufa jól néz ki, lehet nem fogom keverni a kettőt.
A növények miatt sajnos semmi nem fog látszódni belőle.

IMG_20200910_231401.jpg

scitek

Kertész szaki
Sterilizáltam a virágföldet.
Azt kell még kitalálni, hogy kerüljön az akváriumba. Mindenki sarat dagaszt belőle mielőtt lefedi. De több helyen is olvasom, hogy aktív szenet is érdemes alá rakni. Namost ez a kettő üti egymást.
Diana szárazon teszi be.

scitek

Kertész szaki
IMG_20200912_191028.jpg
Kód beillesztése:
Üveg:      36x22x26
Világítás: Odyssea D-300L@8W
Talaj:     2.5cm virágföld, 2.5cm tufa és gránit keveréke (1.5-2 mm)
Víz:       Desztillált, visszasózva (GH:8, KH:4)
Növény:    Najas guadalupensis
           Ludwigia arcuata
           Hemianthus micranthemoides
           Sagittaria subulata
           Hydrocotyle tripartita
           Eleocharis acicularis mini
           Rotala bonsai
           Limnobium laevigatum

scitek

Kertész szaki
Kíváncsi vagyok, megmaradnak-e a növények tápozás nélkül. Gondolom minnél hamarabb kellene jószágokat telepíteni, hogy trágyázva legyen. A békatutajt sem tudom hogy belerakjam-e most.

warr_

Főkertész
Kíváncsi vagyok, megmaradnak-e a növények tápozás nélkül. Gondolom minnél hamarabb kellene jószágokat telepíteni, hogy trágyázva legyen. A békatutajt sem tudom hogy belerakjam-e most.
Néztem is, hogy hol van 😆

scitek

Kertész szaki
Kezdenek jönni a problémák.
A HM és a guppy grass levelein valami fehér porszerű kicsapódás jelent meg. A sagittaria is mintha világosabb lenne a szokottnál. Gondolom a tápanyaghiány és a sok fény kombinációja.
A ludwigia algásodik.
Az aprófű is elkezdett bubizni.

Oldal tetejére