• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vol.3 - Célállomás: Dél-Amerika

Nem lehet,hogy a párás környezetben, a virágról kerül be be a vízbe (vízcsepp formájában) a viaszrétegből ? :nailbiting:
Nem hiszem... bár ki tudja, ha legközelebb permetezek, akkor megnézem. Köszi a tippet! (y)
 
Sajnos így van... már tényleg mindennel próbálkoztunk néztünk stb, nincs ötlet... legközelebb okosabb leszek az biztos, de ilyen áron?! :(


A flamingóvirágnak csak a virága enyhén mérgező, a többi része nem. "A flamingóvirág látványos virágát viaszréteg vonja be, mely nyálkahártya izgató hatású szaponint tartalmaz, ezáltal gyengén mérgező is. Bőr- és nyálkahártya izgalmat, esetleg hányást is okozhat."
Köszi szépen, ha sikerül hasonlóra megcsinálni, ahogy nekem már fejben összeállt, akkor az új scape se lesz rossz, sőőőt! ;)
Én támogatom a víz feletti növényeket, egy teljesen új perspektívából nézi az ember az akváriumot, ha kint is vannak növények.

Ezt persze az emberre való hatását tekintve írták, de hogy mit okoz a halaknál, azt nem nagyon vizsgálták... A 2. setupnál szerintem ne kezdj Flamingóvirággal... Egy szép Bromélia... De kíváncsi leszek, mit találsz ki a vízfelszín fölé...:)
 
Ezt persze az emberre való hatását tekintve írták, de hogy mit okoz a halaknál, azt nem nagyon vizsgálták... A 2. setupnál szerintem ne kezdj Flamingóvirággal... Egy szép Bromélia... De kíváncsi leszek, mit találsz ki a vízfelszín fölé...:)
Igazad van, de sajnos ebből a szempontból nincs nagyon info sehol... Mindenképp átalakítom a mostani rendszert, a víz feletti növényeket szintén átszervezem. Dokumentálom majd mindenképp. ;)
 
Nagyon jó:) A pontylazacok meg iszonyat jól mutatnak így fotón keresztül is a "sötétben".
Nem tudom írtad-e már, de milyen lámpák? Én anno még a kaméleonomnak vettem hasonló armatúrát, azthiszem Exo Terrát, de az valami brutál drága volt (4 éve talán 15.000) ha ez valami más akkor azt oszd meg velünk kérlek!
 
Nagyon jó:) A pontylazacok meg iszonyat jól mutatnak így fotón keresztül is a "sötétben".
Nem tudom írtad-e már, de milyen lámpák? Én anno még a kaméleonomnak vettem hasonló armatúrát, azthiszem Exo Terrát, de az valami brutál drága volt (4 éve talán 15.000) ha ez valami más akkor azt oszd meg velünk kérlek!
Köszi szépen! ;) Jól tudod/látod mind a kettő Exo Terra Glow Light PT2056, a régit használtan vettem 2.000 Ft-ért + 2 sörért, nem vicc! :D Az újat, aminek már a belseje is fejlettebb technológiával van előkezelve akcióan 6.500 Ft-ért, szilveszter napján. Az igazi előnye lámapoltáskor jön elő a lámpának, ugyanis a belső felülete fluoreszkáló anyaggal van előkészítve és még kb. 2-3 óráig derengő esti fényt bocsát ki, kvázi holdfényt. Sajnos lefényképezni nem tudom... de nagyon tuti! (y)
 
Igen ismerem, én is ezért vettem meg anno, tényleg nagyon szép fénye van még éjjel is, pláne ha az egész szobában sötét van:) És gratulálok a jó vételhez, annyiért tényleg ajándék volt:)
 
Igen ismerem, én is ezért vettem meg anno, tényleg nagyon szép fénye van még éjjel is, pláne ha az egész szobában sötét van:) És gratulálok a jó vételhez, annyiért tényleg ajándék volt:)
Ahogy mondod! Mivel az akvárium a tetőtér közepén van, így mindenhova eljut a fénye, lefekvés előtt egy búcsúpillantás, aztán alvás. :) Köszi, szerettem volna egy másikat elég régóta, de ahogy néztem használt nem volt sehol, az új pedig többnyire 7-8k + szállítás lett volna, annyiért nem éri meg. Ment bele egy Icon Electric 32W 6400k 2055lumen izzó, és már pörköli is a növényeket! :D
 
Nagyon jó lett :D Bár én még el tudnék képzelni egy két ágat a vízfelszín fölött is. De le a kalappal :)
 
Nagyon jó lett :D Bár én még el tudnék képzelni egy két ágat a vízfelszín fölött is. De le a kalappal :)
Köszi szépen! Lebuktam... :happy: Még maradt egy red moor fa, és mindig nyitva tartom a szemem. ;)
 
Nemár,mi történ ami miatt szétkaptad?
Megmondom őszintén nem tetszett igazán, az már csak rátett egy lapáttal hogy mindig volt vele valami probléma, az időhiány miatt annyit foglalkozni se tudtam vele, amennyit akartam, így most valszeg egy ideig üresen fog állni, amíg kitalálom hogyan tovább...
 
Megmondom őszintén nem tetszett igazán, az már csak rátett egy lapáttal hogy mindig volt vele valami probléma, az időhiány miatt annyit foglalkozni se tudtam vele, amennyit akartam, így most valszeg egy ideig üresen fog állni, amíg kitalálom hogyan tovább...
Remélem mihamarabb,mert roppantul kíváncsi lennék egy kész akvádra ;) :D
Mindig az ígéretes résznél szűnik meg (legalább is a képeken ez jön le nekem)
Várom a folytatást (y)
 
Back
Oldal tetejére