• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vol.3 - Célállomás: Dél-Amerika

Alap hogy ket csapatot nem keverunk, vagy ha megis ovatosan. Lehet ugyanabbol a boltbol szarmazo hal is 2 kulonbozo forrasbol, lehet tenyesztett es vadon fogott. En is amondo vagyok hogy friss csapatot inkabb ne, erdemes varni kicsit.
Most már én is tudom... Saját bőrömön tapasztaltam meg... :cry:
 
Na mi a helyzet a Jézuskával? :)
Egy kis helyzetjelentést kérnék az egyik kedvenc palumról :)
Jézuska drága hozott egy Tetratec EX700-at, illetve barátnőmnek egy Do!Aqua Cylinder wabi tálat. ;) Kicsit nagyobbra számítottam, amikor kezembe vettem, lévén eddig EX1200 tulaj voltam, de most megérkezett a kis R2-D2. :D Nagyon csendes! Csak ajánlani tudom, a szűrőanyagokat sztem 1-2 hónap múlva fogom majd cserélni, addigra aktuális lesz.
Az aksival sajnos semmi jó nincs... hiába a gyógyszeres kezelés, hiába a vízméricskélés továbbra is van elhullás... Úgyhogy nem valami örömteli erre hazamenni. Úgyhogy...


Január elején átalakítom az akváriumot, a palu jelleg nem változik, de a berendezés igen. ;) Stay tuned...
 
Jézuska drága hozott egy Tetratec EX700-at, illetve barátnőmnek egy Do!Aqua Cylinder wabi tálat. ;) Kicsit nagyobbra számítottam, amikor kezembe vettem, lévén eddig EX1200 tulaj voltam, de most megérkezett a kis R2-D2. :D Nagyon csendes! Csak ajánlani tudom, a szűrőanyagokat sztem 1-2 hónap múlva fogom majd cserélni, addigra aktuális lesz.
Az aksival sajnos semmi jó nincs... hiába a gyógyszeres kezelés, hiába a vízméricskélés továbbra is van elhullás... Úgyhogy nem valami örömteli erre hazamenni. Úgyhogy...


Január elején átalakítom az akváriumot, a palu jelleg nem változik, de a berendezés igen. ;) Stay tuned...
Pfff.... az elejét örömmel, a végét meg sajnálattal olvastam... :(
Nem értem ezt az elhullást... valaminek lenni kell ott ami okozza... ez már nem stressz... elméletileg a fákkal nem lehet baj... passz... de kár, hogy nem derül ki mert azért bosszantó tud lenni.

Hát Pisti sajnálom nagyon, de úgyis tudom, hogy ennél csak jobb lehet. :) Egyébként továbbra is Dél-Amerika? :)
 
Pfff.... az elejét örömmel, a végét meg sajnálattal olvastam... :(
Nem értem ezt az elhullást... valaminek lenni kell ott ami okozza... ez már nem stressz... elméletileg a fákkal nem lehet baj... passz... de kár, hogy nem derül ki mert azért bosszantó tud lenni.
Hát Pisti sajnálom nagyon, de úgyis tudom, hogy ennél csak jobb lehet. :) Egyébként továbbra is Dél-Amerika? :)
Én szinte biztos vagyok benne, hogy a "frissen" telepített halak hoztak magukkal valami betegséget, és amiatt van szívás...
Köszi! Fejben összeállt már a kép, már csak egy kis bevásárlást kell eszközölni, és utána indulhat a móka. :) (Így szokott kezdődni, aztán 10k alatt aligha megúszom :ROFLMAO:) Az, hogy marad-e Dél-Amerika ez jó kérdés... kiderül.
 
na ne csigázz.. azért ha már kiderült, tehát körvonalazódtak a dolgok egy kis infómorzsát légyszi :) ;)
Lesz infó, alap! ;) Az új setup-ről több képet fogok csinálni, ígérem nem felejtem el, az a baj, hogy mindig elhatározom ezt, aztán amikor elkezdem összerakni, vhogy legkevésbé azzal törődök. :D de lesz!:happy:
 
Lesz infó, alap! ;) Az új setup-ről több képet fogok csinálni, ígérem nem felejtem el, az a baj, hogy mindig elhatározom ezt, aztán amikor elkezdem összerakni, vhogy legkevésbé azzal törődök. :D de lesz!:happy:
Ismerős a szitu, én is így szoktam járni. Most se csináltam sok képet, és abból is alig lett pár jó. :) Na de majd legközelebb :D
 
Ahogy visszapörgettem a naplót megtaláltam azt a képet, amit kerestem a gépemen, így fejben már össze is állt az új layout. :devil:
Gondoltam beszúrom ide azt a képet, de nem... gonosz vagyok :D

Ez már biztos, hogy ilyen lesz: [_\
 
Ahogy visszapörgettem a naplót megtaláltam azt a képet, amit kerestem a gépemen, így fejben már össze is állt az új layout. :devil:
Gondoltam beszúrom ide azt a képet, de nem... gonosz vagyok :D

Ez már biztos, hogy ilyen lesz: [_\
Na most erre nem mondok inkább semmit Pisti :D

A rajz tökéletes egyébként, kár, hogy nem a saját műved :D
 
Itt az Új Év, itt az ideje egy update-nek is. ;) A jézuska hozott nekem egy Tetratec EX700-at, hálás köszönet érte, illetve, ha már jó gyerek voltam, akkor egy másik armatúrát is "kaptam" (vettem), bár azt inkább magamnak. :) Így ha felszerelem, 2x32W energiatakarékos izzóval fogom lőni az akváriumot és 2x2055 lumen-nel, persze 6400kelvin mellett! :) Ezzel már a víz alatti életnek is adok esélyt. Ez viszont előrevetíti, hogy hamarosan változtatni fogok a berendezésen.
Lehet, hogy a biotóp gondolattal szakítok, (egy időre legalábbis... ismerve magamat! :D) a paludárium/ripárium gondolattal viszont eszem ágában sincs! :)

A flamingóvirágom egyszerre két gyönyörű piros hajtást is hoz, szóval happyface. :LOL:

Kép? Az most nem lesz.
 
annyira sajnálom szegény halakat...minden nap lesem őket hátha észre veszek valamit...de lassan egy sem marad hogy kiderüljön mi a baj...én már valamelyik növényre is tippeltem ami mérgező lehet számukra de egy olyan sem ér bele ami bajt okozhatna..(n)
Az új scape is tutkó lesz az már biztos :) és remélem több hallal...
 
Szia,
Tudtommal a flamingóvirág mérgező. (A legtöbb látványosan szép virág sajnos mérgező.)
Nagyon szép akváriumod van (ohh bocsánat... Volt...), én is gondolkodom felszín feletti növényzetben, broméliával, esetleg valamilyen orchideával...
 
annyira sajnálom szegény halakat...minden nap lesem őket hátha észre veszek valamit...de lassan egy sem marad hogy kiderüljön mi a baj...én már valamelyik növényre is tippeltem ami mérgező lehet számukra de egy olyan sem ér bele ami bajt okozhatna..(n)
Az új scape is tutkó lesz az már biztos :) és remélem több hallal...
Sajnos így van... már tényleg mindennel próbálkoztunk néztünk stb, nincs ötlet... legközelebb okosabb leszek az biztos, de ilyen áron?! :(

Szia,
Tudtommal a flamingóvirág mérgező. (A legtöbb látványosan szép virág sajnos mérgező.)
Nagyon szép akváriumod van (ohh bocsánat... Volt...), én is gondolkodom felszín feletti növényzetben, broméliával, esetleg valamilyen orchideával...
A flamingóvirágnak csak a virága enyhén mérgező, a többi része nem. "A flamingóvirág látványos virágát viaszréteg vonja be, mely nyálkahártya izgató hatású szaponint tartalmaz, ezáltal gyengén mérgező is. Bőr- és nyálkahártya izgalmat, esetleg hányást is okozhat."
Köszi szépen, ha sikerül hasonlóra megcsinálni, ahogy nekem már fejben összeállt, akkor az új scape se lesz rossz, sőőőt! ;)
Én támogatom a víz feletti növényeket, egy teljesen új perspektívából nézi az ember az akváriumot, ha kint is vannak növények.
 
Nem lehet,hogy a párás környezetben, a virágról kerül be be a vízbe (vízcsepp formájában) a viaszrétegből ? :nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére