• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

Tisztába voltam vele mit veszek.Én azért vettem mert ipari reduktorom van.De hamarabb megadja magát a cső mint megindulna az atomizer.A külső atomizer kissebb nyomáson indul?Az nem porlaszt akkorát?
 
jelzin said:
Tisztába voltam vele mit veszek.Én azért vettem mert ipari reduktorom van.De hamarabb megadja magát a cső mint megindulna az atomizer.A külső atomizer kissebb nyomáson indul?Az nem porlaszt akkorát?

A külső minden reduktorral elmegy. Ott nem nagyon olvastam hasonló problémákról a neten.
Évek óta használják sikeresen. Én is több mint egy éve.

Csak sajnos ezek a kis porlasztóköves difik a kemény dió.

Távol keleten óriási divatja van onnan indult hódító útjára és most már mindenhol látni. Ezért is bátorkodtunk beszerezni. Volt kellő tapasztalat és visszajelzés. És elvarázsolt a bubifelhő. ;)
Bíztunk benne hogy legalább a Papillon reduktorok átnyomják (a kis difi műxik is a shopba), de bizonytalan a 2 bar feletti nyomás a közepesnél.

A csövezést ugyan megoldottuk - CO2 csövet kell használni azt nem tudja leverni a cucc ha jól fel van szerelve.
De olvastam olyat is külföldi fórumon, hogy szétrepült az egész a nyomás miatt. Mármint a difi. Az nem ez a gyártmány volt, csak egy koppintás, ezért különösebben nem foglalkoztam vele. Szóval egy nagy kérdőjel most még. Ha működik egy álom, ha nem csak idegbaj. ;)
 
CO2 csövet kell használni azt nem tudja leverni a cucc ha jól fel van szerelve.
Jó csövet használok,bár rögzítve nincs gondolom nem is kell.Holnap még rápróbálok,nagyon bíztam benne.Reaktorba tettem volna porlasztókő helyett.Lehet cserélem egy inline darabra üres reaktor elé,engem nem varázsol el a bubifelhő :) .Mekkora akváriumot bír el az inline?
 
csabi1987 said:
Hali megint!

NEW CO2 ATOMIZER - 13mm ehhez kell visszafolyásgátló szelep? Másik kérdésem meg az hogy a GreenWorks CO2 cső - átlátszó, ehhez a 13mm-es vagy a 17mm-es Atomizert kell használni?

A co2 cső csatlakozó méret mindenhol egyforma. 6mm-es. ;)
 
inadsz said:
csabi1987 said:
Hali megint!

NEW CO2 ATOMIZER - 13mm ehhez kell visszafolyásgátló szelep? Másik kérdésem meg az hogy a GreenWorks CO2 cső - átlátszó, ehhez a 13mm-es vagy a 17mm-es Atomizert kell használni?

A co2 cső csatlakozó méret mindenhol egyforma. 6mm-es. ;)
Tényleg most hogy mondod. :D
13 akkor az a szűrő csöve, ugye? :)
 
csabi1987 said:
inadsz said:
csabi1987 said:
Hali megint!

NEW CO2 ATOMIZER - 13mm ehhez kell visszafolyásgátló szelep? Másik kérdésem meg az hogy a GreenWorks CO2 cső - átlátszó, ehhez a 13mm-es vagy a 17mm-es Atomizert kell használni?

A co2 cső csatlakozó méret mindenhol egyforma. 6mm-es. ;)
Tényleg most hogy mondod. :D
13 akkor az a szűrő csöve, ugye? :)

Igen.
 
Ma megjött az atomizerem.Az eddigi tapasztalatom az hogy 1250l/órás szűrővel, és 2-3b/s-el egyáltalán nem látni bubikat.Csak úgy lehet látni hogy működik ha a karral a felére veszem a szűrőt. Szerintem nagyon király cucc. :thumbup:
 
Skacok, akik a kis atomizer belső porlasztóval küzdenek, Papillon reduktorral esetleg érdemes kipróbálni egy módszert. Sajnos most nincs lehetőségem rá, hogy én teszteljem, de bedobtam hátha működik.

Szóval az egyik fórumon olvastam, hogy a tökig felcsavart reduktor is probléma lehet. Egy negyed fordulatot, max. egy felet vissza kellene lazítani.
Állítólag ez segít a 2 bar-os korlát átugrásában. Kétkedve írom be, de hátha. Egy próbát megér.
 
Tegnap este én is üzembe helyeztem végre az enyémet. Papillon reduktorom van Aqua Medic mágnesszeleppel. Kicsit paráztam a kimenő nyomás miatt.
Lazán 2,3-2,4bar közé tudom állítani úgy hogy nem érzem hogy koppanásig be lenne tekerve.
Az igazsághoz hozzátartozik hogy nem a gyári összeszerelt állapotban van. A tűszelepet levettem a reduktorról és egy közdarabbal a mágnesszelepet kötöttem rá. Ez után "T" elágazás és két tűszelep. Ebből az egyik a régi papillon.

Idézet:
A nyomáscsökkentő készülékek mögé javasolt egy ún. áramlásrendező szakaszt kiépíteni, ami a vezetékátmérő (d) ötszörösének megfelelő hosszúságú (5 d) egyenes szakasz, mielőtt a következő elágazást, iránytörést vagy egyéb berendezést beépítenénk. Ez, a nyomásszabályzó optimális működését segítő csőszakasz ?elsimítja? a működésből adódó áramlási turbulenciákat.

Lehet hogy e miatt van?
 
tentaculata said:
Csak, hogy el ne rontsam. A sorrend: plack ---> reduktor ---> mágnesszelep (itt a szűkített cső az out?) ---> visszafolyásgátló ---> bubiszámláló ---> atomizer ---> boldog növények?

csak akkor ha a szűrő csövezésére is rákötöd. :lol: :thumbup: de helyes a sorrend.
szoktak még visszafolyásgátlót tenni a bubiszámláló után is, de nem létkérdés.
 
Harmadik napja használom én is az atomizert( sajna az atomic diffi problémás volt nálam),eddig nagyon elégedett vagyok vele ,mindenkinek csak ajánlani tudom.
CO2 veszteség szinte nincs is,nálam a hatásfoka még az előtte használt reaktorét is felülmúlja. Egy bubi/sec bőven elég a megfelelő CO2-szint eléréséhez, arról nem is beszélve , hogy nincs flow-veszteség.
Jó kis kütyü :thumbup: .
 
Ööööö azt hiszem valami beleesett a palacsintába :( . Vettem Nálatok (GA) ezt az Atomizert, aminek a dobozán ott is van a 16/22-es jelölés. Tenném fel rá a 16/22-es gyári csövet, de középen, a barázdákon megakad a szorító, és esély se mutatkozik, hogy tovább tudjam erőszakolni a menetig. Ennyire új ez a Safe-NutsR rendszer, hogy nem tudom használni? Van valami trükk, mert szégyen gyalázat, de nem jövök rá a nyitjára... :oops: :oops: :oops:
 
Próbáld fordítva.Tekerd rá teljesen a szorítót dugd rá a csövet és tekerd lefelé a szorítót.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére