• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

Akkor tehát, ha jól értem...

Ista reaktorom van, jobban járnék egy inline atomizerrel ezek szerint?
Előnyt jelentene:
- nem csobogna?
- kevesebb CO2 kellene ugyanakkora szint eléréséhez?
- nem fogna le a szűrő teljesítményéből?

Hátrány:
- CO2 köd lenne az akviban?
- nagyobb nyomáson kellene üzemeltetni?

Mi lenne, ha együtt használnám a 2-t? :shifty:
 
weak said:
Mi lenne, ha együtt használnám a 2-t? :shifty:
Próbáld ki az atomizert és ha beválik ,le is mondhatsz a reaktorról.... ;)
Mellesleg megjegyezném ,ha együtt akarnád üzemeltetni ,akkor valszeg be kellene invesztálnod még egy bubiszámlálóba ,tűszelepbe és az elosztóba.
 
...valszeg be kellene invesztálnod még egy bubiszámlálóba ,tűszelepbe és az elosztóba
Lehet, hogy picit földhözragadt volt az előbbi gondolatom, de úgy gondoltam a kettőt együtt, hogy az atomizernél vezetem be... az atomizeren átmenő víz még keveredne egyet a reaktorban, mielőtt belép az akviba. Így lehet, hogy nem lenne csobogás viszont a CO2 "köd" is kisebb lehetne (vagy eltűnne? :roll: ). Szóva nem külön, ide is-oda is.

Jó lenne látni egy ilyen atomizert munka közben, mindjárt rákeresek dzsatubén... :mrgreen:

Azta... nem gondoltam, hogy a "köd" az ennyire köd.
Ez durva... kell egy ilyen!

Az is megfordult a fejemben, hogy kiszedni a jelenlegi ISTA-ból a pörgős keverőizét és betenni egy atomizert helyette... :shifty:
 
Ennyire köd csak akor látszik, ha mint a videón sötét háttérrel használod. Világos háttérnél azért alig látszik. Leginkább a növényeiden tapadnak meg a bubik pl mohán.
 
Engem is nagyon érdekelne ez a típusú beoldás.Esetleg akinek van nem tudna mutatni egy videot működés közben? Egyet találtam a youtubeon de megnéznék másikat is. Ha esetleg igen akkor köszi vagy ha találtok nem az inline változatról link is jöhet.
Köszi!
 
Régen néztem ezeket is Viktor de nekem sem jön be a köd.A másik link viszont az amire gondoltam.Azt nem látni igazából, h mennyire oszlik el ez a "füst" co2 az áramlástól.
 
Nem tudom hogy hogy csinálják, de nállam ilyen füst szerű köd sosem fordúlt elő (pedig már használom olyan kb. 2 éve), igaz hogy 1-2 bubi/másodperc-el oldok be, de nállam csak nagyon apró kis bubik vannak a vízben azokat is kb. 20 cm-ről lehet észrevenni! :cool: Amit csináltam videót ott is működött az in-line atomizer (sajna a kép minősége és a fehér háttér miatt nem lehet látni a beoldást).
 
csabi1987 said:
Hali!

Atomizer CO2 diffúzort lehet használni papillon reduktorral? Ez a reduktor tudja a 2 bar nyomást, lehet nagy marhaságot kérdeztem most. :D
Bocsi!

A reduktort lehet 2 bar felett használni, de jártunk már úgy, hogy nem tudott felmenni 2 fölé.
Ennek a difinek viszont 2.3-2.5 bar kell.

A kis méretű talán kevesebbel is beéri, de a közepes verzió nem.
 
viktorlantos said:
csabi1987 said:
Hali!

Atomizer CO2 diffúzort lehet használni papillon reduktorral? Ez a reduktor tudja a 2 bar nyomást, lehet nagy marhaságot kérdeztem most. :D
Bocsi!

A reduktort lehet 2 bar felett használni, de jártunk már úgy, hogy nem tudott felmenni 2 fölé.
Ennek a difinek viszont 2.3-2.5 bar kell.

A kis méretű talán kevesebbel is beéri, de a közepes verzió nem.
A kisebbet akarom majd használni, egy 54 literes akiba kéne.
 
Sajnos nálam a közepessel éppen ez a probléma ,hogy nem tudok kisajtolni a reduktorból 2bar-tól nagyobb nyomást :( .A tűszelepet is majdnem teljesen ki kellett csavarnom ,hogy meglegyen az 1-1,5 b/s adagolás. A jó dolog viszont, hogy ez épp elégnek tűnik. A DC folyamatosan kedvező értékeket mutat ,az algák is visszavonulót fújtak ;). Szóval azért elmondható ,hogy jó kis motyó ez :) :thumbup: .
 
Szerintetek az létezik,hogy a fekete mútató a fekete számoknál bart mutat?15 ig fölnyomtam,de a közepes atomizer semmit nem csinál!
11355529_3483778d1efaf566b964006908cd3f9c_m.jpg

Többet már nem bírtak a csövek,valahol sziszegett.
 
Kezdem feladni én is a küzdelmet a mindennapi után-állítgatással... :thumbdown:
Sajnos a mágnesszelep nyitása után elég lassan áll be a megfelelő bubiszám. Három órával később-a világítás bekapcsolásakor-még mindig nem megfelelő a buborékszám,csak délutánra sikerül elérni a kb. 1,5b/s -t. Beleuntam a sok állítgatásba és hogy hiába próbálkozom ,mégsem az igazi.... :wtf:
A tegnapi naiv kijelentésem is megdőlni látszik, pedig sok reményeket fűztem ehhez a cucchoz , mivel gyönyörűen tud porlasztani,ám a 2baros nyomással sajna kudarcra van ítélve. A papillon reduktor meg elvétve tud nagyobb nyomást produkálni, mivel a gyári leírásban is csak ennyit szavatolnak.
Holnap valszeg rakom vissza a reaktort,még ha kicsit fog is az áramláson ,a CO2 beoldás legalább stabil lesz.
Szóval közepes atomic diffuser vs. N-emy :1-0 :p
 
Skacok a közepes atomizert ha nem megy nyugodtan hozzátok vissza. Sajnos 2.5 bar nyomás van mindenhol a neten a tájékoztatókban. Külföldi fórumokon is azt látom, hogy sok embernél működik sok embernél nem. Talán nem véletlen, hogy 2 bar-on maximalizálták az akvarisztikai reduktorokat.

A kis atomizer porlasztókat emiatt valószínű levesszük a kínálatból.

A külső Atomizer cuccok mindenhol mennek.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére