• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

Két hetes nyaralás után meglepően tiszta és rendes vizvilág fogadott.. Feleségem szerint azé' me nem piszkáltam.. :) csak a co2 palack fogyott ki, el is vittem tölteni ám a visszaszerelés után nem láttam jelét a működésének. Ma reggel már nem bírtam magammal, észre is vettem hogy az atomizerből szökik a gáz ezért nem működik a rendszer, olyannyira észrevételeztem hogy egy pöccintésre el is tört a toldásnál és ugye a víz kifolyt mint szokott. Anyaghibára gyanakszom amit már a vásárlásnál írtak néhány helyen, ezért keresnék egy másik márkát, van ajánlás?
 
Sziasztok!
Azoktól szeretném kérdezni akik ezt az inline atomizer-t használják,h ereget nagyobb bubikat is az aksiba működés közben vagy ez a jelenség nem normális. ?
Köszi
Levente
 
Sziasztok!
Azoktól szeretném kérdezni akik ezt az inline atomizer-t használják,h ereget nagyobb bubikat is az aksiba működés közben vagy ez a jelenség nem normális. ?
Köszi
Levente
Szia!

Tapasztalatom szerint az Atomizernél az akiba bejutó buborékok száma és nagysága erősen függ a bubiszámtól. 1 bubi/mperc felett már eléggé zavaró tud lenni az akváriumban. Azért ez nem egy reaktor, a kerámián átpréselt co2 azonnal megy be az akiba, nincs semmilyen plusz közeg, ami megtörné a gáz útját, segítve a beoldást.
Nálam kb. 30-40 bubi/percre van beállítva, így alig láthatóak a lily-ben a buborékok.
A beoldása ettől függetlenül nekem igen jónak tűnik, ez a bubiszám nekem elég egy 80 literes akihoz, a stabil 20-30 ppm-es co2 szinthez. A technológiából adódóan a reaktor és a diffúzor között van a hatékonysága

Ja,még valami. Ha van lehetőséged, akkor az atomizert minél közelebb rakd a külső szűrő kifolyójához (konkrétan rögtön a csap után), utána pedig hagyj egy hosszabb csőszakaszt a szekrényben, mielőtt visszavezeted az akváriumba (van egy kis ideje megtörni a hosszabb szakaszon a bubinak, netalán kicsit beoldódni is)

Z
 
1 bubi/mperc felett már eléggé zavaró tud lenni az akváriumban.
Nálam kb. 30-40 bubi/percre van beállítva, így alig láthatóak a lily-ben a buborékok.

Z
Akkor ez lehetett a gond. Lejebb tekertem a tűszelepet. Így már tényleg kisebbek lettek a bubik. Eddig difivel oldottam be a CO2-t és próbáltam azt a bubiszámot tartani.
DC-t most raktam be majd figyelem,h mennyi bubi/perc lesz a megfelelő.
Köszi a segítséget.
Levente
 
Akkor ez lehetett a gond. Lejebb tekertem a tűszelepet. Így már tényleg kisebbek lettek a bubik. Eddig difivel oldottam be a CO2-t és próbáltam azt a bubiszámot tartani.
DC-t most raktam be majd figyelem,h mennyi bubi/perc lesz a megfelelő.
Köszi a segítséget.
Levente
Szia!
Nálam is ez az inline atomizer lett beüzemelve. jelenleg cirtomsavas a CO2 rendszer, de simán meghajtja.
100 liter körüli akváriumba kb 2-3 bubi/mp-el kissé beködösít. Viszont homogén kicsi bubikkal.
De azt vettem észre, hogy a drop checker így mutat zöld eredményt.
 
Most nekem van valami a rendszerrel. Az eddig szépen porlasztó atomizer valahogy nem enged át.
Pedig fel tudtam vinni a citromos nyomást 3 bárra.
Remélem csak belül koszolódott el. Holnap valahogy megpróbálom kitakarítani.
Ha minden igaz van valahol két duplacsapom, ezt be fogom elé és utána építeni.
 
Most nekem van valami a rendszerrel. Az eddig szépen porlasztó atomizer valahogy nem enged át.
Pedig fel tudtam vinni a citromos nyomást 3 bárra.
Remélem csak belül koszolódott el. Holnap valahogy megpróbálom kitakarítani.
Ha minden igaz van valahol két duplacsapom, ezt be fogom elé és utána építeni.

Nálam is eltömődött nemrég. adtam rá a bubiszámot addig amíg full gázon volt a tűszelep :) egyszer csak ledobta a bubiszámláló és a reaktor között a csövet a visszafolyásgátlónál. a lényeg, hogy cloroxban áztattam egész éjjel, majd alaposan átöblítettem. utána mint az új úgy porlasztott ;)
 
Nálam is eltömődött nemrég. adtam rá a bubiszámot addig amíg full gázon volt a tűszelep :) egyszer csak ledobta a bubiszámláló és a reaktor között a csövet a visszafolyásgátlónál. a lényeg, hogy cloroxban áztattam egész éjjel, majd alaposan átöblítettem. utána mint az új úgy porlasztott ;)
Köszi. Ezt a cloroxos tisztítást kipróbálom. Remélem rendbe jön.
 
De bizony folyt a belsejében is rendesen. először lebegett majd jól megszívta magát. Azóta is üzemel. Elhullás nem volt és nem tapasztaltam semmi szemmel láthatóan károsat. Jól kiráztam utána belőle. Lehetséges hogy jó az ecet is vagy a hypo...
 
De bizony folyt a belsejében is rendesen. először lebegett majd jól megszívta magát. Azóta is üzemel. Elhullás nem volt és nem tapasztaltam semmi szemmel láthatóan károsat. Jól kiráztam utána belőle. Lehetséges hogy jó az ecet is vagy a hypo...
Szia.
Szétszedtem a rendszert.
Kiderült hogy már az atomizerig sem jut el a nyomás. Egyesével próbáltam haladni visszafelé. És kiderült hogy a bubi számláló bejövő oldalán van dugulás. Ecetbe 10 percig és utána szelel. Visszarak mindent. Most működik. Valószínű a bibi számlálóba töltött csapviz keménysége okozta. Valami más folyadékot kell beletennem. Most deszt víz került bele. Pedig rákészültem a takarításra.
 
Nekem még új a rendszer és a beoldás szélsebesen zajlik.

De amikor eljön az ideje a purigennel együtt tisztítom.

Clorox, prime
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére