• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

A simát már nálunk is beszerezheted:
http://www.greenaqua.hu/co2-technika/co ... facturer=9

Elég sokat használtam korábban. Én inkább kis és közepes akváriumokhoz javaslom ezeket, mert a nagy akiknál a másodpercenkénti 3-4 bubiszám már elég randa ködös hatást tud okozni.

Egyébként működik, mint az összes többi difi és reaktor. Ez inkább a reaktorhoz áll közelebb.
 
Istvan.fazekas barátom is ilyet használ, azonban egy kis ellenállású házi reaktor elé kötötte. Így egyáltalán nem jut az akiba bubi.
 
"Az RO rendszerekben is használatos technológia segítségével egészen apró buborékokra porlasztja a CO2-t."

Ez mit jelent pontosan? Membrán van benne? Az mennyit bír?
 
bitumen said:
"Az RO rendszerekben is használatos technológia segítségével egészen apró buborékokra porlasztja a CO2-t."

Ez mit jelent pontosan? Membrán van benne? Az mennyit bír?

Atomjaira veri szét a CO2 bubikat. Nagyjából ezt próbálták megfogalmazni. ;)
2 bar nyomáson kell hajtani ezt is és az atomizer difiket is mert a kerámia más mint az üveg difikben.
 
A NEW CO2 ATOMIZER-hez lenne kérdésem.
A különböző méreteknél a csatlakozásokon kívül - pl kerámia méret - más is változik?
 
kazam said:
A NEW CO2 ATOMIZER-hez lenne kérdésem.
A különböző méreteknél a csatlakozásokon kívül - pl kerámia méret - más is változik?

Megnézem neked a boltban, de a robosztus kialakításnak köszönhetően elég nagy kerámia van a kis változatban is. Nem lennék meglepve, ha ugyanaz lenne a nagyobb változatban is. Felületre a kis méretű is nagyobb mint egy 3cm-s kerámia difi. Kiterítve talán a 4cms kerámiával lehet egy kategóriában, ami ugye 400 liter körüli akikhoz való.
 
viktorlantos said:
kazam said:
A NEW CO2 ATOMIZER-hez lenne kérdésem.
A különböző méreteknél a csatlakozásokon kívül - pl kerámia méret - más is változik?

Megnézem neked a boltban, de a robosztus kialakításnak köszönhetően elég nagy kerámia van a kis változatban is. Nem lennék meglepve, ha ugyanaz lenne a nagyobb változatban is. Felületre a kis méretű is nagyobb mint egy 3cm-s kerámia difi. Kiterítve talán a 4cms kerámiával lehet egy kategóriában, ami ugye 400 liter körüli akikhoz való.

Bocs a nem túl pontos fogalmazásért
A külső szűrő "fojtása" miatt kérdezem. Tehát a nagyobb reaktor szűkítővel kisebb teljesítmény csökkenést okoz-e mintha a kisebbet használnám?
 
Az Inline difik nem igazán fognak az áramláson. Igaz csak ecco pro 130 és eheim 2028-al néztem. Tehát a böszme 2080 mondjuk nem volt közöttük.

De ez nem olyan mint a reaktor. Nem erölködik a rendszer, nincs ami visszafogja az áramlást.
 
viktorlantos said:
Atomjaira veri szét a CO2 bubikat. Nagyjából ezt próbálták megfogalmazni. ;)
2 bar nyomáson kell hajtani ezt is és az atomizer difiket is mert a kerámia más mint az üveg difikben.
Beruháztam én is egy ilyen difibe http://www.greenaqua.hu/atomizer-co2-di ... zepes.html.
Sajna az én tapasztalataim eddig elég siralmasak a termékkel kapcsolatban. Összeszerelés után bekerült a vízbe -CO2 beindít- a bubiszámlálón elindult a buborékáramlás, majd szép lassan ,ahogy a csövek telítődtek nyomással ,abba is maradt. O.K. ,nem ijedünk meg :!: Olvasva több helyen ,írtátok Ti is hogy 2 bar nyomás kell a meghajtáshoz. A papillon reduktor lecsutkázva -így valamivel 2 bar feletti nyomást lehet kisajtolni belőle- az eredmény hasonló, bár a difin ekkor már megindult valami. Az eredmény kb. 0,5bubi/sec , kis idő múlva hatalmas szisszenés közepette a nagy nyomás a CO2 csövet lelőtte a visszacsapószelepről.
2 baron már rendesen spriccel a cucc, de a difi csak ellenáll ennek is. Végső lépésként kiiktattam mindent a reduktor és a difi között és így próbáltam meg közvetlenül meghajtani, :thumbdown: eredmény detto , van egy kis CO2 függöny ,de ezt így nem lehet kontrollálni. Ráadásul a mennyiség is csekély a megfelelő CO2 szint eléréséhez.
Most teljes a tanácstalanság , addig marad a DIY reaktoros beoldás.
Esetleg valami tanácsot szívesen fogadnék ,hogyan lehetne életre kelteni az atomizert....
 
N-emy said:
viktorlantos said:
Atomjaira veri szét a CO2 bubikat. Nagyjából ezt próbálták megfogalmazni. ;)
2 bar nyomáson kell hajtani ezt is és az atomizer difiket is mert a kerámia más mint az üveg difikben.
Beruháztam én is egy ilyen difibe http://www.greenaqua.hu/atomizer-co2-di ... zepes.html.
Sajna az én tapasztalataim eddig elég siralmasak a termékkel kapcsolatban. Összeszerelés után bekerült a vízbe -CO2 beindít- a bubiszámlálón elindult a buborékáramlás, majd szép lassan ,ahogy a csövek telítődtek nyomással ,abba is maradt. O.K. ,nem ijedünk meg :!: Olvasva több helyen ,írtátok Ti is hogy 2 bar nyomás kell a meghajtáshoz. A papillon reduktor lecsutkázva -így valamivel 2 bar feletti nyomást lehet kisajtolni belőle- az eredmény hasonló, bár a difin ekkor már megindult valami. Az eredmény kb. 0,5bubi/sec , kis idő múlva hatalmas szisszenés közepette a nagy nyomás a CO2 csövet lelőtte a visszacsapószelepről.
2 baron már rendesen spriccel a cucc, de a difi csak ellenáll ennek is. Végső lépésként kiiktattam mindent a reduktor és a difi között és így próbáltam meg közvetlenül meghajtani, :thumbdown: eredmény detto , van egy kis CO2 függöny ,de ezt így nem lehet kontrollálni. Ráadásul a mennyiség is csekély a megfelelő CO2 szint eléréséhez.
Most teljes a tanácstalanság , addig marad a DIY reaktoros beoldás.
Esetleg valami tanácsot szívesen fogadnék ,hogyan lehetne életre kelteni az atomizert....

Szia,

köszi a visszajelzést. a boltban 2 difit használunk eből a szériából. a tapasztalat az, hogy 2 bar alatt meg sem nyikkan.
a kis difi gyönyörűen végzi a dolgát az ADA nanóban jelenleg is. itt a papillon reduktor 2 bar felett van állandóan. (2.5)

a közepes difinél viszont tegnap mi is szívtunk. az első nap gyönyörűen ment 2.5 bar nyomáson a 200-as akiban.
másnapra a papillon reduktor 2 bar nyomásra lement. nálunk is csutkán betekerve. így persze nem indul el!
betuddtuk a reaktor hibájának, viszont ha nálad is ez a szitu akkor valami más gonoszság van.

megkérdezem a gyártót és ha nem tudnak értelmes magyarázattal előjönni, akkor a közepes porlasztókövet levesszük a shopból.
a te porlasztódat pedig vissszavesszük természetesen, ha nem bírod meghajtani.

maga a porlasztó egyébként eszelős. de tényleg meg sem makkan 2 bar alatt.
 
Fazekas cimbimnél- épp itt sörözünk- a közepes működik. 2 baron hajtja, tökéletesen működik. Annyi észrevétele van, hogy a CO2 bekapcsolása után 5-10 perc múlva indul be.
 
Éljen , müxik a cucc :) :!:
Tegnap bevittem a factoryba, ahol melózom és adtam neki egy kis kakaót 5 bar ipari nyomás személyében.
Kellett neki egy kis kezdő löket, ami kifújta a pórusait, azóta tökéletesen működik. Így is szükséges a 2 bar nyomás ,hogy elinduljon ,de már hangolhatóvá vált.
Szuper a difi ,tényleg nagyon apró buborékokat ereget és nagyon gyorsan beoldja a CO2-t :thumbup:
 
Nah szuper! Ennek örülök. ;)

Valószínűleg ez a speckó porlasztó réteg miatt lehet. Tapintásra olyan már mint egy tábla.
Kézzel nem is lehet érezni a pórusokat, szemmel meg csak egy sima hengernek néz ki.
 
nekem a 12/16-os csőre rakható Atomizer van múlt hét óta. Amint már írtam, egy ISTA külső reaktorom volt eheim 2226-tal, de csobogott olyan 1,5 bubi/secnél. Picit letekertem a tűszelepen, hogy ne legyen olyan bubis az akvárium, plusz a nagyobb ellenállás miatt 0,7 bubi/sec lett belőle. Egy hét alatt nem jött elő semmi alga, főleg fonál nem. Tényleg lehetséges, hogy ilyen hatékony még egy külső reaktorhoz képest is? CO2 problémának látszania kellene egy hét alatt, nem?
 
Lehet az Ista rekatorodhoz képest sokkal jobb a beoldás az Up Atomizerrel ? Így egyszerű a válasz, gyenge volt a reaktor.
 
salci said:
Lehet az Ista rekatorodhoz képest sokkal jobb a beoldás az Up Atomizerrel ?
Igen ,tényleg ilyen hatékony és nálam tényleg kevesebb CO2re van szükség ,mint anno a reaktorral. Én sem hittem ebben azelőtt ,de a látottak egyértelműen meggyőztek. Kikapcsolt szűrőnél is, ha megszűnik az áramlás, CO2 buborék akkor sem éri el a víz felszínét .
Nincs csobogás, nincs sziszegés :!: :clap: .
 
őőőő...nekem kicsit ködös, hogy hogyan használ kevesebb Co2-t ha a 2 bar nyomás kell neki? :roll: A nagy DAZS difimnek 1,2 bar kell, hogy jól porlasszon, ennek 2 bar, azt több Co2...de akkor hogy jön ki belőle kevesebb? Biztos hülye kérdés, de nem értem :p
 
A bar-al nem azt mérik hogy mennyi co2 jön ki a palackból hanem hogy mekkora nyomással. Lehet 3bar-al 1b/sec és lehet 1bar-al 5b/sec. Ehhez valószínűleg azért kell nagyobb nyomás mert kisebbek a kerámián a lyukak amin ki tud jönni a co2---->jobb a beoldása.Asszem... :roll:.
 
A kerámia difiknél a kerámia szemcseméretéhez nem kell olyan nagy nyomás, hogy átpaszírozza rajta a CO2-t a rendszer. Ugyan a kerámia ezerszer jobb hatásfokú mint egy levegő porlasztó, de még mindig nagy bubikat ereget. Kivétel persze ha normális difit vett az ember, mert a minőségi difik közel atomizer minőségben porlasztanak.

Okosok kitalálták, hogy ha még jobb porlasztót használnak, akkor még apróbbra lehet törni a bubikat és ezek a kis buborékok már egész kis vízmozgással is mozgathatók az akváriumban. Így lett az atomizer.

A rendszernek két hibája van.

1. Nagy nyomás kell hozzá, ami pl egy fix 1.5 barra belőtt Aqua Medic reduktor, esetleg egy másik nem szabályozható reduktor nem képes üzemeltetni.
2. Az eddigi buborék mennyiség sokkal több, mint amit a kerámia difiknél megszoktunk. És mivel aprók a bubik, nehezen távoznak a vízből, sokáig "díszítik" az akváriumot...

Utóbbi miatt hatékonyabb, mint az olcsó kerámia difik és ezért kell kevesebb adagolás is belőle.

Az inline difik reaktor hatékonyságúak (nem ista meg a barátaik, hanem mondjuk egy AM1000), de teleszórják buborékokkal az akit.
Nagy akváriumnál már erősen zavaró tud lenni.

Az atomizerek pedig a legjobb kerámiákkal versenyeznek hatékonyságban.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére