• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Kérdezhetek 1-2-t?
- a lépésálló cuccot kell valamivel kezelni, hogy mehessen az akváriumba?
- illetve milyen célt szolgált és pontosan mi az a fekete fóliaszerűség? --> meg is találtam a választ, elsőre elkerültem :). Bocsi
 
Sziasztok!

Kérdezhetek 1-2-t?
- a lépésálló cuccot kell valamivel kezelni, hogy mehessen az akváriumba?
- illetve milyen célt szolgált és pontosan mi az a fekete fóliaszerűség?
Nem csináltunk vele semmit, csak beragasztottuk..

A geotextília mint ahogy a nevében is benne van egy szövet anyag, műszálból, 1-1.5mm vastagságú 1-2m közötti (van nagyobb is) széles tekercsben, fekete, vagy fehér színben kapható építőanyag, vagy kertészeti árudákban.
Az üveg és a kövek közé került, plusz ahol a kövek rései szabadon voltak ott mögéjük is raktunk vályúszerűen (a felesleget utólag ollóval levágtuk), hogy ne follyon ki a talaj.

AmegA
 
Sziasztok!


Nem csináltunk vele semmit, csak beragasztottuk..

A geotextília mint ahogy a nevében is benne van egy szövet anyag, műszálból, 1-1.5mm vastagságú 1-2m közötti (van nagyobb is) széles tekercsben, fekete, vagy fehér színben kapható építőanyag, vagy kertészeti árudákban.
Az üveg és a kövek közé került, plusz ahol a kövek rései szabadon voltak ott mögéjük is raktunk vályúszerűen (a felesleget utólag ollóval levágtuk), hogy ne follyon ki a talaj.

AmegA


Értem, köszi a gyors infót! Én is most vagyok tervezgetős fázisban 100x45x50 lesz. Tetszik ez a lépésállós emelési megoldás a hátsó részre.
 
Sziasztok!

Hamar munkához láttak, az egyik fa már szinte nyálkamentes:

IMG_9634.JPG


IMG_6482.JPG


AmegA
 
Szívesen veszünk némi kritikát is!

Elég jól sikerült összerakni az akváriumot, úgy látszik a csapatmunka kellett, hogy egy igazán jó eredmény szülessen.
Nekem kifejezetten tetszik. Tök jó, hogy bátran építkeztetek, ha a növények is belakják, maradandó látvány lesz a hazai akváriumok között.

Most még ahol hiányzik a fa középen ott a két kő nagyon furcsa. Túlságosan szemben vannak, de ha visszakerül a fa, ezek a kövek is teljesen máshogy festenek majd.
A fekete karton jó 5let a szűrőrekeszekhez (y)

Drukkolok, hogy olyan legyen amit megálmodtatok.

Engem a beültetés után nagyon emlékeztetett az egyik korábbi IAPLC akváriumra. Cliff Hui-tól.
De ez jó jel :)

2008_ada_layout_41.jpg
 
Én is csak gratulálni tudok, eszméletlen jó lett! (y)
Abban reménykedem, hogy sikeretek lesz az Elatine-nal, és nem fog elolvadni nálatok.
 
Mostanában ritkábban jut időm fórumozni, de ezt nagyon odaraktátok. Egész nyugodtan mondhatom, hogy ez magasan a legjobb, amit eddig csináltál A.ttila, abszolút jó hatással van Rád Annamari, és a közös művetek, pedig nagyon tuti! Elfogadnám. ;) (y)
 
Mostanában ritkábban jut időm fórumozni, de ezt nagyon odaraktátok. Egész nyugodtan mondhatom, hogy ez magasan a legjobb, amit eddig csináltál A.ttila, abszolút jó hatással van Rád Annamari, és a közös művetek, pedig nagyon tuti! Elfogadnám. ;) (y)


Dettó!
 
Gyönyörűek ezek a halak! Nagyon jól fognak mutatni a bedúsult növényzettel! :)
Nekem már a 3x45 is tetszett, de ez még természetesebbre sikerült, igazi nature aquarium! :)
 
Sziasztok!

Abban reménykedem, hogy sikeretek lesz az Elatine-nal, és nem fog elolvadni nálatok.
Ezt az Elatinét már harmadjára ültettük újra (a felesleget mindíg tovább adva), csak a zselés korszaka után olvadt, de akkor nagyon, viszont ami megmaradt az mindent bír!

Bekerültek a kis Coryk, nagyon édesek ahogy együtt úsznak a front üvegnél szemben az árral:
(a szép beömlőt most ne nézzétek)

IMG_6485-MOTION.gif


AmegA
 
Gratulálok! A kezdeti elrendezési nehézségek után nagyon szép lett. Kíváncsian várom a további képeket a fejlődésről :)
 
Ehhez a naplóhoz csak gratulálni tudok!
Nagyon szép,részletes leírás úgy érzem mi kezdők nagyon sokat tanulhatunk az ilyenekből.
Mégegyszer gratula!!!!!!!!!!!!
 
Sziasztok!

Pár álló kép (Annamarinak nem tetszik a fenti mozgó):

IMG_9714.JPG


IMG_9677.JPG


IMG_6491.JPG


Majd ma este csinálunk pár sorozatfelvételt ami jobban hasonlít a mozgó képhez.
Annamari pedig videót (csak azt én (A.ttila) nem tudom hogy kell belinkelni, de most már ezt a vonalat is erősítenem kell, még ha nehezemre is esik, de szerencsére Annamari ebben is jobb nálam és segít benne).




A szűrés megoldására van már új ötleted?
Veszünk egy kisebb teljesítményű (max 1500l/h) szűrőt.
Készül az üveg beömlő is, a csúf kék ásványvizes palack vég helyett.

Érdekességként: az Elatinével együtt bekerült pár száz Pajzs csiga is. A feltöltést követő napon az első lakója az akváriumnak egy Helena volt, amit másnap egy társa követett.
Tegnap már csak egy Pajzs csigát láttunk.

Az Ottocinklusok a fákat szinte teljesen letakarították.

Tegnap is cseréltünk 100liter vizet (4/3 kezelt csap, 1/4 ozmo).
Ma csak 30 litert, -az áztató hordót naponta kell üríteni, mert így is kellemes csatorna szaga van és ugyan ezek a folyamatok játszódnak le az akváriumban lévő fákon is ezért nem lehet a kezdeti időszakban hanyagolni a vízcseréket.

A szűrésnek, Purigennek és az Opti frontüvegnek köszönhetően a víz kristálytiszta.
A felszíni hártyát szépen leszívja a szűrőház elején található fésűs túlfolyó.

Kitaláltuk a harmadik csapat halat is: 15db Danio choprae lesz Danio Choprai / Choprae - Izzófényű dánió | Magyar Akvakertész Fórum

Ma a két időkapcsolót is beüzemeljük, a 4x39W 6500K-es fénycsövek reggel 6-tól 12h-ig, a kék éjszakai ledek 19-21h-ig üzemelnek.
Jól gondoljuk hogy a ledeknek jobb ha már a kihült lámpában kezdenek világítani?
Végül úgy döntöttünk, hogy a segédfényeket (2x39W 6500K) fogjuk csak fölszerelni, nem veszünk még egy lámpát, mert jelenleg feleslegesnek tűnik.

A vízcserék a sötét időszakban lesznek, növény tápozni (10ml Green Aqua Micro-macro, Eayi Carbo) reggelente fogunk.

Pár adat a költségekről:
-akvárium: 104,5x52x52, 10mm-es üvegből, Opti fronttal, 10cm széles 4 rekeszes oldalpolcos leválasztással, Den braven átlátszó akvárium szilikon ragasztással 45.000Ft,
-alátétek: átlátszó műanyag terítő 800Ft, 1cm-es szürke polifoam 1.300Ft,
-világítás: használt Odyssea Quad 4x39W+4db éjszakai led, 2db növényes cső 6500K-esre cserével 27.500Ft,
-szűrés: a pumpa 7-10e Ft körül lesz, még nem végleges a típus és márka (lényeg hogy szinte hangtalan legyen),
-beszívók: 2db saját készítésű 16-22mm plexi cső, 1m 2.000Ft,
-kifolyó: egyedi üveg 10.000Ft,
-CO2 rendszer, szintén meg volt: Liss nagypatron 2.700Ft, egyedi gyártású közdarab 4.000Ft, Ista reduktor használt 5000Ft, üveg difusor használt 2.500Ft,
-dekoráció: 2db Red moor fa gyökércsoport 11.500Ft, 80kg bazalt saját gyűjtés 500Ft (benzinköltséget nem számolva, mert egyébbként is Sümegre kirándultunk :whistle: ),
-szűrő anyagokat használtakat tettünk be (3l Siporax, 2l Filter lith), kivéve 1l Siporax 1.800ft, szivacsból, perlonból a fehasznált rész 500Ft, 100g Seachem Purigen szintén használt,
-aljzat: 6 zsák 8l-es AN pro soil, melyből a 3 új 24.000Ft, 3db 1,5 literes AN srimp soil 7.500Ft.
-táptalaj: 1/3 zsák Compo Sana tóföld, az egész 20literes zsák 2.800Ft, JBL florapol agyag 400gr, a 700gr-os csomag 2.700Ft,
-növények: 1doboz GA zselés 990Ft, a többi volt, vagy ingyen, csokoiért, vagy más növényért cserébe kaptuk,
-halak: a Galaxik maradtak előző akváriumból, a többi kb. 25.000Ft,
-garnélák: Hógolyók (40-50db), Amanók (14db) maradtak előző akváriumokból.

Az üzemeltetési költség kb. havi 9-10.000Ft (víz, villany, CO2 palack csere, növény-, hal tápok).

Az akvárium költségeit szinte egészben fedezték a régi, megmaradt akvarisztikai cuccaink-, használaton kívüli-, vagy felszámolt akváriumaink és az azokból kimaradt növényeink eladásából származó bevétel.


Akapott élmény viszont megfizethetetlen!


AmegA
 
Kitaláltuk a harmadik csapat halat is: 15db Danio choprae lesz
ez már akkor a 4. :)
Galaxy, OTO, pygmeus.
A pygmeusok nagyon megtetszettek, az otok nem fognak éhezni ha beállt az akvárium? A galaxyk meg csodaszépek.
Én nem biztos hogy tennék bele még több halat.
Viszont az üzemeltetés 9-10ezer soknak tűnik.
Észrevettem, hogy nincs mágnesszelep a co2 rendszerben. kapcsolgatni fogjátok vagy megy folyamatosan?
A LED-ekre nincs ötletem, de mivel Nap/Hold effekt a lényege, talán olyan sokat azért nem kell várni. Amúgy ha délig megy a lámpa akkor mikor nézitek az akváriumot? :(
 
Sziasztok!

ez már akkor a 4. :)
Galaxy, OTO, pygmeus.
Tényleg! :confused:


Én nem biztos hogy tennék bele még több halat.
De a jelenlegi 50 hal szinte nem is látszik.

az otok nem fognak éhezni ha beállt az akvárium?
Kapnak majd enni egy héten egyszer uborkát, cukkinit, de összeszedik a többi halnak szánt étel morzsákat is (pl. fagyasztott tubifex).


Viszont az üzemeltetés 9-10ezer soknak tűnik.
Kb. 3.000Ft körül lesz a villany, 4.000Ft a tápok, a víz 1.000-1.500Ft, szintén 1.000-1.500Ft a CO2 patron csere havonta.


Észrevettem, hogy nincs mágnesszelep a co2 rendszerben. kapcsolgatni fogjátok vagy megy folyamatosan?
Manuális beállítással üzemel egyenlőre, hajnalban indítjuk, délelőtt zárjuk.


Amúgy ha délig megy a lámpa akkor mikor nézitek az akváriumot? :(
05-fél6 között kelünk, akkor indítjuk a CO2 beoldást, 06-kor kapcsol a lámpa, utána öntjük a tápokat, van egy bő óránk gyönyörködni benne (pont az étkező asztaltól teljes panoráma tárul elénk :happy: ), így jól indul a napunk!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére