• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

A cső rugalmas, tehát akár 15 mm belső átmérőt is tudsz vele mérni, ha úgy lapítod. De persze lehetséges, hogy a te csöved ekkora, de felesleges századmilliméterezni, jó hogy a csőfalra tapadt algákat nem vonjuk le az átmérőből...
Áhh! Értem már mi ment félre a beszélgetésünkben.
Már megint nem sikerült megfogalmaznim egy mondatot, mert valahogy mindíg azt hiszem, hogy más is latja a gondolataimat.
Amikor azt írtam, hogy a cső belső átmérője, akkor az üvegre gondoltam.
Ennek a belső átmérője volt 12,7
 
Innen indult a beszélgetés:
Mai napon vettem egy üveg befolyót 12/16-os csőhöz.
De akkor ezek szerint mégsem ilyen csőhöz vetted? Vagy ilyenhez, csak félrement a vásárlás? A 17-es üveg belső átmérőjére már lehetséges a 12,7, csak hát az 16/22-es csőhöz való...
 
Innen indult a beszélgetés:

De akkor ezek szerint mégsem ilyen csőhöz vetted? Vagy ilyenhez, csak félrement a vásárlás?
A hirdetés szerint 12/16-os csőre és Chihiros.
A valóságban meg vagy valamit annyira elmértem, hogy azt már magam sem hiszem el, vagy valahogy nem jó az egész.
Nyiregyházáról hazafelé vettem fel Gyöngyösön és őszintén megmondva már a kocsiban nem tetszett a dolog, mert fogásra nagynak tűnt.
De majd reggel le mérem a falvastagságot aztán koderül.
 
Mai napon vettem egy üveg befolyót 12/16-os csőhöz. Elméletileg Chihiros, de mivel használt a fene se tudja.
Én is így járok mindig... vettem elméletileg GA.-s üveg befolyócsövet a GA.-ból, de mikor elkezdem használni, gyakorlatilag már nem volt GA befolyócső.... így volt ez a chihirosal is. :ROFLMAO:
Teljesen mindegy mi a márka, a kínai cuccokat dupla tapadóval csinálják (én nem szeretem, mert nehezebb levenni, mint a szimplát) de minden üvegterméknek a külső pereme a lényeg... azért ezt mind úgy csinálják, hogy bármilyen tömlőre rá lehessen rakni.
 
Nem érdemes túlkombinálni a dolgot. Előfordulhat, hogy az üveg befolyón nem jut át elég víz. Ilyenkor a szűrő a tömítőgyűrű mellett levegőt fog beszívni. Ha észreveszed, hogy a szűrő zajos, buborékokat köpköd, egy kicsit fojtani kell az áramlást a kifolyó ágon. Duplacsappal ez egyszerűen megoldható.
minek a dupla? Egy szimplacsappal is megoldható...
 
Innen indult a beszélgetés:

De akkor ezek szerint mégsem ilyen csőhöz vetted? Vagy ilyenhez, csak félrement a vásárlás? A 17-es üveg belső átmérőjére már lehetséges a 12,7, csak hát az 16/22-es csőhöz való...
Persze, igazad van. Viszont Ehein Eheim Classic szűrőhöz általában alapból van duplacsap. Ha még nincs, akkor előbb-utóbb vesz hozzá a tulajdonos :)
Azt nem néztem milyen a szűrő, ennek hiányában akkor úgy korrigálom, hogy csappal vagy csapokkal folytható. :)
Közben én reggel lemértem és úgy is van, ahogy gondoltam.
16,5 a külső átmérő így egyértelműen 16/22 csövezéshez van, viszont ahhoz meg kevésnek tűnik így már azt sem hiszem el, hogy Chihiros.
Írtam jófogáson az eladónak, akinek az volt a válasza: "Sorry. Minek vitted el".
Már ott is észre vehettem volna, de sötét volt és rohantam, így hát így jártam. Inkább rendelek egyet a GA-ból.
Bár eladó hozzáàllása is jófej! Szerencsére legalább nem adtam érte sokat
 
Közben én reggel lemértem és úgy is van, ahogy gondoltam.
16,5 a külső átmérő így egyértelműen 16/22 csövezéshez van, viszont ahhoz meg kevésnek tűnik így már azt sem hiszem el, hogy Chihiros.
Írtam jófogáson az eladónak, akinek az volt a válasza: "Sorry. Minek vitted el".
Már ott is észre vehettem volna, de sötét volt és rohantam, így hát így jártam. Inkább rendelek egyet a GA-ból.
Bár eladó hozzáàllása is jófej! Szerencsére legalább nem adtam érte sokat
Ha meg tudod oldani a csövezéshez csatlakoztatást, és esztétikailag sem zavar, nem baj, ha vastagabb a befolyó. Így legalább több vizet enged át, nem kell fojtani. A garnélák miatt érdemes rátenni egy szivacsot is, ami tovább szűkíti az áteresztő képességét. Ez utóbbi opcionális.
Lehet, hogy szükséged lesz szűkítő idomra:
Valami ilyesmit is tennék a befolyóra, hogy ne szívja be az fiatal garnélákat. Ez nem szép, de praktikus.
 
Közben én reggel lemértem és úgy is van, ahogy gondoltam.
16,5 a külső átmérő így egyértelműen 16/22 csövezéshez van, viszont ahhoz meg kevésnek tűnik így már azt sem hiszem el, hogy Chihiros.
Írtam jófogáson az eladónak, akinek az volt a válasza: "Sorry. Minek vitted el".
Már ott is észre vehettem volna, de sötét volt és rohantam, így hát így jártam. Inkább rendelek egyet a GA-ból.
Bár eladó hozzáàllása is jófej! Szerencsére legalább nem adtam érte sokat
Chihiros-ra rá van írva hogy "Chihiros Aquatic Studio" legalább is az enyémre rá van írva :)
 

Attachments

  • chihiros lily.jpg
    chihiros lily.jpg
    151.1 KB · Megtekintések: 15
Sziasztok. Hydor 600 as külső szürő gyári tömlőjéhez milyen lily pipe való? Nem mértem le, de google szerint 19/27 -es tömlővel van szerelve, de lily-ben nem találni ilyet.
 
Jol latom, hogy 20 as lily-bol az egyetlen optcio a GA-s Greenwork-os üveg, ami jóval drágább mint az átlag kifolyok? Esetleg valamilyen szukitest használ valaki? Biztosan másnak is van hydor 600 as szűrő.
 
Jol latom, hogy 20 as lily-bol az egyetlen optcio a GA-s Greenwork-os üveg, ami jóval drágább mint az átlag kifolyok? Esetleg valamilyen szukitest használ valaki? Biztosan másnak is van hydor 600 as szűrő.
Ez az egy opciód van, Rebie szűkítő 19/27-ről 16/22-re., vagy valami gazda bolt ahol esetleg akadhat ilyen tömlő szűkítés. Amit nagyon kapni az az EHEIM 19/27-12/16.
 
Nekem olyan problémám van hogy, a szívó ágon lévő üveg befolyón 10 db bevágás van, de látszólag elég kicsik és félek hogy fojtani fogja a szűrőt. Nem lehet ezeket valahogy bővíteni? Reszelni? Nagyobbra vágni? Úgy látom minden márka más, ez most valami Glass Aqua nevű cucc 16/22 es átmérővel. Köszönöm a hozzászólásokat.
 
Nekem olyan problémám van hogy, a szívó ágon lévő üveg befolyón 10 db bevágás van, de látszólag elég kicsik és félek hogy fojtani fogja a szűrőt.
Biztosan fojtja. Az összes. Ha alul vagy méretezve szűrésileg, akkor te is szívni fogsz. Bár szerintem nem annyira az áramlás, hanem a szűrő vödör kicsisége miatt. Mekkora az akvárium, mi a szűrőd paramétere? (liter/h, szűrőközeg térfogat, ha esetleg ismeretlen a típus 😉)
Nem lehet ezeket valahogy bővíteni? Reszelni? Nagyobbra vágni? Úgy látom minden márka más, ez most valami Glass Aqua nevű cucc 16/22 es átmérővel. Köszönöm a hozzászólásokat.
Persze, van olyan üvegvágó gyémántkorong, amivel meg lehet próbálni... A baj csak az, hogy biztos kéz kell hozzá, illetve minden egyes bevágással megnő a kockázat, hogy pont ott megfeszül valami a kezedben és elreped. Cseréld nagyobbra, vagy tegyél akrilt, azt úgy fűrészeled, ahogy nem szégyenled. Akvárium fenéküveget fúrtam már sikeresen. Feltöltött akvárium felső merevítő üveg lapját is sikeresen megfúrtam, 2 lyukat egymástól pár centire. Viszont erre a mutatványra nem vállalkoznék, mert szerintem túl kockázatos. 🙂
 
Utoljára módosított:
Nekem olyan problémám van hogy, a szívó ágon lévő üveg befolyón 10 db bevágás van, de látszólag elég kicsik és félek hogy fojtani fogja a szűrőt. Nem lehet ezeket valahogy bővíteni? Reszelni? Nagyobbra vágni? Úgy látom minden márka más, ez most valami Glass Aqua nevű cucc 16/22 es átmérővel. Köszönöm a hozzászólásokat.
Lehetséges, hogy edzett üvegből van, hogy törés esetén ne okozzon sérülést. Ha ilyen, akkor az első bevatkozásnál (reszelés, köszörülés, stb.) ripityára fog törni.
Inkább bízzál a gyártókban, hogy tudták mit csinálnak, és a bevágások össz. keresztmetszete akkora (vagy nagyobb), mint a cső keresztmetszete.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére