• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Igaz más területen, de nekem ez vált be: sodrott gitárhúr, amiből még kilóg a középső vékony szál, arra rá lehet szúrni dörzsis szivacsdarabból, majd a szálat visszahajtani, csavarni, és így rögzíteni is lehet a szivacsot.
10-es Elixir jó lesz, vagy csak inkább basszer-ErnieBall-t javasolsz? :D
Az ötlet jónak tűnik, eszembe nem jutott volna, pedig néha gyűjtögetem a használt húrokat, amikre természetesen soha semmi szükség :)
 
10-es Elixir jó lesz, vagy csak inkább basszer-ErnieBall-t javasolsz? :D
Az ötlet jónak tűnik, eszembe nem jutott volna, pedig néha gyűjtögetem a használt húrokat, amikre természetesen soha semmi szükség :)
OFF: sodrott 24-essel, de szűkebb csövet tisztítottam. Ide már lehet jobb lenne egy basszer húr...
Úgy látom a konszenzus, hogy az ADA a nyerő. Hm, már csak 214 nap van karácsonyig :D
 
Valaki arulja mar el nekem hogy ezt a fajta skimmeres kifolyo S alaku cso reszet a fuggoleges bezzivo reszig hogy an lehet takaritani, nekem a flexi kefe sehogy nem megy bele, eltorni meg nem akarom.

shopping
Csak neked, csak itt, csak most... 🤣🤣🤣IMG_20220525_154453.jpg
Azért nem gitárhúr, mert a fémmel esetleg karcolhatsz. (és mert harsonás vagyok😉) A képen fűkasza damil van szivaccsal szerelve. Átfűzöd az S kanyart, és ha nem sikerül a recés szívó résznél kitolni, akkor megsegíted az egyenes szakaszon áttolt merev csőkefével. 2-3 áthúzás, meg kellő mennyiségű takarítószer és kész is. 🙂
 
Nekem az erre a célra szolgáló csőkefe simán működik (pont ilyen skimmerem is van). Annyi, hogy a kefét enyhén meg kell hajlítani betolás előtt, és akkor a kanyarba érve, ha nedves a kefe, szépen be is fog kanyarodni (már persze, ha a hajlítás a jó irányban van :) )
 
Még annyit tudsz csinálni, hogy a képen látható módon ráhúzol egy vékony kis csődarabból levágott karikát a skimmer alsó részére.
View attachment 170070

Aztán beállítod, hogy pont annyira húzza le a vízszintre, hogy már tisztítsa a felszínt. Így nem fogja tudni lejjebb húzni a kelleténél.
Ez így van, de azért a párolgás pótlását így is úgy is csináljuk pár naponta. A csőkarika nem tud csúszkálni a skimmer "nyelén", fixen van.
Viszont így ha a vízszint lecsökken, akkor a legrosszabb ami történhet, hogy a felszínt nem tisztítja. Ellenben ha a szívóhatás le tudná húzni, akkor klattyoghat és levegősödik, ill. ha teljesen lehúzza, akkor meg tele lesz hallal/garnélával a szűrő.
Valamit valamiért...:)

Ezt a megoldást anno én javasoltam és én is pontosan így tekintettem rá, hogy valamit valamiért. 👍
Az Ista elég régen kitalálta ezt a mini skimmert, viszont pár évig nem lehetett beszerezni. Ekkoriban nagyon sokat keresgéltem mindenütt, csodálkoztam hogy a kínaiak sem nyúlták le, tényleg sehonnan nem lehetett beszerezni hasonlót. Viszont ez nemrégiben megváltozott, rendeltem is gyorsan egy szettet.
Az Istával továbbra is szívok, már-már be sem tudom állítani hogy rendesen működjön, továbbra is karikával - és ezáltal kompromisszumokkal - használom. Ennél a kínai másolatnál viszont nincs ilyen problémám, bár még "csak" egy hónapja van üzemben. Azóta nem is volt takarítva, tehát a koszolódás sem volt rá hatással, hogy lerántsa az akril úszót a szívóhatás. Gondolom, a méretezés nagyon fontos, sokat számíthat az üveg és akril közötti rés nagysága, az alsó vájatok nagysága, az akril úszó méretezése stb. Ha van rá igény (úgy értem, ha szerintetek is itt van a kutya elásva), a közelgő takarításnál leméretezem pontosan a réseket, összehasonlítom az Istával. Szerencsére eddig tényleg bevált, ráadásul nagyon korrekt szettben érkezett, csőtisztító kefével, tartalék tapikorongokkal, üveg szűkítővel, passzentos igényes csomagolásban és kb 10k HUF volt az ára a szettnek, mini lilyvel együtt.
 

Attachments

  • 1673699078925.png
    1673699078925.png
    140.8 KB · Megtekintések: 22
Ezt a megoldást anno én javasoltam és én is pontosan így tekintettem rá, hogy valamit valamiért. 👍
Az Ista elég régen kitalálta ezt a mini skimmert, viszont pár évig nem lehetett beszerezni. Ekkoriban nagyon sokat keresgéltem mindenütt, csodálkoztam hogy a kínaiak sem nyúlták le, tényleg sehonnan nem lehetett beszerezni hasonlót. Viszont ez nemrégiben megváltozott, rendeltem is gyorsan egy szettet.
Az Istával továbbra is szívok, már-már be sem tudom állítani hogy rendesen működjön, továbbra is karikával - és ezáltal kompromisszumokkal - használom. Ennél a kínai másolatnál viszont nincs ilyen problémám, bár még "csak" egy hónapja van üzemben. Azóta nem is volt takarítva, tehát a koszolódás sem volt rá hatással, hogy lerántsa az akril úszót a szívóhatás. Gondolom, a méretezés nagyon fontos, sokat számíthat az üveg és akril közötti rés nagysága, az alsó vájatok nagysága, az akril úszó méretezése stb. Ha van rá igény (úgy értem, ha szerintetek is itt van a kutya elásva), a közelgő takarításnál leméretezem pontosan a réseket, összehasonlítom az Istával. Szerencsére eddig tényleg bevált, ráadásul nagyon korrekt szettben érkezett, csőtisztító kefével, tartalék tapikorongokkal, üveg szűkítővel, passzentos igényes csomagolásban és kb 10k HUF volt az ára a szettnek, mini lilyvel együtt.
És 10k-ért még egy ajándék okostelót is adnak hozzá:ROFLMAO:

Ez tényleg nem túl rég jelenhetett meg, kb 1 éve vettem az ISTA minit, akkor még biztosan nem volt fent ilyen méretű a kínai oldalakon.
A többi részével is teljesen egyetértek...konkrétan a normál 16/20 Aquarebell üveggel is ugyanígy szenvedtem az elején, mert sehogy nem sikerült jól beállítani hosszútávra. Ahogy változott a vízszint, koszolódás, szűrő vízhozama...stb, úgy változott a skimmer pozíciója is. Egyik nap még jó volt, 2 nappal később már sehogy se. Aztán elkezdtem mókolni a korábban összetört kínai üvegek akril úszóival és a megoldás az lett, hogy levágtam kb 2 centit az akril cső hosszából. Így az akril alja elég messze került az üveg kanyarulatától. Azóta is tökéletesen üzemel, 5-6 centi vízszintváltozásig szépen teszi a dolgát. Nagyon nem mindegy tényleg a rések sűrűsége, skimmer hossza, az alsó szabályzó pozíciója, szűrő erőssége...stb. Erre szerintem nincs univerzális megoldás, rá kell szabni az adott eszközökre.

Az Ista mininél pedig ez a gyűrűs kókányolás lett a megoldás, nálam egy 25 centi magas nano üvegre van rakva, Eheim 2211 szűrővel. Sehogy máshogy nem sikerült beállítani nekem se.
 
És 10k-ért még egy ajándék okostelót is adnak hozzá:ROFLMAO:

Ez tényleg nem túl rég jelenhetett meg, kb 1 éve vettem az ISTA minit, akkor még biztosan nem volt fent ilyen méretű a kínai oldalakon.
A többi részével is teljesen egyetértek...konkrétan a normál 16/20 Aquarebell üveggel is ugyanígy szenvedtem az elején, mert sehogy nem sikerült jól beállítani hosszútávra. Ahogy változott a vízszint, koszolódás, szűrő vízhozama...stb, úgy változott a skimmer pozíciója is. Egyik nap még jó volt, 2 nappal később már sehogy se. Aztán elkezdtem mókolni a korábban összetört kínai üvegek akril úszóival és a megoldás az lett, hogy levágtam kb 2 centit az akril cső hosszából. Így az akril alja elég messze került az üveg kanyarulatától. Azóta is tökéletesen üzemel, 5-6 centi vízszintváltozásig szépen teszi a dolgát. Nagyon nem mindegy tényleg a rések sűrűsége, skimmer hossza, az alsó szabályzó pozíciója, szűrő erőssége...stb. Erre szerintem nincs univerzális megoldás, rá kell szabni az adott eszközökre.

Az Ista mininél pedig ez a gyűrűs kókányolás lett a megoldás, nálam egy 25 centi magas nano üvegre van rakva, Eheim 2211 szűrővel. Sehogy máshogy nem sikerült beállítani nekem se.
Nekem az vált be legjobban az Ista mininél, hogy az akril skimmer alján a szoknyát egy kis cellux körbe ragasztással megnöveltem, így több levegő volt alatta.
 
Ez tényleg nem túl rég jelenhetett meg, kb 1 éve vettem az ISTA minit, akkor még biztosan nem volt fent ilyen méretű a kínai oldalakon.
FZoneAqua dobozban jött. De vsz annak is hamisítványa, mert a fzaqua termékeit mindenütt csak jóval drágábban látom :)
Minőségileg nem 100%-os, a skimmernél a három függőleges cső nincs teljesen egyvonalban, de ez csak picike esztétikai hiba. Az üveg minősége meglehetősen jónak tűnik.
 
Sziasztok. Nézegettem itt a fórumon, de nem találtam hasonló problémát.
Van egy olyan akváriumom, amin gyárilag van tető. Későbbiekben nem ez az üveg fog maradni, de most még egy van és egyenlőre a tető is marad.
Viszont ki és befolyóból szeretném már megvenni a végső megoldást. Üveg Lily kifolyó üveg befolyóval.
Viszont nem találok megoldást, hogy tetős akváriumnél hogyan szokták megoldani ezt. Esetleg tudna ezzek kapcsolatban valaki segíteni? (persze tudom, hogy ki vághatnám a tető oldalát, de amiatt, hogy a későbbiekben el tudjam adni, nem szeretném szétvágni...)
 
Sziasztok. Nézegettem itt a fórumon, de nem találtam hasonló problémát.
Van egy olyan akváriumom, amin gyárilag van tető. Későbbiekben nem ez az üveg fog maradni, de most még egy van és egyenlőre a tető is marad.
Viszont ki és befolyóból szeretném már megvenni a végső megoldást. Üveg Lily kifolyó üveg befolyóval.
Viszont nem találok megoldást, hogy tetős akváriumnél hogyan szokták megoldani ezt. Esetleg tudna ezzek kapcsolatban valaki segíteni? (persze tudom, hogy ki vághatnám a tető oldalát, de amiatt, hogy a későbbiekben el tudjam adni, nem szeretném szétvágni...)
valamilyen kompromisszumot kell kötni... vagy kivágod, vagy tető off... másképp, hogy akarod bevarázsolni? egyébként is ha nincs tető egy üvegnek attól még el lehet adni, másrészt meg lehet külön akvárium tetőket is vásárolni. Én ezen egy cseppet sem rágódnék....
 
valamilyen kompromisszumot kell kötni... vagy kivágod, vagy tető off... másképp, hogy akarod bevarázsolni? egyébként is ha nincs tető egy üvegnek attól még el lehet adni, másrészt meg lehet külön akvárium tetőket is vásárolni. Én ezen egy cseppet sem rágódnék....
még egy DIY megoldás ha már kötöd az ebet a karóhoz, hogy szerkesztesz egy keretet (mondjuk plexiből) amin kivágod a lyukakat és arra teszed rá a tetőt... ez +5-6cm magasság....
 
valamilyen kompromisszumot kell kötni... vagy kivágod, vagy tető off... másképp, hogy akarod bevarázsolni? egyébként is ha nincs tető egy üvegnek attól még el lehet adni, másrészt meg lehet külön akvárium tetőket is vásárolni. Én ezen egy cseppet sem rágódnék....
A tető hátulján mind a két oldalon van 1-1 gyári kivágás. Elméletileg az oase gyári ki és befolyóját ott be tudom engedni.
Nem akartam esőztetőt használni, de lehet az marad egy ideig, aztán majd üveg csere után lesz lily. Vagy valami diy merev csövezést hozok előre a tető alatt. A kereten vannak felfogatási pontok. És ha a tető rajta van, úgy sem látszik. Aztán arra egy Aquario Neo lily fejet rakok. De ha találnék valami jó diy árnyékolási megoldást a lámpánal, akkor lehet, hogy egyébként is le veszem a tetőt...
 
Sziasztok.
Mai napon vettem egy üveg befolyót 12/16-os csőhöz. Elméletileg Chihiros, de mivel használt a fene se tudja.
Csináltam egy kis méricskélést.
- A cső területe: 126,7 mm2
- A szívónyílás területe 90 mm2.

Szerintetek nem lehet ebből probléma? Mármint korlátozhatja ez a szűrő áramlását, vagy az eheim csak belső átmérője úgy is szűkít ennyit? (Azt még nem mértem eddig)

Ránézésre csak annyit tudtam megállapítani róla, hogy ugyan annyi vágás van az üvegen, mint ahány azokon a chihiros befolyókon amikről találtam képet a neten.

Köszi előre is mindenki válaszát!
 
6x6x3,14=113,04 mm2. Vagy nem így kell számolni?
Százados pontosságú tolómérővel mérve a belső átmérő 12,7. Így a sugár 6,35
Azaz 6,35x6,35=126,7

Kötve hiszem, hogy ezt pontosan le tudtad mérni/kiszámolni.
A réseknél a pontos méret most nincs előttem, de megmértem a körvonal mentén a rések hosszát valamint tolómérővel a rések vastagságát. Ebből számoltam a területet, majd ezt megszoroztam 10-el mivel 10 vágás van rajta.

Viszont embertelen fáradt voltam mikor mértem és nagyon nem is gondoltam bele ezekbe a méretekbe, de kezd nekem gyanus lenni, hogy nem is 12/16 a mérete, mert szemre úgy 1-1,5 mm az üveg vastagsága, és ha a belső méret 12,7 az már nem lehet jó...

Na holnap megint méricskélhetem...
 
Sziasztok.
Mai napon vettem egy üveg befolyót 12/16-os csőhöz. Elméletileg Chihiros, de mivel használt a fene se tudja.
Csináltam egy kis méricskélést.
- A cső területe: 126,7 mm2
- A szívónyílás területe 90 mm2.

Szerintetek nem lehet ebből probléma? Mármint korlátozhatja ez a szűrő áramlását, vagy az eheim csak belső átmérője úgy is szűkít ennyit? (Azt még nem mértem eddig)

Ránézésre csak annyit tudtam megállapítani róla, hogy ugyan annyi vágás van az üvegen, mint ahány azokon a chihiros befolyókon amikről találtam képet a neten.

Köszi előre is mindenki válaszát!
Nem érdemes túlkombinálni a dolgot. Előfordulhat, hogy az üveg befolyón nem jut át elég víz. Ilyenkor a szűrő a tömítőgyűrű mellett levegőt fog beszívni. Ha észreveszed, hogy a szűrő zajos, buborékokat köpköd, egy kicsit fojtani kell az áramlást a kifolyó ágon. Duplacsappal ez egyszerűen megoldható.
 
Százados pontosságú tolómérővel mérve a belső átmérő 12,7. Így a sugár 6,35
A cső rugalmas, tehát akár 15 mm belső átmérőt is tudsz vele mérni, ha úgy lapítod. De persze lehetséges, hogy a te csöved ekkora, de felesleges századmilliméterezni, jó hogy a csőfalra tapadt algákat nem vonjuk le az átmérőből...

de kezd nekem gyanus lenni, hogy nem is 12/16 a mérete, mert szemre úgy 1-1,5 mm az üveg vastagsága, és ha a belső méret 12,7 az már nem lehet jó...
12/16-os csövezéshez 13 mm-es befolyó dukál, aminek a belső átmérője 9 mm körül van. Ezért írtam a korábbi bejegyzésemben 4,5-es sugarat.
 
Back
Oldal tetejére