• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Biztosan fojtja. Az összes. Ha alul vagy méretezve szűrésileg, akkor te is szívni fogsz. Bár szerintem nem annyira az áramlás, hanem a szűrő vödör kicsisége miatt. Mekkora az akvárium, mi a szűrőd paramétere? (liter/h, szűrőközeg térfogat, ha esetleg ismeretlen a típus 😉)

Persze, van olyan üvegvágó gyémántkorong, amivel meg lehet próbálni... A baj csak az, hogy biztos kéz kell hozzá, illetve minden egyes bevágással megnő a kockázat, hogy pont ott megfeszül valami a kezedben és elreped. Cseréld nagyobbra, vagy tegyél akrilt, azt úgy fűrészeled, ahogy nem szégyenled. Akvárium fenéküveget fúrtam már sikeresen. Feltöltött akvárium felső merevítő üveg lapját is sikeresen megfúrtam, 2 lyukat egymástól pár centire. Viszont erre a mutatványra nem vállalkoznék, mert szerintem túl kockázatos. 🙂
Nem vagyok alulméretezve.
Eheim1200xl, gyári eheim töltetekkel, 2 szívócsöcön szív egyszerre, épp ezért vettem észre, hogy az egyik üvegen normálisabban be vannak vágva a lyukak.
 
Arra kiváncsi kennék miért volt szükség?
Hogy ne lógjon cső az üveg oldalán. Egy Dennerle 60-as cube lett meggyalázva, várja, hogy legyen hova helye elindítani. Ha szeretnéd befotózom neked. 🙂
Nem vagyok alulméretezve.
Eheim1200xl, gyári eheim töltetekkel, 2 szívócsöcön szív egyszerre, épp ezért vettem észre, hogy az egyik üvegen normálisabban be vannak vágva a lyukak.
Nem kötekedem a szűrővel. 🙂 Ha nem érzed helyesnek az egyik szívót, akkor inkább cseréld le. Ezt a szűrőt szerintem nem tudod annyira lefolytani, hogy abból származzék alga gond. 🙂
 
Nekem olyan problémám van hogy, a szívó ágon lévő üveg befolyón 10 db bevágás van, de látszólag elég kicsik és félek hogy fojtani fogja a szűrőt. Nem lehet ezeket valahogy bővíteni? Reszelni? Nagyobbra vágni? Úgy látom minden márka más, ez most valami Glass Aqua nevű cucc 16/22 es átmérővel. Köszönöm a hozzászólásokat.
Szia!
Üvegműves megoldja.
Pl. Bp. IX. ker. Ranyák üvegtechnika
 
Közben MJ is megtalálta ezt az üveget. Működés közben:
Köszi. Használok Aquario skimmert. Nekem az is nagyon bejött. Az egyetlen dolog, ami csábít, az az üveg. Praktikus az Aquario, csak bemattul az akril, utána nem olyan szép. Az üveg törékenyebb, cserébe szép marad. 🙂 👍
Kíváncsi lennék, hogy GA oldalán megjelenne-e egy ilyen üveg verzió. Ódzkodom az Amazontól. @viktorlantos ?
 
Használ itt valaki Aquario NeoFlow akril csöveket, ill. skimmert?
Mennyire hajlékony, ill. mennyire marad rugalmas 1/2-1 év múlva?
 
Használ itt valaki Aquario NeoFlow akril csöveket, ill. skimmert?
Mennyire hajlékony, ill. mennyire marad rugalmas 1/2-1 év múlva?
Használok. Rugalmas. A 100fokosforró forró lobogó vizes mosást nem annyira szereti. A skimmere kicsit érzékenyebb, de még nem törtem el. Az üveg azért hamarabb elpattan... Ha törtél már el üveg ki - befolyót, akkor ajánlani tudom. 🙂
 
1 hét után értékelést tett közzé?!? Ha a halakat 2 hét után telepítünk új akvába, egy ilyesmit alsó hangon 1 hónap után lenne érdemes/értelmes kivesézni.
Ilyet még a GA sem tenne meg.
Mary, nekem ez technika. Egyszerű, mint a faék. Tök mindegy, hogy milyen mesét épít rá MJ. A vidiből látom, hogy tudja azt, amit az Aquariotól elvárok. Az, hogy MJ nézettségért, reklámért osztja meg, hidegen hagy. Nekem kell egy ilyen holmi. 🙂💖
 
Aquario Premium Neo Flow kimenő ágára rövid vagy hosszú garnélavédővel számoljak?
Vagy esetleg a gyári végzáró helyett mehetne rá a garnélavédő közvetlenül a csőre?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Aquario Premium Neo Flow kimenő ágára rövid vagy hosszú garnélavédővel számoljak?
Vagy esetleg a gyári végzáró helyett mehetne rá a garnélavédő közvetlenül a csőre?
Végzáró nélkül nem fog működni (a szűrés). Arra kell ráhúzni a garnivédőt.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére