• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

Újfent jól jönne egy kis tanács. 🤗
Friss az akva, pár hetes. 144 liter (90*40*40) és kapott egy Eheim 2275 Eheim Professionel 4+ 600 külső szűrőt. Hiába fojtom le a szűrőt kb. a felére, mégis olyan áramlást kavar, hogy amit ér az bealgásodik. Persze még finomhangolni kell az akváriumon sok mindent, de kezdésnek az áramlással szeretnék valamit kezdeni.
A kérdésem a következő. Ez a dolog orvosolható lenne egy lily pipe beüzemelésével? A következő termékkel szemezek: Aquario Neo Flow L - akril szűrő ki-, befolyó cső 17 mm. Valaki használta már esetleg? Vagy van más típus, ami szerintetek alkalmasabb lenne?

Köszönöm előre is! 😘

 
Sziasztok!
17-es Poppy és Lilly között vajon mikorra a flow különbség? Jelenleg poppy van és azt látom, h nem igen mozog a talaj. Mögötte Oase 850 dolgozik, kraft az van.
Amúgy 60cm magas az akvárium és 90 hosszú. Poppy mellett döntöttem, mert majd szeretnék diszkoszokat, és azok nem nagyon szeretik az erős áramlatot.
Valaki cserélt már e kettő között?
 
Ahogy látom, elég kihalt a topic, de hátha. 42es kockámba tettem spin pipeot. Ahogy látom, ad egy közepes áramlást, ami jó.

A kérdésem: az esőztetővel szemben ez nemigen fodrozza a víz tetejét. Kell-e valamennyit levegőztetni? (Oxydatorom van, de esőztető mellett nem kellett.)
 
Sziasztok!
17-es Poppy és Lilly között vajon mikorra a flow különbség? Jelenleg poppy van és azt látom, h nem igen mozog a talaj. Mögötte Oase 850 dolgozik, kraft az van.
Amúgy 60cm magas az akvárium és 90 hosszú. Poppy mellett döntöttem, mert majd szeretnék diszkoszokat, és azok nem nagyon szeretik az erős áramlatot.
Valaki cserélt már e kettő között?
A tulajnak nagyon nem kéne mozognia egyiknél sem. Ilyen nagy méretben csak Lilyt szokás használni. Sok évvel ezelőtt egy taiwan garnis 90×45×40 növényes akváriumon szívott sokat egy kolléga a Poppyval, aztán visszacserélte a Lilyt.
 
Valaki arulja mar el nekem hogy ezt a fajta skimmeres kifolyo S alaku cso reszet a fuggoleges bezzivo reszig hogy an lehet takaritani, nekem a flexi kefe sehogy nem megy bele, eltorni meg nem akarom.

shopping
 
Valaki arulja mar el nekem hogy ezt a fajta skimmeres kifolyo S alaku cso reszet a fuggoleges bezzivo reszig hogy an lehet takaritani, nekem a flexi kefe sehogy nem megy bele, eltorni meg nem akarom.

shopping
nekem anno simán belement a flexi kefe, meg tegyél bele GA tisztító folyadékot és tartsd fordítva pár percig amíg feladja a tutyit majd mosd ki nővízzel
 
Valaki arulja mar el nekem hogy ezt a fajta skimmeres kifolyo S alaku cso reszet a fuggoleges bezzivo reszig hogy an lehet takaritani, nekem a flexi kefe sehogy nem megy bele, eltorni meg nem akarom.
na ez engem is érdekel, nekem sem sikerult, sok órás áztatás sem nyert, kefe sem megy bele
 
Ezzel én is mindig szívok, nehéz rá jó megoldást találni. Egy vékony drót végét kellene valahogy letompítani és a végére valahogy rögzíteni egy szivacsdarabkát. Ráadásul úgy, hogy azt viszonylag egyszerűen cserélni is lehessen. Kis fantáziával biztosan megoldható, én nem öltem bele energiát és sajnos isteni szikra sem jött. Jobb híján próbálkoztam a víznyomást felhasználni, de ez is néha türelemjáték. Ilyenkor egy szivacsból próbálok akkora darabkát levágni, hogy kicsit beleszoruljon az üvegbe, de azért csússzon is benne és beledugom az üvegbe. Majd vízcsap alá tartom, a markommal összefogva a csapot és az üveg száját, hogy a folyó víz ne tudjon másfelé haladni. A nyomás végigküldi a szivacsot a csövön, majd a túloldalon kijön. Ezt ismétlem néhányszor, amíg nagyjából tiszta nem lesz, ezután ismét áztatom picit és újra megismétlem. Leírva ez így eléggé hosszadalmasnak tűnik, de amúgy nem az, bár valóban bosszantó hogy ezzel kell sz.rakodni.
Állítólag az ADA keféje tökéletes a célra, én mondjuk dacból :) nem vagyok hajlandó ilyen drágán vásárolni belőle egy készletet a kül. méretű üvegekhez. Van egy Chihiros kefém, ami elég jó, de vele is ügyeskedni kell egy kicsit. Én fogóval görbítettem egy icipicit a legvégén, éppen csak annyit, hogy nehogy többet ártson mint használjon. Egy ideje ezt használom, megbékéltem vele hogy ehhez a feladathoz relax kell :)
 
Egy vékony drót végét kellene valahogy letompítani és a végére valahogy rögzíteni egy szivacsdarabkát. Ráadásul úgy, hogy azt viszonylag egyszerűen cserélni is lehessen. Kis fantáziával biztosan megoldható, én nem öltem bele energiát és sajnos isteni szikra sem jött.
Igaz más területen, de nekem ez vált be: sodrott gitárhúr, amiből még kilóg a középső vékony szál, arra rá lehet szúrni dörzsis szivacsdarabból, majd a szálat visszahajtani, csavarni, és így rögzíteni is lehet a szivacsot.
 
Valaki arulja mar el nekem hogy ezt a fajta skimmeres kifolyo S alaku cso reszet a fuggoleges bezzivo reszig hogy an lehet takaritani, nekem a flexi kefe sehogy nem megy bele, eltorni meg nem akarom.

shopping
Valamilyen lapos edénybe/tepsibe beleönteni 1-2 deci hypot és az üveget elfektetni benne skimmer nélkül, ráengedni annyi vizet, hogy épp elfedje, átjárja. A szennyeződés 90%-a 10 percen belül leoldódik, a maradékot meg @Jopet szivacsos-vízátnyomós trükkjével szoktam én is. Ezzel patyolat lesz még a hajlatokban is.
 
Back
Oldal tetejére