• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Nekem félig el van zárva alul, így nincs vele semmi gondom...
Milyen szűrő van mögötte?
Ha a beömlőt félig elzárod, akkor felül több vizet szív elvileg. Tehát még jobban lerántja az úszót.
Az úszó részben van egy kis légdugó. Neked nem csinált még olyat, hogy szakaszosan kis buborékok kerülnek a szívócsőbe? Ciklikusan? Ilyenkor az úszó le fel jár és nem is nagyon akarja abba hagyni. Telemegy levegővel a szűrő.
Nehéz ezt így elmagyarázni. Majd megpróbálok legközelebb egy videót csinálni.
 
Nem az a gond, hogy nem szívja le a felszínt, hanem nehézkes beállítani. Főleg vízcsere után. Picit mozog a vízfelszín és levegőt szív be a szűrő rajta keresztül, aztán meg csak csobog.
Csinál olyat, hogy az úszó nem marad fent a víz felszínén, pedig maxon van a beömlő. Ilyenkor fecskendővel tolok alá levegőt :)
Na mindegy, meg lehet szokni.
Nekem ugyan nem ISTA mini skimmer van, hanem kínai glass, de a lényeg ugyanaz szerintem.

skimmer.jpg
1. Ha nagyon sok levegőt szív be, még szinte teljesen nyitott alsó szabályzó mellett is, akkor próbáld minél lejjebb engedni az akvárium üveg széléhez (piros nyíl).
Így a skimmer a felhajtóerő miatt feljebb kerül a vízfelszínen (valamint a szívóág nyílása is messzebb kerül a skimmer aljától) és kevesebb levegő jut be (narancssárga nyíl).
2. Ha a talaj miatt már nem tudod leengedni egészen vagy az üveg már ráfekszik az akvárium szélére, akkor annyit tudsz csinálni, hogy egy egészen picit megdöntöd a skimmert, hogy ne teljesen függőlegesen álljon. Így a vízfelszínen fekvő skimmer rész felületén nem egyenletes körben folyik le a víz és a levegő mellette nem tud bejutni...béna vagyok rajzból, ezt nem tudtam jól nyilazni, és megfogalmazni se egyszerű, de remélem érthető azért:)
 
Igen. Én is ezt matekoztam ki, hogy így működik a legjobban. Köszönöm! Kísérletezem még vele!
Még annyi, hogy nálam konkrétan alul teljesen nyitva van a szabályzó (nem takar semennyit a nyílásokból), de a tetején szépen lassan azért csordogál le a víz, a felszíni hártya nem tud kialakulni. A skimmer nem is a szívóhatás miatt, hanem a műanyag súlya miatt pont annyira azért lesüllyed, hogy ne lebegjen csak úgy...
 
Nekem ugyan nem ISTA mini skimmer van, hanem kínai glass, de a lényeg ugyanaz szerintem.
Ugyan az, de mégsem. Ha nincs meg a megfelelő "szoknyája" ahol a levegő van, akkor könnyen le tudja rántani. 3 félét használok és a egyiket, meg kellet buherálnom, meghoszabitottam a szoknyáját. Így most nem mini szoknyás. :D
 
Én is úgy vettem észre, hogy a feljebb emelése/vízből való kiemelése segít.
De ha nem ingadozik túl sokat a vízszinted (rendszeresen pótolod az elpárolgottat), akkor bevethető egy 12/16-os tömlőből levágott keskeny gyűrű is, ami pontosan passzol az úszó elem nyakára. Ezzel megakadályozható a leszippantás. Ha megmelegítve kicsit kinyújtod a karikát, akkor feszülni sem fog az akril csövön, hanem kézzel mozgathatóvá válik. Ha nincs is szükség erre, biztonsági megoldásnak akkor is bevethető, nehogy véletlenül beússzanak a lemerült úszóba a halak.

Polish_20210303_192118673.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem az a gond, hogy nem szívja le a felszínt, hanem nehézkes beállítani. Főleg vízcsere után. Picit mozog a vízfelszín és levegőt szív be a szűrő rajta keresztül, aztán meg csak csobog.
Csinál olyat, hogy az úszó nem marad fent a víz felszínén, pedig maxon van a beömlő. Ilyenkor fecskendővel tolok alá levegőt :)
Na mindegy, meg lehet szokni.
Nekem sem működik rendesen. Hagytam a francban lent ma este.
 
Kínai.
Az úszó nekem is elsüllyed. Magától. A szűrő bekapcsolásakor meg kell kézzel tartani. Miután szívott ki belőle vizet fennmarad. Nem szokott áranszünet lenni, de utána tuti víz alá kerülne.
A lemerülést határoló gyűrű jó ötlet, én is tenni fogok rá.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Üveg ki és befolyó (lily) elhelyezéssel kapcsolatban lenne szükségem a tudásotokra, tapasztalataitokra.
Számomra az lenne az ésszerű, hogy a rövidebb oldalra teszem a 2 üveget a szélekre. Sok képen látom, hogy a rövid oldalon van a ki és befolyó, viszont közvetlen egymás mellett. 45x36 az akvárium. Mit gondoltok, hogy lenne ideális elhelyeznem őket?
 
Sziasztok. Üveg ki és befolyó (lily) elhelyezéssel kapcsolatban lenne szükségem a tudásotokra, tapasztalataitokra.
Számomra az lenne az ésszerű, hogy a rövidebb oldalra teszem a 2 üveget a szélekre. Sok képen látom, hogy a rövid oldalon van a ki és befolyó, viszont közvetlen egymás mellett. 45x36 az akvárium. Mit gondoltok, hogy lenne ideális elhelyeznem őket?
Scape-, kifolyótípus-, és CO2 adagolás függő. Mutass egy képet az akváriumról, úgy jobban tudunk segíteni.
A lényeg az, hogy sehol ne alakuljon ki pangó rész a vízben. De egyúttal növények se legyenek kitéve közvetlenül az erős áramlásnak. És ha diffúzorral adagolsz CO2-t, akkor az áramlat a lehető legjobban beforgassa a felfelé törekvő buborékokat.
 
Scape-, kifolyótípus-, és CO2 adagolás függő. Mutass egy képet az akváriumról, úgy jobban tudunk segíteni.
A lényeg az, hogy sehol ne alakuljon ki pangó rész a vízben. De egyúttal növények se legyenek kitéve közvetlenül az erős áramlásnak. És ha diffúzorral adagolsz CO2-t, akkor az áramlat a lehető legjobban beforgassa a felfelé törekvő buborékokat.
Ahh, ez valóban lemaradt. co2 ebben nem lesz tehát ez jelen esetben nem releváns. Képet sajnos nem tudok csatolni, csak linkelni tudnék. Otthon majd teszek fel képet valahová, hogy hogyan is nézne ki.
 
Sziasztok!

Az akvárium kialakítása miatt praktikud lenne rövidebb üveg befolyó a szűrőre.

Lehet esetleg ilyet kapni valahol vagy alakíttassak át egyet?

Köszönöm.

U.i: ugyonitt amortizáció pótlásba 2db 16-oa lilli pipe kerestetik :)
 
Sziasztok!

Van valami trükk arra, hogy az üveg be- és kifolyókról a csövet biztonságosan le lehessen szedni a tisztítások alkalmával?
Gondolkodom, hogy áttérek üveg be-/kifolyóra, de tartok tőle, hogy hamar törés lesz a vége.
 
Sziasztok!

Van valami trükk arra, hogy az üveg be- és kifolyókról a csövet biztonságosan le lehessen szedni a tisztítások alkalmával?
Gondolkodom, hogy áttérek üveg be-/kifolyóra, de tartok tőle, hogy hamar törés lesz a vége.
 
Sziasztok!

Van valami trükk arra, hogy az üveg be- és kifolyókról a csövet biztonságosan le lehessen szedni a tisztítások alkalmával?
Gondolkodom, hogy áttérek üveg be-/kifolyóra, de tartok tőle, hogy hamar törés lesz a vége.
Én is úgy csinálom mint @Jopet , vagyis egy picit tovább kell tolni, érzed mikor levegőt kap, és mindenféle erőlködés, tekerés vagy csavargatás nélkül lejön. Előtte mondjuk úgy fél percig kb olyan meleg vízzel folyatom a csapból, amit még elbír a kezem! ;)
 
Köszönöm a válaszokat!
Amúgy ha vazelinnel kenem meg az összerakásnál az okozhat problémát amúgy? Vagy úgy már fennáll a veszélye annak, hogy lenyomja a csövet magáról?
 
Köszönöm a válaszokat!
Amúgy ha vazelinnel kenem meg az összerakásnál az okozhat problémát amúgy? Vagy úgy már fennáll a veszélye annak, hogy lenyomja a csövet magáról?
Én nem kockázatatnék, és amúgy feleslegesnek is tartom. Ezzel a módszerrel nem lesz gond a levétel! ;)
Plusz ha jó minőségű üveget veszel, az nem törik úgy mint egy olcsó messziről rendelt utánzat! ;)
 
Köszönöm a válaszokat!
Amúgy ha vazelinnel kenem meg az összerakásnál az okozhat problémát amúgy? Vagy úgy már fennáll a veszélye annak, hogy lenyomja a csövet magáról?
Én ezt így oldottam meg. Biztosan tartja a csövet és a lilly-t, úgy hogy bekentem szilikonzsírral. Egy mozdulattal lejön nem difundálódik össze. 😀
 

Attachments

  • 6864809E-BBD4-4EF8-990F-19A125E154BB.jpeg
    6864809E-BBD4-4EF8-990F-19A125E154BB.jpeg
    325.4 KB · Megtekintések: 60
Back
Oldal tetejére