• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sanyi007

Kertész szaki
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a szívó ágon lévő skimmer nem a legjobban működik. Fel-le ugrál menet közben, egy csomó levegőt szív, majd simán csak rácuppan a beszívóágra és nem lebeg a felszín tetején. Próbáltam fecskendővel és csővel levegőt nyomni a skimmer alá, ekkor megemelkedik de ismét jön a fel le mozgás majd letapadás. Alul teljesen nyitott állásban van, de próbáltam félig elzárni illetve úgy is, hogy csak a skimmeren keresztül szívja a vizet. Nem lett változás egyik esetben sem. 16-os a méret és Tetra ex 1200-as szűrőn van ami jó félig fojtva van. Akvárium méret 112l. A ki-be folyó Ali-ről lett rendelve.

Köszi előre is!

Cipo3

VIP kertész
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a szívó ágon lévő skimmer nem a legjobban működik. Fel-le ugrál menet közben, egy csomó levegőt szív, majd simán csak rácuppan a beszívóágra és nem lebeg a felszín tetején. Próbáltam fecskendővel és csővel levegőt nyomni a skimmer alá, ekkor megemelkedik de ismét jön a fel le mozgás majd letapadás. Alul teljesen nyitott állásban van, de próbáltam félig elzárni illetve úgy is, hogy csak a skimmeren keresztül szívja a vizet. Nem lett változás egyik esetben sem. 16-os a méret és Tetra ex 1200-as szűrőn van ami jó félig fojtva van. Akvárium méret 112l. A ki-be folyó Ali-ről lett rendelve.

Köszi előre is!
Pedig a megoldás az, hogy lent teljesen nyitott állapotban van így fentről semmit vagy nagyon keveset szív. Olyankor nem ugrál.

Én mielőtt erre rájöttem ráettem egy drótot az U alakú felső csőre ami odanyúl az ugráló részhez és koppan rajta amikor ugrál. Ezzel kizökkenti az ugrálásból. Ez is működött.
Talán érthetőbb ha úgy mondom, hogy, ha a hintázó gyerek elé beáll egy felnőtt azonnal nekimegy, elveszti a ritmust és leáll a hintázás.

Bálint Nagy

VIP kertész
Sziasztok!

Köszi előre is!
Nekem is néha csinálja. Általában akkor fordul elő ha csurig töltöm az akváriumot, tehát ha nagy a skimmer alja és a teteje között a távolság. Gyakorlatilag ez egy önmagát gerjesztő folyamat. A legkisebb vízfelszíni hullám elindítja és egyre nagyobb lesz a mozgás. Pl. a lily felszínfodrozása. Próbáld meg, hogy egy kicsivel magasabbra rakod a skimmert (kisebb a teteje és az alja közötti távolság), vagy tölts kevesebb vizet az üvegbe.

gastvic

Kertész szaki
Nekem is néha csinálja. Általában akkor fordul elő ha csurig töltöm az akváriumot, tehát ha nagy a skimmer alja és a teteje között a távolság. Gyakorlatilag ez egy önmagát gerjesztő folyamat. A legkisebb vízfelszíni hullám elindítja és egyre nagyobb lesz a mozgás. Pl. a lily felszínfodrozása. Próbáld meg, hogy egy kicsivel magasabbra rakod a skimmert (kisebb a teteje és az alja közötti távolság), vagy tölts kevesebb vizet az üvegbe.
Jó lehet ez a megoldás.
Az Eheim skimmernél is a leírásában szerepel, hogy max. 3 cm távolság lehet, amire kiemelkedhet a lebegő rész. 20200703_065208.jpg

Oldal tetejére