• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!
Egy lapos 30l-es akváriumba szeretnék üveg ki és befolyót. Mit ajánlotok ami bevált?
Názagettem és olyat keresnék ami skimmer is, de sajnos ahogy néztem mindegyik túl magas. Létezik olyan, ami jól használható ilyen akvába?
Szia amennyiben kocka az akvariumod, spinnert javasolnek, Ha nem kocka de rovid akkor poppyt. A szkimmeres befolyo alja es teteje,vaghato eleg konnyen.
 
Szia amennyiben kocka az akvariumod, spinnert javasolnek, Ha nem kocka de rovid akkor poppyt. A szkimmeres befolyo alja es teteje,vaghato eleg konnyen.
Az akvárium, amit tervezek egy GA 60x30x16-os lenne. Köszönöm! Egy nano lily esetleg túl nagy áramlást keltene?
Az üveg skimmert mivel érdeme könnyen vágni?
 
Most üvegeztem be három akváriumot. Sejtettem, hogy a skimmer középen is beszívhatja a garnélákat, ezért tettem egy szilikon o-gyűrűt az úszó szárára.
Még dolgozni kell a problémán.

IMG_20210227_084641.jpg
 
Plexilapból készítettem illesztőgyűrűt. Most már nem szív be senkit.
Alul is gond volt, mert a védőrácsot belülre tettem. Kényelmesen elfért az állítószerkezet körül. De létezik akkora méretű garnéla ami pont beszorul az üvegen vágott résekbe. Kívülről kapot szúnyoghálót. Kicsit ritkának tűnik, de majd szűrőtakarításlor kiderül.

IMG_20210301_115705.jpg
 
Plexilapból készítettem illesztőgyűrűt. Most már nem szív be senkit.
Alul is gond volt, mert a védőrácsot belülre tettem. Kényelmesen elfért az állítószerkezet körül. De létezik akkora méretű garnéla ami pont beszorul az üvegen vágott résekbe. Kívülről kapot szúnyoghálót. Kicsit ritkának tűnik, de majd szűrőtakarításlor kiderül.

View attachment 102668
Azon a hálón keresztül is simán beszippantja a szűrő. Én havonta egyszer kitakarítom és megmentem a kis butákat. Addig is biztonságban vannak az éhenkórász halak elöl. 😀
 
Sziasztok!

Használja valaki az Ista Mini Surface Skimmer-t? Nektek is ilyen problémás beállítani?
Minden vízcserénél teleszívja a szűrő magát levegővel. Van olyan hogy az úszó része nem hajlandó fent maradni a vízfelszínen, fecskendővel kell levegőt alányomnom. Ezt nem is értem miért van.
Alul a beömlő szelepet maxon hagyjátok? Vagy azzal érdemes játszani?
Ha beáll, akkor már teszi a dolgát és szép tiszta a felszín.
 
Sziasztok!

Használja valaki az Ista Mini Surface Skimmer-t? Nektek is ilyen problémás beállítani?
Minden vízcserénél teleszívja a szűrő magát levegővel. Van olyan hogy az úszó része nem hajlandó fent maradni a vízfelszínen, fecskendővel kell levegőt alányomnom. Ezt nem is értem miért van.
Alul a beömlő szelepet maxon hagyjátok? Vagy azzal érdemes játszani?
Ha beáll, akkor már teszi a dolgát és szép tiszta a felszín.
A beömlő állításával kell eltalálni azt a pozíciót, amikor fent elkezdi leszívni a vizet.
 
A beömlő állításával kell eltalálni azt a pozíciót, amikor fent elkezdi leszívni a vizet.
Nem az a gond, hogy nem szívja le a felszínt, hanem nehézkes beállítani. Főleg vízcsere után. Picit mozog a vízfelszín és levegőt szív be a szűrő rajta keresztül, aztán meg csak csobog.
Csinál olyat, hogy az úszó nem marad fent a víz felszínén, pedig maxon van a beömlő. Ilyenkor fecskendővel tolok alá levegőt :)
Na mindegy, meg lehet szokni.
 
Nem az a gond, hogy nem szívja le a felszínt, hanem nehézkes beállítani. Főleg vízcsere után. Picit mozog a vízfelszín és levegőt szív be a szűrő rajta keresztül, aztán meg csak csobog.
Csinál olyat, hogy az úszó nem marad fent a víz felszínén, pedig maxon van a beömlő. Ilyenkor fecskendővel tolok alá levegőt :)
Na mindegy, meg lehet szokni.
Nekem félig el van zárva alul, így nincs vele semmi gondom...
 
Back
Oldal tetejére