• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Two gardens

Kíváncsi lennék a kerítésre (mert nekem sosem volt :facepalm:). Én szívem szerint villanypásztort alkalmaztam volna :D
Továbbra is azt mondom (én is), hogy sok lesz a fény, ami nem baj (és meg is értelek), de félő, hogy elönt az alga. Főleg most, hogy megváltál a sok amanótól. Az én szememet is bökték, főleg a folyton petés böszme mamaciták. De én már megbékéltem velük. Néha, mikor berakok nekik - és a sok sakurának - egy tenyérnyi (ujjastól) karalábélevelet és másnapra elpusztítják gondolkodom el azon, hogy mi algától menthetnek meg engem nap mint nap az amúgy algamentesnek tűnő akváriumban.
Szóval arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ne tökölj azzal a rotalával míg tőosztással dúsítani tudod. Vagy dúsítsd be őket friss hússal, vagy válassz még valami szép stemet is az összképhez. Vagy lehet olcsó igénytelen fajta is - ha csak ideiglenesre tervezed. Én indítás után sokat szívtam egy (haj, vagy rhizo vagy mi..) algával az apró levelű növényeken. Algákat tekintve a stemekkel elkéstem, azt viszont érzékeltem, hogy ideiglenes bekerülésük után a többi növény elkezdett tápanyaghiány-tüneteket produkálni változatlan tápozás mellett. Pedig a kis növények/stem arány kb 10/1 adagnyi volt (persze ez "táp felszívó felületben" nem ennyi :)).
Nem is írtad, mivel tápozol és milyen módszerrel.? Ha sprintert nyomsz (gondolom a világításból), akkor tehát a stem majdnem kötelező indításkor. Erre nekem is @ozzy és a többi fórumtárs hívták fel a figyelmemet.
Ez megy most nálad, meg a nano? A 96 literesen túladtál?
Bocs, hogy túlaggódom helyetted a dolgokat :)
 
Nálam jobban nem aggódik senki ;) De köszönöm azért, mert minden tanács vagy ötlet jó lehet. Ha nem most akkor később "ugye megmondtam" :D

Én ezt most egyelőre magára hagyom. Bent maradt 3 oto 40 garnéla meg 2 amano. Leghamarabb úgyis egy hét múlva fogom látni, egyértelmű lesz az irány a későbbiekben. Mindenesetre fél órát visszavettem a világításból. Ha jön az alga, majd hajlítok lábakat vagy jolly rendszerből csinálok függesztéket hozzá. Értem, hogy mit írtatok, azt is, hogy van esély a bekövetkeztére, de ezt most nekem látnom kell.
A növények úgy nőnek, mintha húznám őket. Biztos, hogy felveszik amit odaadok nekik. Mármint ránézésre, mert tesztjeim nincsenek, eddig se voltak. Majd ha baj lesz tesztelek. A tápozás GA-s előírás szerint zajlik. Mic/mac/carbo citromsavas Co2 és heti 50%-os vízcsere. Ez bevált a 96-osnál és a nanonál is. Algám nem volt egyiknél sem. Pedig a nano felett 20W-os a lámpa.
A nano még fut, teljesen más stílus, fekete háttér, tök más növények. Élvezem, hogy ott valami mást csinálhatok. Kicsit többet tudok próbálkozni. Nincs akkora tétje. A 96literes medencét eladtam a szétfarigcsált tetővel együtt. Az értékes növényeket eladogattam. A nem annyira értékeseket hirdettem nyomott áron meg ingyen 2 hónapig kb, de nem kellett a kutyának sem. 3 szál bacopával metrózzak ki kőbányára, mert ő nem jön érte meg ilyenek. Úgyhogy fogtam a aljzatot, guppikat és mollykat meg a maradék növényzetet és a párom munkahelyének (óvoda) adtam. Ott rendeztem be egy 54literes növényest. Örült neki mindenki.
 
Sziasztok!

Az elmúlt héten nem voltunk itthon. Hétfőn utazás előtt volt egy vízcsere+baktérium. Tápokból kimértem 4 napi adagot és ment a vízbe. CO2-t minimális buborékszámra állítottam (nincs még mágnes szelepem). Mindenki kapott enni még egyszer és indulás.
Eltelt egy hét és erre jöttem vissza:
DSC_0821.jpg

DSC_0837.jpg

DSC_0843.jpg


Valami bruutttális, hogy mi mennyit nőtt. Szinte minden növény buborékozik. Vártam, hogy alga hegyek lesznek. De nincsenek.
A marsilea valóban nem egy sprinter, de szépen lassan folyik ki a kövek közül.
A garnéla védő hálót egyelőre levettem a szívócsőről, mert alatta a rotala szinte megállt a fejlődésben. Ha most azt mondod, hogy oké ez így szép, de kicsit üres még a hátsó traktus, akkor igazad van. De hozzá kell tennem, hogy csak most. Szerintem két hét múlva már túl fog érni a kövek síkján. Ha magasra nő előtte pedig a parvulát hagyom megnőni szerintem rendben lesz.
Az előtér nyírása szerintem 2 hét múlva lesz esedékes.

Köszi, hogy benéztél!
 
És milyen szép tiszta maradt az út. Nem járt erre se ló, se autó...
Kicsit mintha üres lenne a hátsó traktus ;)
Úgy látom, a stau kezdi átvenni a hatalmat. Ne engedd neki, ne legyen salátás kert... És nagyon szépen alakulgattok.
 
Sziasztok!

Eltelt 3 hét az indítás óta és most így állunk. Nagy baj nincs :)
Clipboard01.jpg

Úgy gondoltam, hogy a hétvégén egy kis igazítás ráférne a növényzetre. Van esetleg javaslat, hogy mit meddig nyírjak? Nekem az az elképzelésem nagyjából, hogy staun a talaj felett egy levélpárt hagynék meg. Elöl a parvula félbevágva. Kövek előtt kissé magasabbra hagyni, kb 2/3-át hagynám meg. Rotala, reinecki marad.

Vagy még ne nyúljak hozzá? Ez is opció persze.

Az úttal kell kezdeni még valamit. Talán kicsit feljebb kellene húzgálni az elválasztó plexilapokat. A parvula úgyis benövi hamarosan.
 
Az úttal kell kezdeni még valamit. Talán kicsit feljebb kellene húzgálni az elválasztó plexilapokat. A parvula úgyis benövi hamarosan.
Szia !Nagyon szépen fejlődik az akvárium.
Az ösvény elválasztására ízlésesen ha van köved amit ripityára tudsz törni azzal meg lehet oldani.
És igen a parvulát alul vágd hamarabb sűrűsödik.
Engem ami még zavar az a nagyon homogén háttér ha jól sejtem ez egy nekinyomott fehér karton.
Ha van rá lehetőségen egy kicsit az üvegtől hátrébb húzva elérhet egy kicsit mélyebb hatást is.;)
 
Vannak kis kavicsaim megpróbálok törni holnap. Köszi az ötletet. A hátteret még az előző gazdája ragasztotta rá. Valóban üresnek tűnik egyelőre. Arra számítok, hogy a rotala növésével csökken az üresség. Egyelőre nekem tetszik így. A parvula meg kap egy jó erős vágást. Köszi a segítséget!
 
A kőtörés elmaradt, mert nem volt eszközöm hozzá. A nyíráshoz volt, szóval azon túlvagyok. A parvulanyírással nem leszünk barátok, de segít az Eheim Skim 350! Komolyan kötelezővé tenném az akvárium szettekhez. Zseniális egy eszköz az tuti. Nem is tudom nekem miért nem volt eddig ilyenem. Előzetes tervemmel ellentétben mégiscsak hozzányúltam a rotalához. Talaj felett elvágtam és visszaraktam mellé a töveket. Szép sűrű lesz. A kissé elszineződött homokot leszívtam, de nem pótoltam. Majd legközelebb. De ami a legfontosabb bekerült 10 amanda lazac és 10 törpe razbóra. Nem félénk halak úgy tűnik. Nagyon jól néznek ki ahogy néha összekeveredik a két csapat, majd szétválnak.
Szűrő terén is fejlesztettem. A micromec felkerült az előszűrőbe, hogy ne kelljen kidobni. Nem tudom lesz-e ott haszna. Biológiai szűrőanyag az is, ártani nem fog. A substrat pro lekerült az alsó tálcába. A középső tálcába seachem matrixot raktam. Pont belefért az 1 liter. A felső szekció nem változott. Kiváncsi vagyok a surface scum-ba beleszól-e ez a méregdrága szűrőközeg.
Hoztam egy fotót is. Valami vagy velem vagy az optikával nem stimmel, de most nem sikerült olyan fényesen a fotó. Viszont úgy sem bírnám ki, hogy ne mutassam meg hogy sikerült életem első tudatos(?) nyírása.
DSC_0869_kicsi.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!

Nagyon szép akvárium. Hogy jönnek ki Nálad rizspontyok a garnélákkal? Szaporulat is van mellettük?

Köszönöm!
Kisgyermek rizsponty koruktól kezdve együtt nevelkedtek. Nincs gond. Van garniszaporulat. Márcsak a növények miatt is, ahova el tudnak bújni a garnélák ha úgy érzik.
 
Nem fogom elkerülni, hogy ne vegyek egy elektromos fogkefét. Ma megpróbáltam analóg fogkefével, de féltem, hogy megmozdul a kő amin dolgoztam.
A homokot 1/3-át leszívtam és tettem helyére újat illetve emeltem a szintjén egy kicsit. Láttam egy jó kis technikát egy videón az ilyen műveletre. Egész jól bevált.
A parvula betört az útba is. Eszembe juthatott volna, hogy teljesen el kell szigetelni a talajt és a homokot. Most már talán mindegy.
A köveken kívül, máshol továbbra sincs algám. Tápozás: GA előírás szerint. A DC eddig fentebb volt. Támadt egy olyan érzésem, hogy lentebb nincs akkorra Co2 koncentráció. Be is igazolódott a gyanúm, mert a lime szín visszazöldült. Bubiszámot emeltem 120-ra. Elég jól beindult a növények oxigéntermelése. A DC pedig lime lett. Talán így jó lesz.
Viszont ami a legnagyobb nehézséget jelentte a mai napon, hogy ideje volt csöveket és az üvegeket megtisztítani. Azért ezzel el lehet lenni egy darabig :)
Végeztem és készítettem egy fotót.
DSC_0936_kicsi.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére