• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Two gardens

A szakma egy jeles képviselőjével is egyeztettem ma a boltban és drasztikus lépésre szántam el magam. :) Nyírás, de most úgy tényleg. A fogkefe a Black Friday miatt nem került beszerzésre, de ami késik nem múlik úgysem. Szóval a kövek szinét most ne nézzétek.
Megjelent a pont alga, foltokban sárgult a stau levele és az eddigi fejlődés, mintha megtorpant volna. Gyanítottam, hogy foszfát hiányom van. GA ajánlás szerint tápoztam, de próba cseresznye. Benti konzultáció után vettem foszfátot meg tesztet hozzá, hogy lássam milyen gyorsan fogy a vízből. Az első mérésnél kimutathatatlan volt a PO4 szint. Szóval a bűnös megvan. Adagolok, tesztelek aztán meglátjuk mire jutok.
A stau "kissé" elveszett parvula között. Több ötlet is felvetült, de most megpróbálom az egyszerűbbet. Mivel lesz már foszfát a vízben, nőhet minden újra. Így a parvulát hagyhatom rövidre a stau pedig a terv szerint ki fog nőni közüle. Ha ez nem jön be akkor megfogadom a tanácsot és kicsit átalakítom a növényállományt elöl. Nem sietek sehova. Ja és annyi, hogy a marsilea a kedvenc növényem továbbra. Hihetetlen, ahogy azokkal a kis leveleivel és hosszú indáival igyekszik megjelenni mindenhol.
Szóval nyírás után most így fest a látkép:
nyiras_utan.jpg
 
Azt hiszem nem volt hülyeség a foszfát beszerzés és a teszttel pontosan tudom követni a változást. Tegnap vizcsere után a rendes + kiegészítő táp adagolás után 1,2-1,4 volt a PO4 szint. Ma reggel már csak 0,2. Szóval most napi szinten adagolom 1 körül tartva az értéket. Remélem közben nem lesz K hiányom. De ez hamar ki fog derülni.
 
Ezeket inkább úgy magamnak írom, de ha valakinek valami korszakalkotó, tapasztalaton alapuló ötlete van ne habozzon megosztani velem :)
Reggel 6kor öntöttem be a foszfátot ugyanúgy 1,2 körül volt az érték. Tehát ezt már nem kell mérni innentől. Délután 4kor már 0,6 volt leolvasható. Innen úgy tűnik, hogy 10 óránként esik a foszfát szint 0,6-ot. 24 óránként eltűnik a vízből amit beleöntök. Érdekes lesz az elkövetkezendő időszak. Meg sem fordult a fejemben, hogy míg a többi tápalkotóból a mérés szerint elég áll rendelkezésre a foszfát ennyire fogyhat. Újabb tapasztalat. Szeretem ezt a hobbit. :)
 
Mérni fogom folyamatosan. Erre Tomi is felhívta a figyelmemet a boltban. Ha jól gondolom akkor amikor a foszfát koncentráció csökkenés kisebb mértékű lesz 24 órán belül, mint most akkor onnantól óvatosabban kell adagolni. Gondolom, hogy ez mikor fog bekövetkezni azt senki nem tudja megmondani.
 
Mérni fogom folyamatosan. Erre Tomi is felhívta a figyelmemet a boltban. Ha jól gondolom akkor amikor a foszfát koncentráció csökkenés kisebb mértékű lesz 24 órán belül, mint most akkor onnantól óvatosabban kell adagolni. Gondolom, hogy ez mikor fog bekövetkezni azt senki nem tudja megmondani.
Látni fogod mert zöldül majd az üveged[emoji6]
 
A PO4 saga folytatódik. Alakulunk. Most kell fékezni.
Reggeli mérés: 1,2 mg/l
Esti mérés: 1 mg/l :woot:
Most ellenőrizni fogom, hogy a 10 óra / 0,2mg/l-es fogyasztás mennyire lesz állandó.
 
Sikerült a plafonba lyukat fúratni így lampion már 10cm-re van a víztől. Nem tudom ez most így jó-e, de majd a tapasztalás vagy valamelyikőtök megmondja. Megvettem az elektromos fogkefét is és szerintem elég jó munkát végeztem. A 3 kisebb követ kikaptam azok kaptak egy súrolást meg egy hipós fürdőt. A nyírás után most már látszik, hogy kezd helyre állni minden. A kis köveket amik nem látszottak már a fűben kikaptam és összetörtem, mert kalapácsot is sikerült szerezni. Ki is raktam a törmelékkel az út szélét. Cseréltem némi homokot szokás szerint. Vágtam a reineckii miniből is. Kezdett sok lenni ott bal szélen. Illetve kivettem két teli marék staut. Brutálisan elszaporodott. Átraktam a nano-ba. Ott szépen mutat. Ideje azt a naplót is frissíteni.

A legszembetűnőbb változás mégis, hogy az átlátszatlan fehér fóliát leszedtem és az obiban vettem opál fóliát. Visszaolvasva mindenki ezt az üzletet ajánlotta, ha fóliát akart venni valaki. Nos remélem, hogy csak a légcsatornák közé ragadt vizet látom és nem ilyen lesz a végeredmény, mert akkor nem ez volt az év vásárlása. Fóliáztam már például autó belső díszléceket, fényszórót, hátsó lámpa plexit szóval nem vagyok gyakorlatlan a témában, de egyelőre nem tudom hova tenni a végeredményt. Pedig nem egy ördöngősség. Fólia+víz. Üveg legyen tiszta, arra is víz. Bankkártyával elsimítom és kész.
Mindenesetre a növényzettel meg vagyok elégedve és ez a lényeg.
Hoztam szokás szerint egy fotót.
DSC_1006_kicsi.jpg
 
Utoljára módosított:
Sikerült a plafonba lyukat fúratni így lampion már 10cm-re van a víztől. Nem tudom ez most így jó-e, de majd a tapasztalás vagy valamelyikőtök megmondja. Megvettem az elektromos fogkefét is és szerintem elég jó munkát végeztem. A 3 kisebb követ kikaptam azok kaptak egy súrolást meg egy hipós fürdőt. A nyírás után most már látszik, hogy kezd helyre állni minden. A kis köveket amik nem látszottak már a fűben kikaptam és összetörtem, mert kalapácsot is sikerült szerezni. Ki is raktam a törmelékkel az út szélét. Cseréltem némi homokot szokás szerint. Vágtam a reineckii miniből is. Kezdett sok lenni ott bal szélen. Illetve kivettem két teli marék staut. Brutálisan elszaporodott. Átraktam a nano-ba. Ott szépen mutat. Ideje azt a naplót is frissíteni.

A legszembetűnőbb változás mégis, hogy az átlátszatlan fehér fóliát leszedtem és az obiban vettem opál fóliát. Visszaolvasva mindenki ezt az üzletet ajánlotta, ha fóliát akart venni valaki. Nos remélem, hogy csak a légcsatornák közé ragadt vizet látom és nem ilyen lesz a végeredmény, mert akkor nem ez volt az év vásárlása. Fóliáztam már például autó belső díszléceket, fényszórót, hátsó lámpa plexit szóval nem vagyok gyakorlatlan a témában, de egyelőre nem tudom hova tenni a végeredményt. Pedig nem egy ördöngősség. Fólia+víz. Üveg legyen tiszta, arra is víz. Bankkártyával elsimítom és kész.
Mindenesetre a növényzettel meg vagyok elégedve és ez a lényeg.
Hoztam szokás szerint egy fotót.
DSC_1006_kicsi.jpg

Ezt nagyon rendbe vágtad(y)
 
Szinte csak magamnak írom a napló jelleg miatt. Nyilván ezeken a dolgokon, amiket leírok a nálam rutinosabbak már mind keresztülmentek.
Mióta tartom az 1mg/l-es foszfát értéket és feljebb emeltem a lámpát 10 centivel a víz szint fölé, valami eszméletlen buborékozásba kezdett minden növény. Illetve ami még érdekes, hogy nem képződik annyi surface scum, mint korábban. 2 percre beindítom a reggel a skimmert és aznapra el is van rendezve az ügy. Érdekesség, hogy amíg a PO4 szint a kiegészítő tápozás után ugyancsak 1-es érték közelében mozgott, de a lámpa az akváriumon ült 2 centire a víztől, a buborékozás jóval mérsékeltebb volt és a felszíni olajosodás is jelentősebb volt. A Co2 szint normalizálásával eltűnt az ecset, szépen leeszegették a jószágok. Szombaton lekaptam az összes zöld pontot és úgy néz ki nem is akar előjönni. Nem akarom elkiabálni, hiszen a változtatások után még nem telt el elég idő, de ha így maradna minden akkor az nem lenne rossz.

A víz mostani tisztasága viszont szerintem egyértelműen a matrix számlájára írható. Amióta bekerült a szűrőbe szignifikáns a változás. Seachem Purigen most nincs is bent, de olyan, mintha nem lenne víz az akváriumban.
 
Eltelt 2 hét. A foszfát "elszívás" nem látszik csökkenni. Minden nap 6-8ml-t kell adagolni, mert különben zöld lesz minden. Mérem folyamatosan a szintet, de lassan kialakul a rutin, nem kell annyit mérni. Az elektromos fogkefe nagy vásárlás volt egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Gyorsan lerendeztem a köveket, homokot cseréltem, üveket kaparásztam. Amit ki tudtam venni az kapott egy hipós sikálást. A hétvége a teljes rendbevágás jegyében zajlott, mert ma szerettem volna elcsattintani az első verseny fotómat. Plusz fényt nem sikerült szerezni, így maradt az ISO emelés. A 35mm objektív azért sokat segített. Kit obival nem sikerült volna. 120 fotó készült, amiből egyet sikerült kiválasztani, de minél többet nézem annál rosszabbnak látom. Persze ez nem így van, de saját fotóimmal mindig így vagyok. :) No de sebaj. Az első versenyem úgyis arról szól, hogy meglássam hol is tartok. Bármilyen eredménynek fogok örülni.
DSC_1058.jpg
 
Eltelt 2 hét. A foszfát "elszívás" nem látszik csökkenni. Minden nap 6-8ml-t kell adagolni, mert különben zöld lesz minden. Mérem folyamatosan a szintet, de lassan kialakul a rutin, nem kell annyit mérni. Az elektromos fogkefe nagy vásárlás volt egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Gyorsan lerendeztem a köveket, homokot cseréltem, üveket kaparásztam. Amit ki tudtam venni az kapott egy hipós sikálást. A hétvége a teljes rendbevágás jegyében zajlott, mert ma szerettem volna elcsattintani az első verseny fotómat. Plusz fényt nem sikerült szerezni, így maradt az ISO emelés. A 35mm objektív azért sokat segített. Kit obival nem sikerült volna. 120 fotó készült, amiből egyet sikerült kiválasztani, de minél többet nézem annál rosszabbnak látom. Persze ez nem így van, de saját fotóimmal mindig így vagyok. :) No de sebaj. Az első versenyem úgyis arról szól, hogy meglássam hol is tartok. Bármilyen eredménynek fogok örülni.
View attachment 1538

Nagyon szép lett. Gratulálok! :) A co2 cső elvezetése meg nagyon profi :p :)
 
Mivel a nevezést leadtam, lehet egy kicsit kísérletezgetni. Kiugrott a reinecki és némi rotala rotundifolia vette át a helyét. Persze most még nem látszik, de két hét múlva vagány lesz szerintem. Beraktam előre némi kavicsot. Meglátjuk, hogy fog tetszeni. Nekem úgy tűnik nem rossz irányba változott a megjelenés. Talán jobb hátul azt a követ lejjebb kéne nyomni, hogy meglegyen az ív. Meg is teszem mindjárt. :)
DSC_1060.jpg

Ja és majdnem elfelejtettem. Amibe nagyon jó megtörölni a kezem vizezés után: :)
18e857.jpg
 
Utoljára módosított:
Ne már. :) Engedd meg, lécci:
Egyre jobb ez az akvárium, ahogy alakítgatod. Kíváncsi leszek a versenyfotóra is.

Köszönöm!
Nagyon sokat kell még tanulnom, de jó mókának tartom, az biztos. Ha újra fényképezném persze már máshogy csinálnám :)

A tiedről régen olvastam valamit. Megvan még?
 
Igazán nincs mit :) Ami jár, az jár. Miért is gondoltál rosszra?

Igen, megvan. Minden változatlan, kivéve, hogy két szűrővel szűröm, mert előmelegítek az új - nagy - akváriumra. Így most a 90 liter 1200+1000-es szűrőkkel :D
A múltkori nagy itthoni porolás folyamán valahogy eljuthatott a por a fiókban levő takarósapkával ellátott objektíves fényképező belsejébe. Óvatosan letöröltem a tükröt is fültisztító pálcikával, de jobban nem merek belemenni a tisztításba. Nem segített, homályos a kép. Így most fénykép sem készült. Majd elviszem kitisztíttatni, mert az exposzámot is ki akarom nyeretni belőle, mivel használtan vettem. Több szoftverrel próbáltam, de egyiknek sem sikerült (Canon 30D)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére