• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

Úgy tűnik a korallok megmaradnak. KH-t mértem ma kicsit magas, 9 körül volt. Vettem ki vizet, holnap elküldőm nekik postán. Szkeptikus vagyok, hogy van-e bármiféle értelme.
Legalább a korallok megmaradnak, de a többi élőlènyt nagyon sajnálom!
A KH mennyi szokott lenni, h a 9 magas?
 
Úgy tűnik a korallok megmaradnak. KH-t mértem ma kicsit magas, 9 körül volt. Vettem ki vizet, holnap elküldőm nekik postán. Szkeptikus vagyok, hogy van-e bármiféle értelme.
Legalább lányod ugye nem látta a pusztulatot. Szegényke biztosan még nehezebben viselné, pedig egy ilyen még felnőtt akvaristát is megvisel.
Én alapvetően bizakodó vagyok, hátha mégis vállalják, ha kiderül, hogy miattuk volt.
A maradékhoz pedig drukkolok.
 
Múlt hét hétfőn megérkezett a teszt eredménye. Jód és Nitrát nagyon alacsony, cink viszont böszme magas.

A jód és nitrát értéket kizárom, mint a tömeges pusztulás okát. Viszont a majd 10x-es cink érték kérdéses. @Nigro be lehet vajon valahol méretni, hogy a táp amiből adtam és ami után a kipusztulás volt, milyen mértékű cinket tartalmaz? @mmccannon milyen mértékű cink halálos már az élőlényekre?

Lehet egyébként, hogy a fagyasztott mysis tartalmazott nagyobb mennyiséget és hosszú távon felhalmozódott, az új táp pedig csak véletlen egybeesés. Az is lehet, hogy technikából oldódhatott ki, bár nem hiszem, hogy a jebao tápadagoló, vagy az eheim szűrő nagy mennyiségű cinket tartalmazna.

Nem tudom. Teljesen tanácstalan vagyok.

Szerettem volna venni wundermanni garnikat, de vagy nincs sehol, vagy aranyárban adják…
 

Attachments

  • analysis-balint-2024-01-12-09-07-31.pdf
    166 KB · Megtekintések: 11
Utoljára módosított:
Múlt hét hétfőn megérkezett a teszt eredménye. Jód és Nitrát nagyon alacsony, cink viszont böszme magas.

A jód és nitrát értéket kizárom, mint a tömeges pusztulás okát. Viszont a majd 10x-es cink érték kérdéses. @Nigro be lehet vajon valahol méretni, hogy a táp amiből adtam és ami után a kipusztulás volt, milyen mértékű cinket tartalmaz? @mmccannon milyen mértékű cink halálos már az élőlényekre?

Lehet egyébként, hogy a fagyasztott mysis tartalmazott nagyobb mennyiséget és hosszú távon felhalmozódott, az új táp pedig csak véletlen egybeesés. Az is lehet, hogy technikából oldódhatott ki, bár nem hiszem, hogy a jebao tápadagoló, vagy az eheim szűrő nagy mennyiségű cinket tartalmazna.

Nem tudom. Teljesen tanácstalan vagyok.

Szerettem volna venni wundermanni garnikat, de vagy nincs sehol, vagy aranyárban adják…

Sosem gyanakodtam még cinkre. Ilyen tesztet találtam: https://www.aktivit.hu/termek/quantofix-cink/
Mást nem tudok kitalálni hirtelen, hogy a gyanús mysis-ből etess meg pár guppit. Csak így bizonyítható a mérgezés. Élelmiszer vizsgálatra vannak laborok. Oda is egy telefont megérhet.
 
Múlt hét hétfőn megérkezett a teszt eredménye. Jód és Nitrát nagyon alacsony, cink viszont böszme magas.

A jód és nitrát értéket kizárom, mint a tömeges pusztulás okát. Viszont a majd 10x-es cink érték kérdéses. @Nigro be lehet vajon valahol méretni, hogy a táp amiből adtam és ami után a kipusztulás volt, milyen mértékű cinket tartalmaz? @mmccannon milyen mértékű cink halálos már az élőlényekre?

Lehet egyébként, hogy a fagyasztott mysis tartalmazott nagyobb mennyiséget és hosszú távon felhalmozódott, az új táp pedig csak véletlen egybeesés. Az is lehet, hogy technikából oldódhatott ki, bár nem hiszem, hogy a jebao tápadagoló, vagy az eheim szűrő nagy mennyiségű cinket tartalmazna.

Nem tudom. Teljesen tanácstalan vagyok.

Szerettem volna venni wundermanni garnikat, de vagy nincs sehol, vagy aranyárban adják…
Úgy emlékszem, 10 mikro/liter a plafon, de utána kell néznem.
De tudni kell, hogy a Cink és más fémek képesek felhalmozódni a halak, rákok, stb. szervezetében.
 
Számításaim szerint az elmúlt vízcserékkel most tartok 40 microgramm/liternél. Feltéve, hogy nem technikából oldódik. Ami egyedül a jebao dózis pumpa lehet. Van itt valaki a fórumon, aki jó ezekben a technikai dolgokban? Ha esetleg van ötlet, légyszi hívjátok be. Kérdés: dózis pumpából oldódhat be cink?
Szóval visszatérve az eredeti gondolatmenethez, ha lassan a táppal vittem be ekkora mennyiséget, akkor elvileg a vízcserékkel csökkenni kell a cink mennyiségének. A teszt ami @Nigro belinkelt azért nem jó, mert mg/l-ben mér. Nem volt más választás, mint rendelni 3 icp tesztet. Amikor elérem a nagyjából már elfogadható szintet, mérek egyet és beküldöm, aztán várok egy hónapot és beküldöm a másodikat. Elvileg ha folyamatosan számolom, hogy mennyinek kellene lennie, akkor a feltételezett és mért számoknak nagyjából egyeznie kell majd. Úgy okoskodom, hogy a két teszttel bizonyítani tudom, hogy technikából, vagy hosszú időn keresztül a fagyasztott táppal került-e be. A harmadik teszt biztonsági tartaléknak kell. Természetesen nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy az új táp volt a ludas, de ennek azért kicsi a valószínűsége. Nincs szívem guppikon kísérletezni.
A nitrát és foszfát szinten tartását etetés hiányában mesterségesen pótlom.
 
Szia!
A dózis pumpából nem oldódhat be cink, mert ott csak annyi történik, hogy pár görgő egy szilikon csőben gyömöszöli előre a tápot. Teljesen zárt a rendszer. Vagyis, ha a táp nem tartalmaz eredetileg cinket, akkor a dózispumpa után sem fog.
Szorítok.
De jó, hogy ezt megosztottad velem. Ha már itt vagy két további gyanúsítottam lenne. Az első a wavemaker, ill a wavemaker mágnese. A második pedig az ada akvárium fém pöckei, amik a fedő lapot tartják. Ezek nem lógnak vízbe, de az állandó sós víztől korrodálhatnak. Vajon ezek tartalmazhatnak cinket? @Trappista , @Nigro ?
 
Back
Oldal tetejére