• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Triangle project 2 - Canceled --- Inkább csak egy sima vasfás

Sajnos az akváriumon 2 hetente kell elvégezni a teljes Carbos kezelést, máskülönben gyalázatosan néz ki. Az utóbbi 4 hétben egyáltalán nem tudtam hozzányúlni, költözés előkészülete és egy kisebb műtét miatt. Még jelenleg sem vagyok olyan állapotban, hogy meg tudjam csinálni a szokásos giga karbantartást, így nem maradt más választásom:

20220202_100139.jpg

Az akvárium valószínűleg május végén bontásra kerül, mert ekkora méret szállítását berendezve, még leeresztett vízzel sem vállalok.
 
Az akváriumot kb. 1 hónapja szétszedtem. A menthető kis fényigényű növények kaptak még a szétszedés előtt egy Carbos kezelést. A többi ment a kukába. Azóta csak víz van benne és a túlélők az üveg alján. Szűrés megy folyamatosan, tápozás nincs. Fény 20%-on megy, így gondoltam a fonalas algának örökre búcsút mondhatok.Tévedtem. Kb. másfél hete felbukkant az üvegen, kicsit később a növényeken is. Kíváncsiságból visszakapcsoltam a CO2-t, de az nem hozott változást. Ma levettem a fényt 15%-ra. Ennek hatását már nem biztos hogy látni fogom, ugyanis holnap végre költözünk így a szűrő tuti nullázva lesz.

Több mint 10 éve növényezek, de nem gondoltam volna, hogy egy szinte üres akváriumban 20% fény mellett bármilyen alga megél.
 
Az akváriumot kb. 1 hónapja szétszedtem. A menthető kis fényigényű növények kaptak még a szétszedés előtt egy Carbos kezelést. A többi ment a kukába. Azóta csak víz van benne és a túlélők az üveg alján. Szűrés megy folyamatosan, tápozás nincs. Fény 20%-on megy, így gondoltam a fonalas algának örökre búcsút mondhatok.Tévedtem. Kb. másfél hete felbukkant az üvegen, kicsit később a növényeken is. Kíváncsiságból visszakapcsoltam a CO2-t, de az nem hozott változást. Ma levettem a fényt 15%-ra. Ennek hatását már nem biztos hogy látni fogom, ugyanis holnap végre költözünk így a szűrő tuti nullázva lesz.

Több mint 10 éve növényezek, de nem gondoltam volna, hogy egy szinte üres akváriumban 20% fény mellett bármilyen alga megél.
Ha netán megint fel meri ütni a fejét az alga, 2 sziámi algázót találsz nálam. :)
Uh, költözködés egy agyrém. Kívánom, hogy a legkevesebb zűrrel legyetek túl rajta.
 
Ha netán megint fel meri ütni a fejét az alga, 2 sziámi algázót találsz nálam. :)
Uh, költözködés egy agyrém. Kívánom, hogy a legkevesebb zűrrel legyetek túl rajta.
A cuccok 80%-a átjött az új házba a régiből. Holnap a maradék 20% következik, aztán még pár cuccot fel kell cserélni a lakás és az új ház között. Jövő héten szabin vagyok, így a lényeg meglesz. Ma brutálisan befűtöttek nekünk ehhez a jó kis cipekedős munkához. Kegyetlenül elfáradtam. 18500 lépést mond az óràm mára, aminek egy jelentős része két lépcsőfokban egy méteres szintkülönbséggel értendő, ráadásul cuccokkal a kezemben.
 
Back
Oldal tetejére