• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tree of Life

Meg tudja mondani valaki, hogy hogyan tudok képet tenni a naplóm elejére? Olvastam, hogy az első bejegyzés szerkesztésével, de a szerkesztésnek időkorlátja van ha jól tudom. @viktorlantos tudsz esetleg ötletet adni, vagy segíteni?
 
Meg tudja mondani valaki, hogy hogyan tudok képet tenni a naplóm elejére? Olvastam, hogy az első bejegyzés szerkesztésével, de a szerkesztésnek időkorlátja van ha jól tudom. @viktorlantos tudsz esetleg ötletet adni, vagy segíteni?
Meg kell kérned egy admint hogy tegye be a képet a naplód elejébe.
Te magad szerkezteni csak 'Legenda' státuszban tudsz, az meg kicsit odébb van :)
 
Meg kell kérned egy admint hogy tegye be a képet a naplód elejébe.
Te magad szerkezteni csak 'Legenda' státuszban tudsz, az meg kicsit odébb van :)

Igen az még meglehetősen odébb van :) Igaz előbb kell egy értékelhető kép, csak előre érdeklődtem :) Köszönöm a gyors segítséget! :D
 
:) Utólag rájöttem, hogy elég láma kérdés volt, de ezek az első garnéláim és meglepődtem! Bocs ha nagyon hülye vagyok, előfordul...:)
Oh ne zavartasd magad. Mindannyian kérdezünk furákat.:) Inkább én voltam figyelmetlen, mert nem láttam, hogy már megválaszolták a kérdésed. Egyébként meg rossz kérdés nincs, rossz válasz inkább. Algamentest kívánok.(y)
 
Oh ne zavartasd magad. Mindannyian kérdezünk furákat.:) Inkább én voltam figyelmetlen, mert nem láttam, hogy már megválaszolták a kérdésed. Egyébként meg rossz kérdés nincs, rossz válasz inkább. Algamentest kívánok.(y)

Köszönöm, viszont neked is. Remélem így lesz és h sikerül amit megálmodtam.
 
Sziasztok!

Végre elkészült a saját készítésű világításom, igaz jelenleg még kicsit csúnya, de első körben arra vagyok kíváncsi, hogy milyen eredményt hoz a növényeknél! A fényerő növekedés brutális, az eddigi 10W helyett most 36W és 2880 lumen szolgáltatja a fényt. Ha hozza az elvárásaimat akkor kap majd egy szebb foglalatot. @Selfedestroyer fórumtársnak hála megérkeztek a blue carbon garnéláim is @xspirit kollégától ráadásul kaptam tőle növényeket is, aminek egy része be is került. Ezúton is köszönöm mindkettőjüknek a közreműködést! Cserébe egy kép a jelenlegi állapotról (már az új fénnyel!)

U.I.: a parvula nem akar megindulni,de ezt betudom annak, hogy a 10W az nagyon kevés neki. A moha viszont kifejezetten növekedésbe kezdett. Már két csomót is feleznem kellett és így tudtam bővíteni a területet a fán. Előbb-utóbb csak belombosodik az a fa! :) Algám egyenlőre annyi volt, amennyit a takarító brigád kezelésbe tudott venni és ma arra ébredtem, hogy a tegnapi kevés maradékot is eltüntették!

És akkor a kép! Köszi, hogy benéztél!

DSC_0079.JPG
 
Sziasztok.

Kérlek benneteket aki tud segítsen mert váratlan látogatók jelentek meg az akimban. Konkrétan édesvízi hidrákról van szó és nem tudom mit kéne tennem ellenük. Olvastam a fórum ezzel kapcsolatos topicját, de az eltüntetésükről nem tálaltam semmit. Nem zavarnának igazából ha néhány napja nem születtek volna garnéláim. A kicsiket elvileg le tudják vadászni. Most jövök a halastól de azt mondta nem tud olyan halat ami csak azokat enné meg de az apróságaimat nem bántaná. Nem tudtok valami természetes ellenséget vagy hatékony megoldást ellenük?
 
Érdekes állatok ezek a hidrák, több színben is előfordulnak, kétféleképp is szaporodnak. Miért nem tartasz az unalmas garnélák helyett inkább hidrákat? :p:D
Vegyszeres kezelés: Fenbendazol, utánna bacikultúrát ismét fel kell építeni. Az ammónium-nitrát-ot olvastam még 1g 10literbe, gondolom a koncetráció megemelkedése végzi ki őket. Illetve Flubenolt is írják még hidrák ellen. Esetleg a víz felsózásával is lehet próbálkozni, meg persze a mechanikus eltávolítással.
Hirtelen ennyi, de még nem volt dolgom velük. (kopp-kopp):whistle:
 
Érdekes állatok ezek a hidrák, több színben is előfordulnak, kétféleképp is szaporodnak. Miért nem tartasz az unalmas garnélák helyett inkább hidrákat? :p:D
Vegyszeres kezelés: Fenbendazol, utánna bacikultúrát ismét fel kell építeni. Az ammónium-nitrát-ot olvastam még 1g 10literbe, gondolom a koncetráció megemelkedése végzi ki őket. Illetve Flubenolt is írják még hidrák ellen. Esetleg a víz felsózásával is lehet próbálkozni, meg persze a mechanikus eltávolítással.
Hirtelen ennyi, de még nem volt dolgom velük. (kopp-kopp):whistle:

Köszönöm az infót. Most megyek dolgozni de ha hazaérek utánanézek ezen szerek valamelyikének. Köszi még1x!
 
Sziasztok!

Hát sok változás nem történt egyenlőre, csak annyi, hogy a saját hibámból kifolyólag elkapott a barna alga. :banghead: Tudom, hogy a fiatal indításoknál ez gyakori, de engem szerencsére eddig elkerült. Viszont valamelyik nap kicsit megpiszkáltam az aljzatot, mert ilyen kis csomókba összeállt és gondoltam szétszedem őket. Ezek szerint rossz ötlet volt, mert csak erre tudok tippelni az alga okát illetően. Igaz a fényem is erősödött és ennek megfelelően a tápozás is változott, de egy hétig ezek után sem jött elő a barna szörnyeteg. Viszont a talaj macerálás után egy vagy két nappal már megjelent. Mindegy, elolvastam a fórum erre vonatkozó részét és tudom már, hogy nem nagy ellenfél. Arra gondoltam, hogy a következő 5 napban napi 50% vízcserével próbálkozok és majd meglátjuk. Szerintetek ez így megoldhatja a problémát????
 
A mai vízcsere utáni helyzet a következő. Sajnos nem a legszebb, de ez is az enyém. Olyan ez, mint a magyar narancs, kicsit sárga is, savanyú is de a miénk. :p:D ( lásd a képen)
Ma beszereztem egy nagynyomású CO2 rendszert is uh ezek után már csak azt kell beüzemelnem. Abban kérném a segítségeteket, hogy in-line difivel vagy belső difivel kössem be? Melyik a hatékonyabb?

DSC_0081.JPG
 
Ma beszereztem egy nagynyomású CO2 rendszert is uh ezek után már csak azt kell beüzemelnem. Abban kérném a segítségeteket, hogy in-line difivel vagy belső difivel kössem be? Melyik a hatékonyabb?
Elvileg az in-line dffúzor hatékonyabb. A hagyományos diffúzornál nagyobb számban lehetnek olyan gázbuborékok, amik beoldódás nélkül elérik a vízfelszínt.
 
Back
Oldal tetejére