• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti tava

a halak már kiköltöztek?
Még nem! Csak 10 fokos a víz, egy kicsit még hagyom melegedni. A notropisok már nagyon mennének, látszik rajtuk és a kolibrik is rohadtul tele vannak ikrával. Jó lenne, ha már kint tudnának ikrázni.
A notropisok egyszerűen gyönyörűek, most éppen nászszínezetet öltöttek: a hímek teljesen pirosak, izzó kék pikkelyekkel.
 
Milyen tuning kajával eteted őket ? :D
Semmi extrát nem kapnak, inkább csak a környezetnek sokkal jobban kitett akváriumban otthonosan érzik magukat. Természetes világításuk van, éjszaka is nyitott ablak mellett vannak hetek óta. Érzik a hosszabb nappalokat és a melegedő vizet. :)
 
Elkezdett megint algásodni a tó! :mad:
Pénteken vettem egy kanna Em-Bio-t a kezeléshez. Azt mondták a boltban, hogy engedjem le a vizet és permetezzem be vele az algás részeket. Ezt meg is tettem és mikor töltöttem fel friss vízzel, már látszott az algán, hogy nem esett jól neki. Nagy cafatokban vált le mindenhonnan. Lehalásztam, majd beüzemeltem a szűrést, ez is még sok algát kiszedett. Remélem idén több szerencsém lesz.

A halakat most raktam ki. 1 órával később a kolibrik ívni kezdtek egy sekély ficakban. A notropisok meg olyanok, mintha már egy hónapja kint lennének, látszik rajtuk nagyon, hogy szeretnek kint lenni. (Azért amikor engedtem ki őket, átfutott az agyamon az őszi lehalászás réme!:meh:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére